Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna fetelor.
Ce faceti voi?
A camcris ce faci, cum mai esti?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.


Eu sunt bine, astept poate o minune de la DD la mine sanse natural nu prea exista, eu am un polip endometrial care sa refacut din pacate si din ce am aflat reactioneaza ca un sterilet, nu-mi ramane decat sa-l scot din nou dar atunci trebuie sa fac IA sau FIV aproape imediat deoarece reapare destul de repede(raportul este 50% sanse sa se refaca)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata fetele, mai tarziu
kmy_black eu am facut ceva modificari pe prima pagina cu noile aspirante,trebuia sa anunt scuze
Blanka_11 esti din bucuresti nu? daca nu te superi poti sa ne scrii la ce dr. mergi? eu vreau sa-ti dau un sfat ca pana la sfarsitul anului mai poti sa depui dosarul pentru FIV suventionat de stat la orice clinica vrei tu care este in acest program.

o zi frumoasa va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Fetelor ce faceti???????? ankcta, cixinica, draguta, gabyv, kitty-27, Velvet; mai intrati si voi
Gravidutele noastre(cos_minutza ,tanamera,DenyAnd, lorena) mai intrati pe la noi mai spuneti ceva vesti frumoase despre voi si bb, mie sincer i-mi este dor de voi, asa ne mai scoateti si pe noi din amorteala asta.
Nici eu nu am o stare foarte buna asa ca as fi bucuroasa sa mai citesc ceva vesti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns litora spune:

Buna! Imi cer scuze ca dau buzna asa, nu am mai intrat de cand mi-am anuntat prezenta pe la aspirante dar v-am urmarit constant.
Am si eu o nelamurire, poate ma puteti ajuta ca am vazut ca sunteti f documentate.
Luna trecuta am avut un ciclu ca la carte ,intepaturile aferente ovulatiei, ovulatie in z 11, T.B ridicata, inclusiv in z 28 37.1 dar fara bebe.
Luna asta sunt z 24, ovulatia in z 12 confirmata de T.B si teste de ovulatie, doar ca din z5 dupa ovulatie temperatura mea este haotica, a scazut la 36.4 si oscileaza intre 36,4 si 36.6. este normal? Am citit ca toata faza luteala ar trebui sa fie mai ridicata tb decat in faza foliculara, la mine e mai scazuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

citat din mesajul lui camcris

Fetelor ce faceti???????? ankcta, cixinica, draguta, gabyv, kitty-27, Velvet; mai intrati si voi
Gravidutele noastre(cos_minutza ,tanamera,DenyAnd, lorena) mai intrati pe la noi mai spuneti ceva vesti frumoase despre voi si bb, mie sincer i-mi este dor de voi, asa ne mai scoateti si pe noi din amorteala asta.
Nici eu nu am o stare foarte buna asa ca as fi bucuroasa sa mai citesc ceva vesti.





Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu
[/quote]

buna fetelor!
camcris eu nu am mai intrat fiindca sunt cam debusolata, i-am facut sotului o spermograma si are OATS. ar trebui sa mergem la un medic urolog sa vedem cauza si nu stiu la cine sa mergem, daca stiti un medic sa-mi recomandati va sunt recunoscatoare

as vrea sa incerc cateva IA, dar trebuie sa mai refac niste analize
ana nastere usoara si refacere cat mai rapida
maria sarcina usoara in continuare!

multi tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Maria bine ca ti-a marit doza ca era cam apa de ploaie 0,2, stai cat mai linistita in patut sa nu te apuci de facut curatenie sau alte prostii.Cixinica imi pare rau pentru spermograma.
Fetelor mai dati-mi ceva sfaturi pentru urinare deasa si dureroasa.
Ana nastere usoara si recuperare rapida, cat despre celelalte probleme o sa se aseza toate cu timpul.Nu ai incercat sa vorbesti cu sotul sa ii explici ca ai nevoie de el sa fie alaturi de tine?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna,

Ana, nu cred ca faptul ca postezi update-uri despre ce se intampla cu sarcina ta supara lumea, doar momentele pe care ti le alegi nu sunt dintre cele mai fericite, in sensul ca risti sa adancesti suferinta fetelor care tocmai au pierdut sarcina si au scris despre asta povestind direct despre sarcina ta fara sa citesti cateva postari din urma pentru a putea incuraja fetele care sufera inainte de a zice despre tine. Gandeste-te cum ar fi sa vina cea mai buna prietena a ta la tine sa-ti zica ca nu mai poate, ca sufera, ca o doare si tu sa-i zici "mie imi merge bine, eu sunt fericita". Nu se face asa ci intai o incurajezi pe fata care sufera, apoi povestesti despre tine.

Elena, fetele de pe aici sunt patite cu tot soiul de medici care le-au dat tratamente gresite, le-au pus diagnostic gresit, le-au dat sperante false... de aceea s-au interesat, au cautat, au citit, au pus intrebari. Probabil esti una dintre putinele care asculta orbeste de medic si sa zicem ca asta n-ar fi un lucru rau daca medicul tau ar respecta conduita clasica in caz de infertilitate pentru ca e foarte simplu si orice medic stie ca intai se verifica cauzele fizice (permeabilitate trompe in cazul tau) si abia apoi se trece la inseminare. Faptul ca presupune ca ai trompele permeabile poate fi corect sau gresit. Dar sa te puna sa dai bani (chiar si putini) pe inseminari inainte sa fie sigur este pur si simplu gresit, incorect fata de tine. Ti-e frica sa-l intrebi de ce nu iti verifica trompele? Crezi ca s-ar supara daca l-ai intreba asta? Cate inseminari ai mai fi dispusa sa faci pana sa verifici si asta? Cate iti spune el? E totusi corpul tau si banii tot ai tai sunt deci decizia trebuie sa fie a ta si a medicului nu doar a lui.




23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

emilia nu mam suparat doar ca m-am sfatuit cu el ...el mia dat argumente si asta a fost........nu mie frica sa-l intreb pt ca asta am facut l-am intrebat si mi-a raspuns......si sincer sunt dispusa sa fac cam ce zice el pt ca nu mi-a zis NU si atat mi-a argumentat,s-a uitat pe istoricul meu,m-a intrebat, etc....si da, poate sunt printre putinele care cred orbeste intr-un doctor....si asta pt ca am trecut prin 7 maini,doctori destul de renumiti si care altceva nu au facut decat sa ma puna sa fac analize peste analize si diagnostice de genul: nu ai sa faci copii,ai 1 fibrom,esti plina de chisturi sau ia tratamentul asta,sau asta pana m-au dereglat.........este singurul doctor care nu l-a interesat nimik din urma,m-a luat de la zero,mi-a explicat de la cel mai usor caz pana la FIV,si-a dat tot interesul fara sa ceara ceva inschimb, este singurul doctor care mi-a raspuns la telefon sau m-a sunat el in miez de noapte.
nu am exclus posibilitatea ca nu as avea probleme cu vreo trompa dar daca el mi-a zis ca merge cu inseminarea si ca-mi garanteaza reusita pana la a 6 inseminare presupun ca stie el ce face.....are tot interesul sa raman cat mai repede si cred ca sunt putini doctori care garanteaza sau isi pune renumele in joc.....pana acum mi-a zis si mi-a explicat de la cap la coada si si-a dat tot interesul fata de mine asa ca sincer fac ce zice el.....
stiu ca voi v-ati spus parerea si ca mi-ati dat un sfat si va multumesc pt asta dar merg pe mana lui,el este doctorul.
si eu m-am documentat in acesti 5 ani,stiu cam cu ce se mananca dar pana acum m-am lovit destul si prefer sa-l las sa-si faca treaba....eu mi-am facut datoria de al intreba si el mi-a raspuns....
emilia nu pot sa trec peste cuvantul lui pt ca el stie ce face iar de schimbat doctorul( ca sunt o gramada la care as putea sa-mi fac HSG) dar nu mai vreau sa ma plimb....mi-a redat increderea si zambetul pe buze si asta conteaza cel putin in momentul asta.

acum am si eu o intrebare care nu are legatura cu asta: sotu mi-a cumparat o craciunita( planta) si intr-o saptamana a chelit.....este verde dar si-a pierdut toate floriile....stiti de ce?
eu ma uit acum pe net poate gasesc ceva de planta

ps: scuzati greselile de ortografie dar sunt la munca si fac 2 lucruri de odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna fetele!..nu am mai scris de cateva zile..nu ma certati..dar am avut probleme cu sotul..ne-am certat atat de grav incat i-am spus ca vreau o pauza ca nu-l mai suport...dar dupa cateva zile de stat despartiti ne-am impacat..

..acum cateva minute am venit de la eco si nu s-a eliminat tot..deci mai trebuie sa iau cateva zile arthrotec si sapt.viitoate iar eco...cred ca o sa iau o pauza de la ..si nu din cauza ca sunt iar in depresii dar..vreau sa ne gasim ceva sa ne mutam..ca nici soacra-mea nu e mai breaza decat mama..e prea dificila si cam dusa cu capu':))..

..bun venit noilor aspirante..fiti optimiste fetelor..si sa stati cat mai putin pe aici..uitasem un lucru important..NU VA STRESATI!!!afecteaza cam orice aceasta "boala"..si eu din cauza stresului mi-am "declansat" tiroida..si sufar de anovulatie...

...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

E decizia ta.
Eu ma gandesc cum as fi reactionat eu daca m-ar fi lasat medicul meu sa fac 6 inseminari inainte sa fac HSG si laparo.
Mai ales ca eu am fost cea care am bagat mana in foc ca nu am trompele infundate si medicul a zis ca nu ma poate crede pe cuvant si nu imi face nici o inseminare, nimic pana nu se asigura ca am trompele ok.
Cu chiu cu vai am convins-o sa imi dea Clomifen pt stimulare ovariana cateva luni si vazand ca desi ovulez nu raman a insistat sa fac HSG, eu nu si nu ca nu-i nevoie ca n-am cum sa am trompele infundate eu care n-am avut infectii si am mai ramas gravida o data accidental. In cele din urma m-a convins si dupa ce s-a chinuit cu mine la HSG sa imi desfunde trompele m-a trimis la laparo si s-a rezolvat imediat problema, am avut ultima menstruatie la 2 sapt dupa laparo si am ramas gravida efectiv natural fara nici o inseminare, doar cu stimulare cu Clomid la 1 luna dupa laparo.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput