Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

bubuali, am deviat si noi putin dar numai dupa ce ti s-a raspuns la intrebarile legate de testele de ovulatie. ne ierti?

24+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Pffff, m-ati innebunit cu psihologia barbatului!
Deci treaba e asa: ai vrut nevasta, ti-o asumi! Nu pleci la maica-ta, ca daca pleci, te duci de tot! Luam decizii impreuna si de durata, ca nu suntem parlamentari! Mama, oricaruia dintre noi, nu mai face parte din familia nostra, ci din familia apropiata. Familia mea este el si familia lui sunt eu!
Noi pe baza asta functionam, bine mersi, de ani de zile!
Ah, bine si eu in ton cu Emilia, daca ma apuca dracii...si nu face ca mine... tipete, urlete, amenintari...timp de 30 min si apoi timp de o luna merge singur ca pe coji de ou. Sa vezi atunci flori, iesiri la restaurant si aprobat tot ce vreau. (incerc sa fac capriciul asta ff rar, cam o data la cateva luni, ca sa nu bata la ochi ca e schema)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Stiti ceva fetelor,am impresia ca ati cam deviat de la subiect....
Ma asteptam sa citesc despre problemele care ne macina in legatura cu bebeii dar se pare ca ati trecut la psihologie...nu mai sunteti atente la ce se posteaza pe aici...vad ca tot despicati firul in patru de cateva zile....ma asteptam sa gasesc mai mult suport aici dar se pare ca voi aveti alte probleme care nu au nici o legatura cu titlul forumului...sunteti off topic...
Cred ca eu am sa ma retrag...va doresc la toate numai bine si sa vi se indeplineasca dorintele cat mai curand...sa ne ajute Dumnezeu pe toate!


Ai intrebat ceva si nu ti s-a raspuns? Trebuie sa nu ne abatem de la subiect? Pai de capitole intregi vb de ovulatie, temperatura si pozitii minune. Intreaba si ti se va raspunde fara sa fim offtopic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bubuali, unele fete scriu aici de ani de zile si pe teme medicale si despre retete de mancare, copii, parteneri...despre orice! Daca aratam compasiune unei persoane care are probleme, nu inseamna ca nu raspundem tuturor! In titlu scrie ca suntem aspirante optimiste...asta nu inseamna ca vorbim doar despre fertilitate.
Stii, e cam nasol cand ai o mare problema pe care nu o poti spune nimanui de teama sa nu te judece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Mai Bubuali, sa stii ca nimeni nu e obligat sa-ti raspunda cand vrei tu . Asta este un forum , structurat pe sectiuni, e adevarat,darrrr bazat pe raspunsuri libere si neconditionate. Ai facut contract cu cineva si nu l-a respectat ? Mi se pare aberant sa intervii asa si sa ai o atitudine atat de lipsita de toleranta. Stii, aici nu te tine nimeni fortat. Si inca ceva, daca tu nu esti in stare sa dai un sfat cuiva care sufera si chiar te enerveaza cand o face altcineva( chiar daca nu e legat de subiectul topicului )nu-mi dau seama cum de astepti ca tu sa primesti sfaturi si chiar foarte repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Fetelor, eu cred ca este nevoie de un nou capitol... asta a inceput sa se umple de energii negative

O "aspiranta optimista" trebuie sa fie linistita si in interior si atunci daca isi poate impartasi problemele cu cineva si asta o face sa se simta bine, se incadreaza perfect la topic.

Dar, ca sa fiu totusi "in tema", haideti sa va spun si eu ca sunt in Z40 si cred ca la 14 zile dupa o posibila ovulatie... cred... sper Acum 14 zile am avut o durere la ovarul drept la fel cum am avut luna in care am facut stimulare si am avut si acel mucus cervical specific... Durerea insa a durat cam 4-5 zile dupa. Sambata in a 5-a zi dupa un contact chiar am simtit o durere puternica, intr-atat incat cateva secunde nu puteam sa stau drept in picioare... dupa aceea nu m-a mai durut. Acum ma cam dor si sanii putin, pana mai ieri mi s-a parut ca sunt si putin mai mari... am cam aceleasi simptome ca luna trecuta pe stimulare dupa ovulatie si pana la menstruatie... acum o astept cu nerabdare aproape la fel ca pe mosu

Va urez o noapte frumoasa, fara energii negative... va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

cand ma gandesc la stimulari ma apuca groaza..eu am facut 2 si abia la a 2-a am ovulat cu niste dureri insuportabile..nu ma puteam ridica din pat..ce sa mai spun de prestat..a fost d'ala de oameni foarte in varsta care zici ca aveau probleme cu soldu'..si eu de ceva timp ma cam dor ovarele si ma gandeam ca ovulez dar la eco nimic..imi e cam teama ca o sa trebuiasca iar stimulare..imi doresc asa de mult sa ovulez ca inainte..dar fie ce o vrea Doamne-Doamne..sper macar menstruatia sa fie regulata acum..in fiecare luna luam duphaston pana cand doctora mea mi-a spus sa numai iau..acum sa vedem ce imi da daca iar se gandeste sa nu vina..miercuri iar la eco..sa vedem daca am eliminat tot

..pupici fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Bubuali ti-e ti-ar placea sa stai pe aici ani de zile si sa defasci firul in patru la lucruri pe care deja le stii si le-ai repetat de mii de ori?Ai intrebat,fetele te-au lamurit din cate am observat eu,atunci care e problema ta?E si normal sa mai vorbiti si de altceva nu numai teste,ovulatii si pozitii minune

O zi frumosa tuturor!!!!


Cosmi 23+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanka_11 spune:

'Neata!
ca sa putem fi aspirante optimiste cred ca si aceste probleme cu partenerul, familia etc. trebuie lamurite si e ffff bine ca aici fetele isi spun parerea atat de deschis, isi impartasesc experienta. Oricum daca s-ar vorbi numai despre analize, teste si alte alea ar deveni tare monoton. Dovada ca pana mai zilele trecute cand nu mai avea nimeni nicio problema, nici un test programat sau mai stiu eu ce, nici n-a mai fost cine stie ce activitate pe aici, de ziceai ca au plecat toate fetele la odisee fara sa anunte. Tare bine ar fi sa putem sa ne mutam acolo, ca asta ar insemna ca toate fetele si-au implinit visul.
In ceea ce priveste "munca de lamurire" cu partenerul si eu pun in practica ambele metode atunci cand vreau ceva, adica mai intai incerc sa discut calm, sa fac apel la maturitate, inteligenta etc., iar daca nu merge sau merge doar partial si e vorba de ceva care chiar trebuie rezolvat, atunci facem crize, nu mai vorbesc cu el, sunt distanta... bineinteles ca nu-s absurda sa cred ca le stiu eu pe toate si ca e cel mai bine asa cum cred eu si de fiecare data il rog sa-si spuna punctul de vedere si uneori se intampla sa-mi dau seama ca are el dreptate si atunci cedez eu. e destul de greu sa dai un sfat cuiva despre cum e mai bine sa procedeze intr-o anumita situatie sau cu o anumita persoana, pt ca nu suntem la fel, dar asta nu inseamna ca nu e bine sa ne spunem parerea, mai ales ca noi femeile asa suntem proiectate, ne linistim si gasim solutii la problemele noastre dupa ce despicam firul in 14 si dezbatem chestiunea in cauza cu prietenele. Un lucru sigur e totusi general valabil, dupa parerea mea, indiferent de varsta partenerilor sau de "vechimea" casniciei: chiar daca poate fi dureros, cel mai bine este sa clarifici nemultumirile cu partenerul imediat sau aproape imediat ce apar, pt ca altfel se aduna, iar mai tarziu e mai greu sau poate fi prea tarziu pentru a mai repara ceva si e pacat. Nu pot sustine ca reusesc chiar de fiecare data sa pun in practica principiul asta, dar cel putin ma straduiesc.
Eu acum ma pregatesc sufleteste pentru mai multe reprize de meciuri cu sotul in ceea ce priveste obtinerea unui bb, pt ca din pacate el nu prea e incantat nici de inseminare sau alte proceduri. Zice ca asta e, daca n-a fost sa fie... sa o lasam balta, doar ca eu inca nu sunt dispusa sa depun armele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:



CAPITOL NOU




Mergi la inceput