Delfinasi jucausi de iulie-august (96)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

:))) ce dor imi era de voi asa.
Otilia, la multi ani fericiti!!

Adriana, te inteleg ch cafeaua, dar ne facem noi mari :)
Cristina acelasi program si la noi, numai ca fara rochie :)) imi pun si eu ceva mai comod. Cred ca pe la 12 sau inainte isi face aparitia si soacramea, deci vom ramane in liniste mai tarziu. De bucatarit nu ma spetesc. Am lasat carne la dezghetat sa bag la cuptor maine, fac o ciorba de vita, salata boeuf, salata de vinete, paine. Am congelat niste sarmale de craciun si le dezghet maine. Am un pannetone, si niste bonboane de ciocolata. Vin si tuica de casa. Aia e masa. Soacra-mea vine ea cu ceva peste curcan ca cica e bine sa mananci de rev daca vrea sa manance sa faca :))) eu n-am chef

Hai va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Paula, gand la gand :)) mie nu iminplace revelionu, nu inteleg de ce se agita lumea asa tare.
S-ar putea sa dam si noi o fuga pe la unu-altu dar dupa 12, ca la noi aici in dristor se aud petardele si artificiile ca la bombardament si tre sa fim de garda la copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

io nu am unde ma imbraca frumos, ca noi nu iesim nicicand niciunde (nu la restaurant, nu la petreceri- numa la de-astea de pitici). Si mi-am luat o rochita (dar nu eleganta) , apoi musai sa o inaugurez

De Craciun a colindat Vlad, i-am pus un saculet pt bani la gat, si i-am zis de acasa ce trebuie sa faca. Batea la usa, intreba frumos "primiti colinda?" si cantam (amandoi, ca singur nu vroia) 2 strofe din mos craciun. A cantat si la fini (pe care ii stia si unde am mai fost), dar si la persoane/locuinte straine. Dar asta numai cand ii spuneam de acasa unde mergem si ce urmeaza sa facem. CAnd am fost la tara, nu i-am spus ca vom colinda. Acolo lumea a sarit pe el, sa zica si el o colinda. L-am intrebat daca vrea, a zis nu. Asa ca aia a fost. Pe mine nu ma deranjeaza ca nu vrea sa zica, ca doar nu e robotel sa percuteze la tot. Daca nu s-a simtit in largul lui, nici un bai. De multe ori, cand e intrebat cum il cheama sau cati ani are, spune- nu zic. E satul si el de intrebarile astea. DAr nici nu insist sa le spuna. Le spun eu, daca tot is curiosi.
No bine, chiar ma duc.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mi-ati adus aminte de colinde si de Mos Craciun!!! Raul colinda Mos Craciun incontinuu, in magazine (am primit o gramada de bobo), in farmacie ( a primit vitamine de la farmaciste), la toata lumea la care am intrat in casa zilele astea ( am primit si bani).
Acum incerc sa-l invat sorcova, vesela, dar zice 2 versuri si o da tot pe Mos Craciun

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 11+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Alina, m-ai facut sa rad singura!! Eu tocmai ce am fost ieri la epilation, si m-a durut rau, rau...deci mai bine fara epilation, si mai tine si de cald

da da si eu am fiori de frig dupa ce scap de fire. Riscul meseriei.
Dar zau ca nu stiu cum rezisti ca eu insarcinata eram tare sensibila la astfel de proceduri si a trebuit sa abandonez ca se lasa cu ceva sangerari in zonele foarte sensibile.

Citat:

Adriana, hai ca nu mai ai asa mult de asteptat...in 5 ani iti fac fetele cafeaua si iti aduc ziarul la citit...


Hei ce bine. Eu cu trei sper ca voi avea si o fata care aduce prajitura

Deci asa Cris asta-i secretul cafelei in liniste, minutul pretios

Paula, pai de la anul pleci cu punga de acasa. Nu pot sa uit cand avea Ana un an si nu canta dar atat a dat din gene prin tramvaie si pe la fostul meu serviciu ca de abia am avut loc in geanta de clementine, covrigi. O doamna i-a dat o punga cu stafide . Oricum, imi place de Raul ca a prins smecheria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

no bun, m-am razgandit: asa ca si epilation si pensation si coloration par le-am executat in seara asta . mai am de scos o tava de eclere si gata, ma culc... de stiam ca-s asa usor de facut, faceam tot la 2 zile

otilia, pai n-ar a face cu contractul, ci cu volumul de munca in diferite anotimpuri... asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

si eu ma imbrac frumos maine seara, asa... pentru mine! am de ales intre o rochita de seara si un costumas. o tinuta pentru maine si una pentru botezul finutei mici, inca nu m-am hotarat care cum. noi mereu am petrecut cu prietenii, ori la noi acasa (de cele mai multe ori, ori la nasi), anul asta nu am chef sa merg la ei asa ca iesim in centru sa vedem artificiile si sa mancam cele 12 boabe de struguri si apoi acasuta, la caldura sobei si la tv in doi, ca ne e dor de chestia asta...

v-am pupat, noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am facut si eu eclere, prima tava n-a iesit, pt ca se evaporase din apa (probabil), ca micu' a avut atunci accident(pis), pe covor, asa ca am uitat de tot si am frecat cat am putut la covor, probabil sapt viitoare il dau IAR la curatatorie..
Trebuie sa mai fac crema si gata.

Ma pregatesc de epilation si pensation. Noi mergem la niste prieteni, am o rochita (genul care se poarta cu colantei) visinie, de la Mos Nicolae, pe care o voi purta cu dresuri 200 DEN, sau cine stie cat DEN si voi fi tata tata o sexoasa.
Am si un cos senzual pe mijlocul nasului, voi face ravagii, daca ma decid sa ies cu mascatul.

Nu va imaginati ca am obligat copilul sa spuna colindele, oricare ar fi vrut, singurul lucru pe care am incercat sa il fac, a fost sa il incurajez, cantand cu el.
Vreau macar sa il filmez spunand Plugusorul, ca nu mai merg asa pe la lume, ca ma dispera ca toti baga mana in buzunar, si chiar nu vreau asta. M-am lamurit ca degeaba imi bat gura sa nu dea mai mult de o portocala/mar/1leu, dar totusi as vrea ca Victor sa se bucure de coplinde/urat, mi s-au parut f frumoase obiceiurile astea.
Dar daca va zic ca acuma de fiecare data cand imi spune plugusorul imi cere bani? Are o hartie de 1 leu pe care o tot plimba si aia-s banii lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Otilia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Haha, Bumblebee, si eu am un cos in varful nasului :))) Ioi, sa nu crezi cumva ca ce am zis eu cu colindatul facea referire la tine, Doamne feri, nu facea referire la nimeni. Doar ziceam ca toata lumea tot il intreba pe vlad daca stie colinda, sa o zica, sa o zica, apoi daca el nu vrea nici nu insist. Il intreb, ii spun ca daca vrea sa cantam o cantam impreuna. Am mai patit de vreo 2 sapt sa ii zica vaaaai, dar asa baiat mare si stai in brate la mami... No, de parca ele il cara...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput