Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Am platit pe 20.12 acest produs la bazar de la Ducky in contul Lorenei, initiale RD:

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=47155

Doamne ajuta sa fie totul bine cu Lorena




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Am trimis si eu niste banuti acum in contul euro. Rog si eu o confirmare cand vor intra!
Doamne ajuta sa se stranga banutii necesari si totul sa fie bine!
Un Craciun Fericit cu vesti bune si multa credinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Va multumim pt donatii. Tocmai am vorbit cu Ciprian, tatal Lorenei si l-am rugat sa confirme si pentru donatia in euro.
M-a rugat sa va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de ei si de micuta Lorena si va transmit Sarbatori Fericite, multa sanatate, fericire si implinire sufleteasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

La ce clinica din Germania se va face transplantul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Buna aschiutza,
Interventia medicala va avea loc la clinica din Regensburg si din cate am inteles, medic va fi Dr. Birgit Knoppke.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Toti copiii l-au asteptat pe Mos Craciun incarcat cu daruri. Daca micuta Lorena ar fi fost mai mare si ar fi aflat de Mos Craciun, cu siguranta ca i-ar fi cerut sanatate.
Are nevoie de sansa la viata, iar Mos Craciunul ei putem fi oricare dintre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Astazi s-a intors medicul din Germania din concediu. I-am scris din nou cu rugamintea de a o programa pe Lorena cat mai repede. Speram sa ne raspunda in cursul zilei pentru a incepe sa cautam biletele de avion.
Lorena lupta in continuare si asteapta vestile bune.
Va multumim ca sunteti alaturi de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Inca nu am primit raspuns din Germania. A incercat si medicul din Cluj sa ii contacteze insa fara succes. Zilele trec in detrimentul sanatatii Lorenei dar speram cu totii ca va rezista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Lorena este programata pe 7 ianuarie la operatie!
Azi am vorbit cu Ciprian, tatal Lorenei.
Eram in trafic si nu am putut nota prea mult dar am sa revin cu detalii!

Doamne Ajuta!

Va multumim tuturor pentru sprijin!



blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Vdrag, am primit confirmarea de la Ciprian pentru cei 25 euro.
Iti multumim tare mult.
Asa cum a spus si Ana, Lorena a fost programata in data de 7 ianuarie.
Medicul din Germania ne-a scris ca cei 106.000euro aprobati de Ministerul Sanatatii au fost deja transferati in contul lor doar ca acestia acopera doar transplantul propriu-zis.
La scurt timp de la internare parintii vor trebui sa vireze in contul spitalului cel putin 6.600euro care sa acopere costurile de cazare pe minim 3 luni (4.100euro -total cazare la pretul de 45euro/noapte/persoana cu mic dejun) si jumatate din costul unui translator (2.500euro).
Asadar, familia are nevoie in continuare de sprijinul nostru si va multumeste ca sunteti alaturi de ei.

Mergi la inceput