Durerea ovarelor

Durerea ovarelor | Autor: MihaelaClau

Link direct la acest mesaj

am si eu nevoie de cateva pareri si sfaturi. de ceva vreme ma dor foarte tare ovarele, mai mult ovarul drept. medicul ginecolog, acum ceva timp, mi-a spus ca am cateva chisturi micute pe ambele ovare, dar nu miau aparut niciodata dureri atat de puternice. in timpul actului sexual sunt mult mai accentuate. Am o CM neregulat. poate fi o simpla raceala?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vizita la medicul ginecolog.
El iti va putea spune in urma examinarii eco si eventual analize, de unde ti se trag durerile.
Multa sanatate si nu amana mersul la doc !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaClau spune:

mie putina teama ed o sarcina. merg frecvent la consult la medic ginecolog si inafara de mici chisturi si o candida nu mia depistat nimic niciodata. merci frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

CM neregulat si mici chisturi pe ovare pot insemna ca ai Sindromul Ovarelor Polichistice. Mergi la un ginecolog si la un endocrinolog neaparat pt analize hormonale si eco. E important un diagnostic timpuriu si un tratament adecvat. Nu vreau sa te sperii dar nu e normal sa ai CM neregulat, chistulete si dureri de ovare. E important sa ai grija de sanatatea ta.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cu siguranta durerea ta are legatura cu cm neregulat si chistuletele acelea mai degraba decat o sarcina . diagnosticul precoce te ajuta in mersul bun al lucrurilor pe viitor .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Exact asa am patit si eu. Aveam chisturi pe ovare (de care nu am stiut)si intr-o iarna,dupa ce am tras un frig zdravan au inceput durerile de ovare. Am fost la contol,mi-a facut eco (atunci mi-au descoperit chisturile) si mi-a dat tratament cu anticonceptionale.Chisturile au disparut,la fel si durerile. Mergi la doctor!!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaClau spune:

ma voi duce saptamana viitoare la ginecolog. va multumesc

Mergi la inceput