Alegeri 9 decembrie 2012

Alegeri 9 decembrie 2012 | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Helau, vad ca iarna a inghetat pana si interesul pentru alegeri ... alegeri care se tin astazi...
Cum stati cu votul, cu sentimentele after vot si care credeti ca vor fi rezultatele.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu cred ca o tara isi schimba directia/evolutia prin schimbarea reglementarilor, a politicilor.
In Romania nu exista diferente de programe intre putere si opozitie, si din cauza asta nici nu au fost dezbateri referitor la programe.

In consecinta alegerile rotesc personajele de la putere, fara sa produca o schimbare sociala.
Privita prin aceasta prisma alegerile nu vor influenta cu nimic "mersul glorios" spre dezastru.

Ne asteapta vremuri grele, indiferent de rezultatele votului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

4 ani cu USL-ul la putere! Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

O 'victorie' mai proasta decat daca ar fi candidat separat...oricum,un lucru e clar :Ponta premier e istorie,de altfel si a treia suspendare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Apatie totala inclusiv pe forum.
Imi aduc aminte ce batalii se purtau luni de zile pe DC inainte si dupa alegerile din 2008 sau 2009, uneori cu zece topicuri initiate intr-o singura zi.
Acum, o singura postare in 12 ore!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

doua, cu a dyannei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

desi initial nu stiam ce sa fac
am mers si am votat..

cu Forumul German

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mi-am luat si copiii cu mine
M-au asteptat in sala de vot cumintei, fiecare pe cate un scaunel.
In timp ce ma aflam in cabina de vot si ma gandeam tamp pe ce sa pun stampila... doar ce ii aud chicotind si intreband candid, spre deliciul intregii audiente:

"mama, acolo e un wc?"

am iesind zambind amar
"... un fel de, intuitia nu va inseala"



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Probabil activistii/mercenarii nu au mai fost platiti sa faca agitatie.
Este criza si s-au redus fondurile de propaganda electorala.

Cei care nu sunt platiti nu aveau ce sa sustina, pentru ca nici o formatiune nu a promovat masuri de reforma, iar rotirea persoanelor cu altele vechi si cunoscute nu genereaza sperante si dispute.
Apatia politica arata ca desi scorul la aalegeri a fost mare, asteptarile sunt mici.

S-a votat impotriva lui Basescu. Asa cum spuneam dupa referendum, factura de la referendum si implicarea oficialilor europeni, s-a decontat la alegerile parlamentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am vazut ce figuri au intrat in Parlament ... :(((
Baronii, populistii, traseistii, membrii lor de familie ...

Sper ca romanii sa fie fericiti de alegerea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Hai Deceneus lasa-ma! Cine dracu ma platea pe mine sa scriu pe forum? Deja o dai in diverse!
Nu s-a votat impotriva lui Basescu, nu s-a votat pentru ca niciunu nu merita votul, nici ard nici USL! Cati au votat, 40% din populatie, si din astia 55% au votat USL-ul, cat de indreptatiti sunt ei sa se considere castigatori, ca poporul le-a acord increderea, care popor, aia 6 mil de votanti?
Inainte scriam pagini intregi ca ma interesa, credeam ca se schimba ceva, c-o sa inteleaga si jegosii astia de politicieni ca ciolanul nu este pentru ei, este al nostrul, ei trebuie doar sa aiba grija sa-l primeasca toti romanii!
De ce nu au dat rezultatul recensamantului? Ca instituiile statului lau fost porcaite in fel si chip ca de fapt domne nu mai suntem 18 mil, suntem 16 si Basescu trebuie suspendat! Acum nu mai suntem 16 mil??? Nuuuu, ca acum suntem la putere si vrem cat mai multi parlamentari, cat mai multi consilieri judeteni, locali, etc...
Mi-e scirba!

Mergi la inceput