Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Ah, imi pare rau pentru cele care nu faceti parte din grupul privat ca ele n-au considerat ca meritati... oricum sunteti toate niste dragute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Mihaela din „discutia„ editata de tine de ce lipsesc randurile tale? De ce lipseste pasajul unde imi spui ca sunt nebuna? Si multe altele pe care le ai spus, de ce lipsesc? Ai sters replicile tale si imi pui cuvinte in gura, dar eu sunt nebuna? E cam ciudat cum discutia e un monolog :))
Nu faci decat sa ma amuzi
Discutia a fost la 20:47 asa mult ti a luat sa o editezi? mesajul tau e trimis la 22:14, asta pt ca nu esti in grup, de asa inventezi? Ca doar tu ai inceput discutia cu grupul, ca va urmarim :))) Nasol, daca te simti urmarita, de ce scri pe un forum public
Tu chiar nu ai ce face, ai trecut de la carti cu sotul si avioane la masluit conversatii? :))) Mare ti e gradina Doamne!
Intrdevar ti am zis „de dulce„ ca raspuns la faptul ca m ai facut nebuna etc Dar restul e „cam„ modificat.
Chiar s a auns prea departe.
Eu rog moderatorii daca citesc sa-mi stearga contul, pt ca eu nu am reusit, ma deranjaza mesajele private *care imi vin pe mail, in care mi se da dreptate, daca nu aveti curajul sa o spuneti pe forum, nu mi o mai spuneti, eu nu vreau sa mai stiu parerea nimanui, am sters pe fb de la prieteni toate fetele de pe forum in momentul in care a „inceput„ Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

vezi ca ai uitat sa stergi pasajul in are iti doresc o viata frumoasa , fara violenta, desi tu ma faci nebuna, dar eu te am jignit :)), ti a scapat cand ai modificat textul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Adriana, n-am editat nimic, am pus doar prima pate a discutiei, m-am gandit ca discutia legata de greselile gramaticale nu e interesanta. Dar uite, pun toata discutia.
Cu asta ma retrag, din respect pentru restul de fete.

#
Adriana Mares

ptr cultura ta generala, nu mi recitesc mesajele de 10 ori si nu ma pun la mintea ta de femeie de la tara care sta 40 de zile in casa, si la voi se caftesc copii si nevestele, nu?

#
8:47pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

copiii Adriana, nu copii

nu stiu ce naiba ai cautat pe forumul ala daca la toate fetele ai ceva de comentat

nu stiu de unde ai dedus ca am minte de femeie de la tara si ca am stat 40 de zile in casa, daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles ca soacra-mea si-ar fi dorit lucrul asta

sunt tare dezamagita de tine, Adriana

#
8:50pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

ai dreptate in asa adunatura de oameni de proasta calitate nu stiu ce am cautat, apropo toate fetele care nu mai scriu pe DC sunt pe grup privat, cele considerate ca merita
nici macar nu va citesc, fetele de acolo comenteaza ce spuneti
ma plictisesti

si eu ca esti de acord cu violenta fizica si verbala impotriva unor copii nevinovati
eu sunt cu copilul meu in brate scriu cu o mana

nu cred ca pana acum ai vazut ca sunt agramata

dar asa comentezi tu, cum ti ai permis sa o judeci si pe Ana

eu m am luat de elfica care isi maltrateaza copiii si povesteste ca si cum ar fi normal, iar bob e prea prost crescuta

tu te ai bagat ca musca n lapte

oricum e f inteligent comentariul de pe DC, felicitari, esti grozava ca si Bob

#
8:56pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

Elfica nu isi maltrateaza copiii, nu stiu de ce ai tu impesia asta. Eu sunt convinsa ca-i iubeste foarte mult si ca sunt niste copii fericiti. Ok, hai ca nu mai am chef de povesti cu tine, din ale tale nu te poate scoate nimeni. Stiam ca aveti grup privat si nici mie nu-mi place ca voi ne urmariti si pe noi

#
8:56pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

stati in lumea voasta perfecta si lasati-ne pe noi tarancile si incultele in pace

arata ca esti mai bine crescta decat noi si nu mai jigni si nu te mai certa

sanatate tie si copilului

#
8:58pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

atunci nu te mai baga in seama, te am sters de la prieteni si sper sa reusesc sa mi sterg si contul de pe DC
Ai dreptate din dragoste crestineasca ca se spovedeste :))) ii cafteste si urla la ei injurandu i
ai dreptate

voi ati jignit primele, draguta

asa cum tu acum ai inceput pe DC

oricum esti penibila sa povestesti de socrii pe forum public, asta ia o ca un sfat prietenesc
iti doresc o viata frumoasa, fara violenta de nici un fel

#
9:01pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

socri, nu socrii, ca nu e articulat, am observat si eu demult ca ai pobleme cu articolul hotarat "i"

acma inceteaza te rog

cata rautate ai doamne in tine...

#
9:02pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

fetita esti dusa? sa povestesti de socri? :))) ai facut ora de romana cu femeia de serviciu?

nu ma mai deranja

#
9:04pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

ha ha ha, eram curioasa doar, nu sunt dusa, chiar stapanesc bine limba romana

la revedere

#
9:05pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

poate la voi acolo asa s o vorbi la noi se articuleaza

ma rog la voi acolo eu nu inteleg asa zisa limba romana care se vb

am vazut ce te doare pe tine cati de i sau cratima unde e, nu problemele adevarate

pa

vezi ca n am pus o gramada de virgule

#
9:08pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

inca nu te-ai plictisit?

ce-i cu tine?

toate jignirile astea doar pentru ca ti-am sugerat sa nu mai scrii. De vreo 5 ori ai scris pe DC "asta e ultimul meu mesaj" si deva deveneai penibila, de-asta am intervenit

#
9:09pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

ma „dicstrezi„ in incercarea ta de a demonstra ca sti o varianta locala a limbii romane

fetita pt ca nu accept sa fiu atacata si sa tac, nu va citesc, repet, am citit aberatiile cu copy paste pe grup, altceva? mai vrei sa sti?

#
9:11pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

pai cum nu ne citesti daca stii tot ce se scrie? Mihaela ma cheama, nu fetita

#
9:11pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

lasa ca s eu penibila ca sunt interesata de copii nevinovati si tu de articole, cratime etc Astea da probleme

te comporti ca o fetita rasfatata care vrea bomboane nu ca o femeie care e interesata de societatea in care traieste

hai ca m am plictisit

#
9:12pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

Adriana, ti-e ciuda c-ai fost corectata, bag seama (asa se zice la mine in Ardeal - bag seama = observ)

ok, eu imi vad de familia mea fericita, te las pe tine sa te interesezi de societate

la revedere

esti nebuna putin

#
9:13pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

nu ca am fost corectata, pt ca stiu lb romana, intamplator am facut scoala cand scoala se facea pe bune, acum muulti ani, ci ca te ai legat de Ela -ai dreptate nu stie sa foloseasca cratima- dar nu asta era scopul discutiei

#
9:14pm
Expand
Show Images
Mihaela Morariu

nu mai scrie te rog

#
9:15pm
Expand
Show Images
Adriana Mares

nebuna e mama ta, chiar iti permiti cam multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Am observat si eu acum, ca nu mai sunt in grupul privat, deoarece am fost exclusa.Oricum nu prea aveam timp sa intru, dar probabil motivul excluderii a fost altul.Va doresc numai bine, sa dainuiasca grupul in timp, sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre.

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara. Eu mai mult seara reusesc sa intru pe net, de pe telefon, si m-am cam speriat de ce am citit. Vroiam sa le raspund mai multor fete, dar m-am tulburat cu mesajele astea.
Oricum, cel mai mult vroiam sa-i spun lui Moro sa nu isi piarda speranta cu alaptatul. Si la mine f tarziu au inceput sa curga mai mult de cateva picaturi, dar pana la urma minunea s-a intamplat. Am baut ceai de anason, fenicul si chimen, plus Galafor, Galactogil si pus bebelusa la san des. Mie mi-a zis dna dr Musat sa o tin cate 20 min la fiecare san, apoi sa bag pompa pt stimulare si sa-i dau si lp completare, ca a mea nu prea a crescut prima luna. Pot spune ca aplicand metoda asta mi-a crescut mult productia de lapte, in ciuda proorocirilor dr-ului pediatru care insista cu lp.

Va pup pe toate si sa aveti o noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Ce tiganie a iesit!
Adriana iti inchipui ca in Buc sau Pitesti nu exista mame care le mai "trag cate una" copiilor sai?
Uneori aici pe forum am primit niste sfaturi exceptionale si lectii de viata de la "tarancile" astea.
urat. tare urat.

& fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata !

M-a trezit de 4 ori Iris azi-noapte, cred ca deja s-a obisnuit sa primeasca tzitzi cand se trezeste si se cam intrece cu gluma. Inainte adormea greu (si acum ma cam lupt cu ea s-o culc), dar dormea tun cu doar una sau maxim 2 pauze de masa. Oricum, zic mersi ca doarme si nu stam sa facem de garda.
(O aud in spatele meu, in patut cum apuca jucarelele de la carusel, va trebui sa-l mut mai sus, ca il blocheaza tot mai des . nah, ca ma laud si eu putintel )

Mi-a adus sotul si un bax de scutece Happy, sa le pun peste zi. Dar sunt nemultumita de ele, Iris se irita, deci ramanem la Pampers sensitive.

Apropo de catelusa, ca tot a fost mentionata. Vorbesc constant cu mamica ei din Germania si imi da poze. Ieri mi-a aratat-o cum se distreaza cu zapada, e foarte fericita.

P.S. mi-am sters albumul de poze din picasa boboceilor, asa am simtit ca trebuie sa fac.

Ce interesant!! Azi suntem in 12.12.12

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata, nu imi plac discutiile noi de pe forum. Abia asteptam dimineata sa intru sa vad cum ati dormit voi si bebelusii, ce minuni au mai facut... mai mult, am vazut ca multe ne confruntam cu aceleasi probleme, am gasit sfaturi bune aici... Acum s-a transformat intr-o cearta care nu e benefica nimanui. Pt cele care mai aveti chef de scopul initial al forumului am o intrebare: ce temperatura (luata in fundic) au in mod constant bebelusii vostri?

Mergi la inceput