Cum va protejati familia de gripa si raceala?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hribg spune:

Incercam sa mancam sanatos, sa avem grija cu igiena...sa ne protejam de frig,umiditate si oboseala si sa bem ceaiuri care contin vit C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIORICA27 spune:

imi protejez familia de raceala si gripa consumand cat mai natural si mai ""verde "" , fructe legume, o importanta majora o are si igiena , spalatul mainilor dupa orice activitate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hyp1981 spune:

In principiu lucram la intarirea imunitatii cu remedii homeopate, cu echinaceea, si periodic vaccinul antigripal homeopat. Imediat cum debuteaza o raceala apelam la oscilococcinum, ceai de soc si busuioc cu lamaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_tudor spune:

Voi cum va protejati familia de gripa si raceala?

In primul rand incercam sa bem zilnic suc natural de fructe, avem deja o sticluta goala de Propolis cu vitamina C si echinacea - i-am dat cate o lingurita pe zi - si i-a placut si ii place :), asta e bine pt ca avem probleme cu siropelele si unele medicamente care nu ne plac la gust.In rest speram doar sa nu ne prinda raceala...fugim de ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatistefan spune:

eu prepar pentru familia mea un sirop din 8 lamai pe care le tai cuburi le pun intr-un borcan peste care pun miere de albine cat sa acopere lamaile si las in camara 2-3 zile timp in care isi lasa un sirop pe care il prepar cu apa plata si bem cate 3 cani pe zi si nu avem probeleme cu raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goji spune:

Imi protejez familia de raceala si gripa prin faptul ca,consumam multe Legume(salate),fructe care au vitamina C,miere de albina, ne imbracam conform vremii si evitam locurile aglomerate,ne ferim de cei care deja sunt raciti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Avem castigatorii!

alynta27
valentin1978
lena1o

Astept pe PM sau mail andraf@desprecopii.com datele voastre in termen de maxim 7 zile (in caz contrar riscati sa pierdeti premiul).
Datele cerute: nume/prenume, adresa/cod postal, nr telefon, adresa mail si user desprecopii.com

Felicitari inca o data si va asteptam cu drag si la alte concursuri frumoase!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentin1978 spune:

multumesc pentru premiu.am trimis datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena1o spune:

Multumesc foarte mult pentru premiu,sincer nu ma asteptam,eu sunt noua pe acest forum,dar sunt incintata si o sa intru mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

lena1o - sa nu uiti sa trimiti datele cerute mai sus !

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput