Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Olga, in primul rand imi pare rau pt David dragutul de el ca e suparat :( , in al doilea rand daca as fi pusa in aceasta situatie (sper sa nu fie cazul ) m-as focusa doar pe el pana ar trece aceatsa perioada, eventual as sta mult de vorba cu el ,i-as explica ca il iubesc pana la luna ,stele si inapoi, m-as juca jocuri pe placul lui si l-as tine cat de mult pot imbratisat, adica exact ce faci si tu
Eu zic ca e o perioada si pe masura ce Leon ii va deveni partener de joaca ,lucrurile se vor schimba in bine


Si eu sunt de aceeasi parere cu linia partidului! Cu singura mica diferenta... ca voi fi pusa in situatia asta cat de curand... sper sa reusesc sa o implic pe Adela in ingrijirea lui bb, astfel incat sa nu se simta neglijata, ci importanta, in calitatea ei de "sora mai mare".

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 29+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Mada, asta aveam si eu in cap daca ar fi fost Ada in cauza , sigur asa as fi motivat-o, vad ce mult ii place sa ma ajute, sa fie importanta si acum dar baietii nu stiu de ce cred ca nu sunt asa fani de chestii din astea

A propos de a fi util, Ada e tare bucuroasa seara cand pregateste cafeau lui Pisi pt dimineata, adica arunca filtrul vechi, il pune pe cel nou si masoara cafeaua, e o sarcina de maxima responsabilitate


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Off Olga, cand te aud ma trec fiori :)

Si eu zic la fel, daca Leon e mai usor de distras acum de catre ceilalti membri ai familiei, lasa-l lor si stai cu David. Ce-o fi in mintea copiilor astora....! Cred ca el, fiind mai mare, percepe mai acut chestia cu "impartirea atentiei" decat cel mic. Cand sunt mai micuti, cum ii inveti asa ii ai, au ei preferinte dar nu fac atata filosofie si nu despica firul in 4 ca astia mai marisori. Cateodata ma gandesc ca mare noroc ai de Chiti, ca ii place sa "babysiteasca" din cand in cand. Pe acelasi sistem m-a avut mama pe mine. Pana la urma e buna si diferenta mare dintre copii la ceva :)))) desi eu i-as fi vrut mai apropiati decat o sa-i am.

Nu te amari, stiu ca e greu cand vezi ca propriul copil cauta afectiune in alta parte, la mine Ilinca a inceput deja sa se poarte...altfel cumva, si ma simt tare ciudat. Nu zic ca a suferit neaparat o schimbare in rau, dar ceva-ceva simt ea, rotitele se invart, idei ii vin....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Of, Magda, ce patanie! Sanatate multa va doresc... Sa fiti bine! Poate ne auzim intr-una dintre zile...

OLGA in primul rand mie mi se pare important ca educatoarea S-A PREOCUPAT. Cat despre problema in sine, of, sigur ca acum are nevoie mai mare de atentie, cine stie ce i-o fi declansat perioada asta, saracii se ambaleaza de la cine stie ce detaliu...

Sa va povestesc si io... Miercuri seara am fost la balul caritabil al asociatiei MAME. Fiindca M. nu e in Buc si balul urma sa tina mult, l-am trimis pe pici sa doarma la mama. Am dormit si eu tot acolo, joi dupa munci ajung acasa pe la 8 seara. Dau sa aprind lumina. Pauza. Ma duc la panoul electric de pe hol. Schimb siguranta (da, imaginati-va faza, mu.iere schimband siguranta). Nimic. Ating siguranta unor vecini, face flama, le pica si lor curentul. Il sun pe tata, ca oricum trebuia sa vina cu Inji, sa ia o alta siguranta, ca n-o fi buna a mea. Vine tata, facem tambalau pe hol, ne zic vecinii: Pai ieri (miercuri) seara ne-a desurubat nebuna sigurantele la toti. Nebuna e vecina de la 4, schizofrenica. Bun-bun, dar la mine tot nu se rezolva. Pana la urma prinde tata shpilu, bagam o moneda in fundul sigurantei, se aprinde lumina.

Era aproape 9. Scot ce mancare aveam in frigider, ma gandesc io sa nu-i dau carne lui Inji, ca frigiderul o fo fara curent peste 24h (congelatorul totusi nu mi se dezghetase), ii dau legumele. Rationament prost. La 3 noapte incepe voma. Intai mancarea. Apoi in jet, apa, suc gastric, fiere. Pana pe la 7 am tinut-o intr-o boraceala.

Asta in conditiile in care de ieri de la pranz se plangea Inji de dureri de cap, spre seara s-au localizat in ureche. De unde puii mei otita, ca muci n-a avut?? Innebunesc, ar fi a 6a sau a 7a otita... La ORL n-am prins programare, pediatra nu e in weekend in Bucuresti, sper sa ma bage luni „peste rand” la orl. Banuiesc ca inca nu i se aeriseste bine urechea, am mai avut eu semne ca i se infunda, dar n-am dat atentia cuvenita.

Prin urmare, toate relele in kuru babii mele. Nush cum reusim noi mereu sa facem cate 2 boli deodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Offff Monn tare bine te inteleg cu urechile astea...
Daca ai semne ca nasul e infundat - cu sau fara muci - e posibil sa aiba polipii mari. La fiecare raceala aia se maresc, in pauzele dintre raceli revin de obicei la dimensiunea normala. Numai ca asta dureaza; daca racelile-s dese sau daca copilul are o reactivitate deosebita in zona aia, sau daca are o particularitate anatomica acolo, polipii astia blocheaza aerisirea.
De asta noua ne recomanda sa facem aerosoli cu dexamethasone - e un bun antiinflamator. Acum la ultima trafneala, Ilinca nu a avut muci (la inceput) dar totusi in somn fornaia. Am zis ca nu-i fac aerosoli daca nu are muci, si desigur ca rau am facut. Am avut "noroc" ca baba mea e foarte mimozica si mi se plange ca o doare si cand abia o jeneaza...
Zic si eu, poate va ajuta, macar pana va vede cineva. Plus nurofenul...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

PS. Acum iti spun la ureche sa nu auda lumea :)))))) orl-ista mi-a zis sa ii pun in amestecul pt aerosoli si 2 picaturi de ser efedrinat. I-am pus dar nu cat de des zicea ea, ca asta facea ca trenul prin casa dup-aia.....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Monn, acum sunteti ok?

Olga, dar de ce sta asa mult David la gradi? La ce ora se culca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sarut mana pt grija. Cu burta e bine. Nu a mai vomitat si a mancat bine. Cu urechile suntem asa si asa. Adica il mai doare. Cedeaza insa la nurofen durerea. Luni incercam sa ajungem la orl.











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

seara buna!
ati votat?
noi nu, a plouat cu galeata pe aici, pe Valea Dambovitei cica e zapada deja asezata...toata ziua am stat langa bradut si foc si ne-am jucat, am invatat poeziile de serbare si am repetat parada modei, de maine de la balet- se anunta serbare!

acum e gata si baita, se mai joaca un pic cu tac-su si cu sirena Ariel, si vedem ce mai ingurgitam, eu-s cu arsurle rau de tot..treb sa gasesc ceva rapid de facut.
maine nu suntem liberi..doar studentii pacat, aveAM SI EU PLANURI DE SOMN.

pupam urechiusele buclucase si toti ghioceii raciti, multa santate le dorim.

noapte buna!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
noi nu, a plouat cu galeata pe aici, pe Valea Dambovitei cica e zapada deja asezata...toata ziua am stat langa bradut si foc si ne-am jucat, am invatat poeziile de serbare si am repetat parada modei, de maine de la balet- se anunta serbare!



Asezata pe cablurile de curent, care s-au rupt si i-au lasat in bezna... acu'cica s-a remediat. (a vorbut omu' cu madame sa mere)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 29+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

n-am votat...am fost la tara si am venit tarziu, am avut musafiri pe fratele meu cu nepotul si o prietena a Crinei la joaca si s-a facut prea tarziu sa mai merg.

mon, sper ca sunteti mai bine si cu urechile si cu burta

olga, cum a fost acum pe week-end? ati mai scapat de tensiune si suparari?

deabia astept sa vad pe unde a mai ajuns mosul forumistic!
pupici tuturor

Mergi la inceput