Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

La multi ani tufete

Sa traim, sa-mbatrinim,
Tot pe forumul DC sa fim!

La anu si la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salutare!

Am intrat si eu sa urez LA MULTI ANI cu bucurie si sanatate tuturor mamicilor si ghioceilor mari si mici!!!

Pup gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata !!!

Drept e ca as mai fi motait un pic in pat dar m-am consolat cu gandul ca nu e luni azi

Asa ca va poftesc la o cafea aburinda ca sa va mearga bine tot anul !

Eu sunt bucuroasa ca suntem sanatosi , am petrecut frumos trecerea in noul an si sper sa o tinem asa tot anul




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi
un an cum vi-l doriti!

Eu/noi am trecut in noul an impreuna sanatosi(atat cat se poate) si binedispusi cu copii fascinati si chiraiti de bucurie.Multumesc lui Dumnezeu pentru toti Oameni din viata noastra si le doresc multa sanatate si ce-si doresc.Imi doresc,pentru noi toti, in 2013 sa fim sanatosi sa le trecem cu bine pe toate bune sau rele ce ni le ofera Dumnezeu.


Ps:in foto cu ~ o ora inainte de anul nou.Bogdi n-a stat la poza caci trebuia sa treaca cu Harry Potter la urmatorul nivel iar Isabella poza,poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani, fete dragi!Sa aveti un an plin de sanatate si bucurii nenumarate

Noi am petrecut frumos, ne-am plimbat prin mai multe parti, ca sa o tinem asa tot anul

Acum sunt in pat, de dimineata nu ma simt bine, am avut niste stari neexplicate, cu stare de lesin, voma, tiuit in cap si dupa ce mi-au trecut toate astea, ma doare toata carnea pe mine, oasele si gatul, am si un pic de febra. Cred ca e un pui raceala sau gripa.
Problema e ca deseara eram de munca si nu stiu ce sa fac, sa ma duc sau nu, dar imi e frica ca nu rezist 12 ore in starea asta.

Ramona:grea decizie, trebuie analizata bine situatia.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Bine v-am regasit fetele, in 2013!!!!

Eu am inceput serv si am deschis si eu calcu, va urez un an nou ff bun [va urez is voua si mie :)], in primul rand cu sanatate si in al 2-lea rand cu sentimentul de implinire cat mai des in sufletul vostru.

pisigri

bine ati sosit acasa si "pisilince" cat mai iubitoare si "colaboratoare" :) [desiiii, mie doar ilinca mi se pare pisilinca, asta mica, am mai zis, o "vad" mai apriga, mai ca o "capra de munte", zvelta dar bataioasa!

silvi

esti f simpatica, si, mai ales, entuziasta, asa ca eu subscriu 100% ca mosul tau e tanar si frumos!!!!!

ilincu'

pe unde esti???? eu scriu mai rar, asa e, dar tu esti mult mai prezenta ca mine, si acum, parca nu te-am gasit in ultimele pag? Ce faci, inca dormi? N-ai vazut ca cica "noi vara/de rev nu dorm"? Hai sa pove si tu daca a tras sophi de vreun glob, diverse... Aaaa, stai ca mi-am amintit ca scolile incep pe 14, oareee, pana atunci vrei sa dormi????

fetele din nemtia

la multi ani gagicile, ia sa vedem, cum se zice... "o tanenbaum.. wie grun sind deinen bletter.." cam asa nu?

Ela, tot prin ro, pana cand? Avem vreo sansa sa ne vedem, macar asa, scurt, 1 ora?



ina

ce mai faci tu? parca te simt asa..., cu degetele pe tastatura, parca ne-ai mai scrie, parca totusi mai amani..., ia scrie-ne, macar, ce carte citesti sau te-ai gandit sa citesti in viit apropiat? Chiar, ce-ar fi sa citim simultan o carte, "aici", in grup????

de la ina trec la gina [iaca, fac si rime]
so, ce mai stiti despre gina2008? zilele trecute citisem ca s-a operat, dar nimic mai mult? O fi sosit acasa, e bine?

si iepurila? s-a reintors acasa dupa patania cu raceala?

Va pup si inca 1 data, 1 an BUN, BUN, BUN!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

dragutele mele, iaca am ajuns si eu la calculator, ca tot era randul Crinei si a sotului dar acum i-am pacalit se uita impreuna la scooby.
am descarcat niste poze si acu am intrat sa vad care ce mai zice.
eu as avea sa va impartasesc doua idei, sau cam asa ceva>

1. bilantul pe 2012> a fost un an greu, cel mai prost din punct de vedere financiar dintre toti anii de cand sunt eu la casa mea, adica de cand sunt casatorita. in ianuarie am descoperit o rana de col asociata cu hpv si de aici au decurs numeroase tratamente, analize etc apoi o interventie chirurgicala in mai si tot asa (luna asta repet iar analizele)
crina a inceput gradinita si inca nu s-a obisnuit, inca mai tanjeste dupa cresa si doamnele ei. nici eu nu sunt multumita de aceasta gradinita...ne chinuim in fiecare dimineata si aproape in fiecare dimineata intarzii la munca.
la serviciu am avut parte de multe schimbari, si nu dintre cele mai bune, mult stres si multa munca pentu un salariu de mizerie.
in plus toate aceste probleme au condus si la multe discutii inutile intre mine si Flo, discutii care de multe ori au degenerat si ne-au facut mult rau. noroc ca avem o relatie sudata bine in 13 ani si am reusit sa trecem peste toate.
iar ca sa fie si finlul de an "bun" am avut si acel cumplit accident de masina...
daca va intrebati de ce am scris acest bilant, ei bine doar ca sa ma plangsi poate ca sa alung ghinionul, poate se sperie

2. am facut 30 de ani si am fost pe punctul de a face o depresie. cateva zile inainte nu-mi venea nici sa vorbesc cu nimeni. pe motiv ca nu am bani nu am facut nimic, nici la serviciu nici acasa. chiar nu am avut chef. si chair nu am bani, dar totusi sa iesim in oras cu cativa prieteni am fi putut.
cele care ati implinit deja 30 de ani, ati simtit ceva ciudat la momentul respectiv? pentru mine e ca si cum s-ar fi incheiat perioada frumoasa din viata mea. nu prea stiu sa explic dar ma simt brusc batrana, urata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8
2. am facut 30 de ani si am fost pe punctul de a face o depresie. cateva zile inainte nu-mi venea nici sa vorbesc cu nimeni. pe motiv ca nu am bani nu am facut nimic, nici la serviciu nici acasa. chiar nu am avut chef. si chair nu am bani, dar totusi sa iesim in oras cu cativa prieteni am fi putut.
cele care ati implinit deja 30 de ani, ati simtit ceva ciudat la momentul respectiv? pentru mine e ca si cum s-ar fi incheiat perioada frumoasa din viata mea. nu prea stiu sa explic dar ma simt brusc batrana, urata

Silvie.... stai linistita ca se poate mult mai rau. Eu anul asdta de ziua mea am facut ca trenu' ca eu nu-mi serbez ziua, ca aveam in cap doar ca eu fac 30 de ani si nu sunt realizata cum am vrut, nu ma simt implinita, nu am aia... nu am ailalta.... etc etc. Si am tinut-o asa vreo 3 saptamani, m-am certat cu socrii si cu parintii ca nu vreau sa-mi fac ziua.... pana cand intr-o zi la servici le explicam eu colegilor motivele mele.... si unul din ei isi da seama care-i buba si imi explica extrem de calm ca eu am DEJA 30 de ani, si fac 31!!!!! Sa-ti spun ce soc am avut cand am realizat ca are dreptate???????
Deci chiar se poate muuuult mai rau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Silvia eu am facut 30 de ani la jumatea lui 2011. Nu am suferit la modul real din cauza asta, nu am facut depresii :). Am ras mult in perioada aia cu cateva prietene de-o seama, una care a imbatranit :) cu vreo saptamana inaintea mea, alta care ne oftica pe noi ca e mai tanara cu 3 luni.

E...o conventie, timpul asta si aniversarile. E adevarat ca era frumos la 16 ani, a fost frumos si la 25, dar ce, nu e frumos si acum? Pun pariu ca e frumos si pt bunicii mei de 80 de ani.... doar ca e altfel.

Da, se schimba prioritatile, pasiunile, dorintele, modul de a gandi, dar suntem tot noi, tot suma experientelor noastre. Iar chestia cu partea cea mai buna de viata care a trecut...asta e mentalitate de romani :))) uita-te un pic la vestici, care abia asteapta sa iasa la pensie ca sa poata calatori....sa aiba timp pt hobbyurile lor...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Silvi , eu am implinit 30 de ani acum 8 ani si ma indrept cu repeziciune spre pragul de 40 ani dar zau daca ma gandesc la asta cu tristete, nu am de ce !! am o familie minunata, suntem sanatosi, am un job pt care sa ma trezesc dimineata chiar daca as mai lenevi asa ca nu am motive de depresie indiferent de varsta din buletin
Aaaa si as vrea sa ajung la varsta bunicii mele, adica 90 ani impliniti

Probabil la tine starea asta a fost generata de un cumul de factori dar sigur vor veni vremuri mai bune


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput