FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

irilac
numai maine nu-i poimaine si ai marea intalnire !!!
Doamne Ajuta!
Eu am si anticorpii antitiroidieni pozitivi.
O sa discut si eu la clinica despre asta.Multumesc.

miracol analizele incluse in pretul de mai sus sunt:factor II,factor VLeiden,mthfr,pai si fact VIII.
Daca ti-am putut fi de folos ma bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Wish mutatiile mele sunt :MTHFR C677T, FACT.XIII si PAI 4G/5G heretozigote. Doza mea de Clexane este de 0,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Va multumesc din suflet pentru urari! Chiar e o minune si va doresc tuturor sa simtiti ce simtim si noi acum!
Irilac, iti doresc nastere usoara, usoara si un bibilac sanatos si norocos! Mai e atat de putin!
Amaliaro, deja 8 saptamani, uite acusi trec si starile de rau si te vei putea bucura pe deplin de burtica cu minuni!
Stefana, tot 1 HB si 1 XB am transferat si eu, si iata rezultatul... deci sti ce te asteapta! Relaxare maxima si gandire pozitiva!
In legatura cu discutiile despre mutatii, sincer nu stiu mai nimic si de aceea sunt tacuta. Eu am luat doar prednison preventiv, pentru ca uterul sa nu-mi respinga embrionasii, desi medicul de la Reprofit a spus ca nu e nevoie, insa e de acord cu o doza minima.
Si as dori si eu pe listuta daca se poate! Ma laud tuturor cu gogosica din burtica... ii spun gogosica pentru ca mi se pare deja ca e maricica... la 9 cm in jur de 100 grame!
Miracol, inca putin si vei fi cu embrionasii la purtator, iar anul viitor de Sarbatori vei fi cu ei in brate!
Tusferi, ai cam cu o luna mai mult decat mine! Eu azi am 15 saptamani implinite! Cum te simti? Ce agitatie trebuie sa fie in burtica ta...am trait din plin anul acesta experienta unei prietene bune cu gemenasi la purtator, care acum au deja 2 luni. E ffff frumos!
Ivisor, tu cum mai esti?
Am vazut ca avem aspirante noi, gravideala rapida tuturor va doresc!
Sandy, ce mai faci? Mai treci pe la noi din cand in cand!
Ruxandrica, fugi in vacanta exotica, incarca-ti-va bateriile si reveniti cu forte proaspete! Noi asa am facut anul trecut, dupa 2 fiv in Romania (unul cu stimulare si unul pe natural), fara nici macar un ovocit recoltat!Banii pe FIV 3 s-au dus intr-o vacanta in Rep Dominicana, ne-am bucurat de noi la maxim si la intoarcere, ne-am spus ca trebuie sa vada si copilasul nostru acel paradis, drept pentru care am ales sa ne indreptam spre Brno, in cautarea lui! Cu prima ocazie, vom merge in acolo cu el!
Bichi, Looana, ce mai fac bibilasii vostri? Mai vrem aventuri cu ei cand aveti timp!
Va pup pe toate! Sambata am iar intalnire cu gandacica si revin cu vesti! Seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Iri,cum sa nu fie un capitol fabulos si plin de vesti bune??tu spargi gheata si aduci pe lume un bebe minunat si asteptat!!acum un an te inscriai in lupta noastra si vineri iti tii minunea in brate!!!e o minune de la Dumnezeu!!nastere usoara!!!suntem cu tine!!!

Wish,eu am facut un set de analize,11 mai exact,la Centru Fiv Mures,si m-am dus la Bioclunica sa fac analiza PAI ca la Fiv.Mures nu se facea!deci la mine nu e valabila oferta!sa vad zilele astea cand merg daca celulele kiler si fact xIII daca mi le face la pachet!!ma duc si iti zic si tie ce am.rezolvat!cu privire la mutatii stiu si eu si cred ca clexane de 0,4 o sa am!!te pup

noi2,te pup si pe tine si pe minunea din burtica!pup


Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ruxandrica

noi2 sa-ti traiasca gogosica,sarcina usoara si la termen.
Ce fericita esti ca nu stii nk de mutatii!!!
Prednisonul de cand l-ai inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Stefana sa-#539;i tr#259;iasc#259; puii,iti #539;in pumnii.
Noi 2 mai #537;tii din ce zi ai luat prednisonul preventiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Wish eu prednisonul l-am inceput de la punctie, de cand mi-a dat ok dr Machac si l-am luat pana in sapt 12. Mi-a fost putin frica sa-l iau de capul meu sau doze mai mari pt ca citisem undeva ca luat a la long ar da ceva malformatii la copil....nu vreau sa zic prostii dar parca asa imi amintesc eu...probabil ca si in anumite conditii ar avea efectele astea. Stiu ca citisem atunci mult de prednisonul asta si pe alte forumuri din afara si am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa iau o doza mica in trim I....Doamne cum mi s-au sters din cap toate informatiile acumulate....trebuie musai sa mi le scriu ca sa le am pt bebe2.
Vezi ca dr Machac e f zgarcit in explicatiile pe mail, dar in momentul cand ajungi acolo se schimba foaia, negociati la sange tratamentul de sustinere, el vine cu argumentele lui tu cu ale tale si atunci hotarati impreuna....chiar e dispus sa-si calce pe inima doar ca sa fii tu linistita si pusa la adapost



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, multumim pentru capitol nou!
Pana mergi la marea intalnire, ai timp sa o treci pe noi2 la gravidute si pe Looana la mamici
Stefana, bine ai revenit cu bebeii la purtator! si eu am pus 1 XB si 1 HB si uite rezultatul Sa dea DD sa fie lipiciosi!
Cat despre statul in pat, nu stiu daca ajuta chiar asa mult. Daca ai putea face plimbari usoare, in aer curat, sa ii oxigenezi bine, fara sa te obosesti, ar fi foarte bine. Noi dupa Brno am plecat in Austria si am umblat prin munti o saptamana. Nu m-am obosit, am luat-o usor, dar i-am tratat cu aer curat de munte
Iri, n-ai luat-o razna, e o poveste foarte frumoasa, o odisee.
Sa dormi bine zilele astea!
noi2, draga mea, asa e, sunt cam cu o luna inainte... Ce sa zic, e minunat Cei mici sunt tare jucausi. Ii simt mai ales in interior nu prea au putere sa miste burica, Ieri insa, printesa mea, a reusit sa faca niste "valuri" si sa imi miste burtica, asa incat sa o simt bine la mana Printesa e ceva mai jucausa decat cavalerul, pe ea o simt mai des... Foarte curand o sa incepi sa il simti si tu! Trebuie doar sa fii linistita si sa te concentrezi pe ce se intampla in burtica. Eu pe la 15-16 sapt i-am simtit...
Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Iri, multumim pentru capitol nou!
Pana mergi la marea intalnire, ai timp sa o treci pe noi2 la gravidute si pe Looana la mamici

20+


Pe Noi2 deja am trecut-o dar de la Looana nu am primit confirmarea ca as putea sa o trec si nu as vrea sa trec persoane asa de capul meu ca as umple lista acolo cu reusite ( sau poate a zis ca e ok si n-am vazut eu ).


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

iri nastere usoara . te asteptam cu vesti excelente .

noi2 felicitari !

numai vesti bune in acest capitol va doresc .

Mergi la inceput