Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!!
LA MULTI ANI CELOR CARE PURTATI ACEST NUME!!!!!!

V-am citit asa pe sarite
Andreea vrei putina grasime..pai hai sa ne vedem azi..credca am vreo 3-4 kile pe abdomen
Bafta-n lupta cu birocratia!!!...cred ca-i tare greu ....

Ailed...a zis bine Andreea ..cu spray auto....ai praktiker in oras...eu de acolo mi-am luat un spray pt tapiterie, bine era luat pt masina...spala tare bine canapeaua...sau cauta unul care sa aiba o perie-n cap...adica spuma sa iasa prin acea perie si tu doar sa freci....eu imi puneam probleme cand am inceput sa vin cu A in living si mai regurgita..stergeam imediat dar se vedea apoi unde o facuse..pana cand din intamplare am luat acest spray..zacea prin garaj..acum orice punem pe canapea nu mai am stres ca nu se spala
cu asta

Somleac i i pare rau ca a nins....sau bine pt copii....off banutii astia

Roxy am vazut la tv ca la voi a nins ceva

mai nu pot scrie..uff ma duc mai bine sa-mi fac un ness..doamne parca am okii legati si sunt trezita de la6.30...dar asa am o stare aiurea..
mi-a parut rau ca mosul la noi a fost ff sarac....adica fetele au primit doar carti si dulciuri....si asta nu numai de banuti..ci si din cauza lui S....am fost ff suparati pe ea pt nota 7 din teza de la mate...in conditiile in care cu 2 zile-n urma venise cu un 9 la un test dat tot in genul tezei....si pt acel 9 masuparasem ca e tare aiurita..la acel test gresise cateva calcule..de ex la ea 7x5=30 ...eu am certat-o tasu i-a luat apararea..si doamne vine asta cu niste argumente de ma termina..asa ca fisa doarme pe-o ureche....cand a vazut si el teza s-a suparat..da suparat ca nu i-a zis decat..gata eu nu mai vb cu tine...eu nu-l mai inteleg pe omul asta....copila asta e din ce in ce mai aroganta cu mine ,stiind ca el ii ia mereu apararea...a devenit ,cred ca si din cauza varstei, mai aiurita....am incercat sa vb cu ea despre baieti,iubiri etc....off off...
gata nu mai zic nimic..
va pup si sper ca ati fost foarte cuminti si mosul a adus cadouri pe masura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
La multi ani Nicole si Nick de Strumh! Si tuturor sarbatoritilor de azi!

Cafea dulce si aromata !
Somleac,ma bucur ca a iesit totul in regula!Si ma bucur ca it umple sufletul cartea aia!
Strumph, nu e cafea, niste lapte, o carioca... etc... Faptasul il sti
roxy, pup!
andreea si mada cum au fost luminitele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Strumph, sa-ti traiasca Nicolaii, sa fie sanatosi sifericiti, si tu pe langa ei, la fel!

la multi ani tuturor celor care poarta numele Sf Nicolae!

somleac, recuperare usoara tatalui Ce tare a fost sotul cu slapatul copiilor imbracati

delia, am fost la luminite si eu am inghetat groaznic..brrr... Pe copii i-am imbracat in costume de schi si le-a fost super bine. Eu in schimb mi-am luat geaca d ela costum si pe dedesubt mi-am pus o bluza ca stiam eu ca tine suuper cald, si am inghetat rau de tot. Nu am stat mult din cauza mea, am mancat niste colaci secuiesti si am plecat...nu-mi mai simteam mana de frig

Am venit acasa si ne-am pregatit ghetutele pt Mos Nicolae , Copiii si-au sters frumos ghetutele, Cristi a ajutat-o si pe Cata, le-am pus la usa si am mers sus sa-l asteptam. Copii au primit dulciuri Kinder si platelina Play Dogh, cristi o Fabrica de banuti de ciocolata si Cata un joc de potrivit forme pe niste vacute. Mi-am luat un pic teapa cu el..credeam ca formele au niste casute in care intra dar sunt doar desene peste care s epun formele..si Cata tot incerca sa apese sa intre, se enerveaza si le arunca. Dar de plastelina sunt super incatati , si eu la fel ca nu se lipeste, nu se usuca daca o tin in cutiutele ei, iar bucatile mici se ususca, ca niste firimituri de paine si se curata usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da Deea, stiu cum fac tati astia... eu m-am certat cu al meu cand eram gravi cu Andra.. ca-i tinea partea lui fii-sa... m-a lasat plangand...in fine, e o varsta la care tb avut grija, puteai sa nu-i pui nimik in cizme, chit ca-i luai la mos Craciun de doua ori mai mult...Incearca sa-i faci morala cand nu e ta-su acasa.... si acum poti sa-i scoti ochii sotului sa nu-i mai tina partea...In fine... multam mult pt sfat. Praktiker n-am vazut au Brico ...
Mada, naspa cu inghetatul... si eu sunt friguroasa, de doaua ori era sa ma fac cu degetele degerate in manusi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata la multi ani celor care poarta numele de nicoleta si nicolae

strumphitza a ajuns cu bn laptele

roxy_s va asteptam la munte a nins ...dar aseara era mai floscait asa ,sper ca azi sa nu mai fie asa

toate fetele si sa va dea doamne doamne o zi ffff frumosa si linistita in familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza la multi ani fericiti ptr sot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, imi pare rau pentru teza Stefaniei. Cred ca tb sa vb cu ea ce s-a intamplat. cred ca este la o varsta dificila, iar tu fiind ocupata mult cu Anna s-ar putea sa nu observi una-alta la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

asa de emotionata sunt de Sfantul asta ca nu mai dorm de la 5 jumate s-a trezit piscoata plangand si dupa nu am mai putut readormi la loc am stat pe intuneric cu ochii in ipad pe sub plapuma, apoi s-a trezit Nickolaiul meu l-am pupacit bine si apoi am coborat sa fac o cafeluta , am stat la povesti si a plecat acum la munca, iar Nicole mica inca doarme sarbatoreste prin somn

Multumim de urari va dau cate un paharel de sampanie si o feliuta de tort

...ma bazaie sora mea de la Buuresti pe chat pe Fb, ca e Nicoleta si ea ce de nicolai la mine in familie

revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, spary pentru curatat tapiserii se gaseste si in benzinarii. merita sa incerci. intradevar este f bun.

eu nu mai stiu cu ce sa curat canapeaua de mea de piele...o mare porcarie..nu stiu de ce a insista sotul s aluam din asta, a fost si o groaza de bani. Am primit odata cu ea o ceara de curatat f buna, dar scriea pe ea in chinezeste , dupa ce s-a terminat nu am ami gasit. Am inercat toate produsele de curatat din casa dar nici unul nu e prea bun. Si se murdareste asa repede...arata tare nasol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, odata, cand ma prosteam eu soacra-mea prin oras ca fetele...am intrat la Natuzzi, ca sa cascam ochii... si tot incercand canapele, ca de cumparat de unde ....erau numai canapele albe si crem, eu gravi cu Ilinca o intrebam pe tanti care vindea....cu ce se curata.. si avea ea ceva acolo, cica f bun... si era de vanzare... asa ca fugi si uita-te... e pe bulevardul ala cu fantani de la Unirii inspre Muncii... pe stanga cum vii de la Unirii.,

Mergi la inceput