Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi acum sa nu te superi pe mine ca-ti zic....dar consumul carnurilor de orice fel, zilnic este chiar daunator. de 3-4 ori pe saptamana este recomandat la fel cum consumul de mancaruri facute din prafuri, conserve...
tu mananci prea multe din astea...prajituri facute numai din plicuri, conserva de fasole...pai poti lua un kil de fasole si faci tu, iese de 100 de ori mai delicioasa. nu stiu de ce apelezi tu la astea. prajiturile fa-le tu cap coada, fara creme la plic si altele. pentru ca astea au atatea porcarii si de aici se trage si glicemie si alte cele mai incolo.
este un sfat prietenesc, sa nu te superi, da? ca doar vreau binele
acum fiecare cum crede, normal, dar un sfat poate nu strica.

cami sa poarte Antonia sanatoasa rochitele

laura cum nu sunt nici crese? dar unde stati voi? pe vreun coclau? serios, zici ca stati in varful dealului si nu este nimic acolo. cum este posibil asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

doamne fetelor ce este afara la noi.....nu se mai vede nimic...de la ce tare ninge viscolind (de azi dimi!!) si de la cat de mare este stratul de zapada



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



ce super ca ninge la voi as vrea si noi dar asa de frig este incat nici sa ninga nu poate
stiu ca nu esti incantata dar bucura-te de zapada ca este frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

laura, chiar ma gandeam la voi, si al meu se enerveaza cand nu mananca fiica-sa, dar si eu o mai trimit la taica-su, sa se joace amandoi/trei... Al meu s-ar juca toata ziua... de iesit in parc sau altceva nu, dar se joaca, el face baita, ca doar e copilul amandurora... nu e asa implicat ca al lui roxy , dar eu am gresit ca l-am tinut in puf la inceput..
miki, ai invatat?
cami, si mie imi placeau acasa lucrurile de la Z,luam mereu la reduceri mai ales ca erau pentru manechine ca Maria , dar si Antonia intra in categoria asta ,
somleac, am vazut tarziu, ca sati dau sugestii de felul doi, poate un ghiveci, sau spanac, sau varza calita..., dar azi era dezlegare la peste, nu?
yasmy, ce ai facut dulce?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia DA-MI NUMELE VOASTRE
ACU FUG LA MASLU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, nu ma supar dar te inseli. eu nu folosesc conserve, plicuri etc. cel mult folosesc conserva de ton si aia de cea mai buna calitate Rio mare si pt salate prefer conserva de fasole cu ton tot firma RIO MARE. cand fac praji fac checuri, prajituri cu mere, dovleac, branza dulce, etc. doar la cele cu creme la unele combin crema de vanilie cu ou cu budinca la plic.
iar despre carne cum spuneam, daca fac ciorbica/supica fac doar cu carne altfel nu ne plac. si cata carne poti manca la o ciorba????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

doamne fetelor ce este afara la noi.....nu se mai vede nimic...de la ce tare ninge viscolind (de azi dimi!!) si de la cat de mare este stratul de zapada





ce super ca ninge la voi as vrea si noi dar asa de frig este incat nici sa ninga nu poate
stiu ca nu esti incantata dar bucura-te de zapada ca este frumos

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



roxy ma bucur la fiecare PRIMA zapada :)) dar doar atat!! imi place la nebunie sa fie alb afara tot si eu sa stau in casa la caldurica.....dar...doar atat!! imi trece bucuria cand tre sa ies sa dau zapada la o parte.....sau cand vad ca nu pot iesi din casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

eu sincera sa fiu incep sa ma gandesc daca nu mai bine as cumpara fasole si naut la conserva.

am fiert la ultima fasole PATRU ORE. Nu mai fierbea odata. Si degeaba o lasasem o noapte la inmuiat.

in rest nici eu nu sunt adepta conservelor, cu mici exceptii. D exemplu sardinele conservate in ulei vegetal, simple asa, sau suc propriu, sunt foarte bune pt cei mici pentru ca au foarte mult calciu / gram. Gasisem un tabel cu concentratia de calciu / fosfor / lipide etc si sardinele erau destul de fruntase. Explicatia ar fi ca oasele alea mici se inmoaie si practic daca faci pasta de sardine obtii si calciul continut de ele + alte chestii.

Nu stiu ce sa zic de faza cu tatal racnitor la noi e cam invers, tatal e cel cu mai multa rabdare si blandete si eu sunt aia care mormaie obosita. Deci nu ma bag.

Mai citesc si eu din urma, revin.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Strumphitza eu nu cred ca e de la ceva acid, eu cred ca e posibil sa fie de la cristalele din pampers care uneori mai ies si in contact cu urina fac prapad. Ce face Sophie, cum mai e?

Citeste aici, dar nu te speria de restul articolului, a fost ghinion curat plus niste functionari prea zelosi..

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2174774/Natalie-Tung-My-children-taken-away-months-burst-nappy-scalded-daughters-leg.html

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si eu bucatareala si curatenia luna vorba ta, ailed, nici nu-mi mai vine sa mai intru in bucatarie de frica sa nu mai murdaresc ceva

bb_yasmi ma bucur ca nu te-ai suparat dar serios ca asa am avut impresia, ma bucur ca nu-i asa. eu iau conserve doar de ton, atat. altceva nimic.

ina inseamna ca a fost fasolea cam batrana. ca de obicei aia se fierbe asa greu. sau o fi soi din ala greu de fiert mai nimeresc si eu asa dar lasa, ca este mai buna decat conservele

strumphitza m-am gandit la voi dar am uitat sa-ti scriu, ca am citit asa pe sarite, de scris tot asa.... ce face funduletul la piscoata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu fac cu mama sarmale

roxy, nu, nu sunt suparata!!!! doamne, de ce as fi???

Mergi la inceput