Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada rochitele le-am luat doar pt antonia
nu erau decat masuri de la 2 ani in sus
dar cred ca ii venea catalinei
sunt acelasi model dar una ou de gasca cealalta rosie
pretul nu-l stiu ca a schimbat o gecuta pe cae o primisem de la nasa fetelor din bucuresti pt petra
ca am geci pt ea de la antonia
si nu avea rost sa mai am inca una si aveam nevoie de rochita la serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

laura si eu zic ca tu gresesti
eu cand vine sotul acasa
nu ma intereseaza cat e de obosit
dupa ce serveste masa
si sta putin
i le servesc pe ambele fete
de urgenta
ele il iubesc atat de mult ca numai in brate la el ar sta
si cand mananca il chinuie
si el mai tipa la ele
dar i-am explicat una alta
si acu le lasa sa se balaceasca si in ciorba lui
ahahahahha
asa ca cel putin o ora se joaca apoi el cu ele
si eu stau putin in pat
si fac ceva ce imi place
sau mai curat baia
etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele care mai sunteti pe receptie pana in ora 16
scrieti-mi nule voastre mici
si ale sotilor copiilor
sa va trec la pomelnic
ca avem azi maslu colectiv
si e f important
hai sa fac si eu o fapta buna pe ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

doamne fetelor ce este afara la noi.....nu se mai vede nimic...de la ce tare ninge viscolind (de azi dimi!!) si de la cat de mare este stratul de zapada

somleac si mie tot la fel, cea mai grea perioada mi se pare intre 1,6-2,6 ani

cami, nu mi se pare ca, consumam multa carne. in unele zile de exemplu avem facuta ciorbica/supa cu carne, deci cata carne poti manca de aici.... numele noastre mici tu le stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

fetele care mai sunteti pe receptie pana in ora 16
scrieti-mi nule voastre mici
si ale sotilor copiilor
sa va trec la pomelnic
ca avem azi maslu colectiv
si e f important
hai sa fac si eu o fapta buna pe ziua de azi

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami eu ti-as da numele a catorva persoane dragi mult mie si care au nevoie mai multa in acest moment decat mine: Dan, Elena, Adrian, Alina si Alexandra.
si iti multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

djlaura, stii ca si eu ma pleangeam aici ca au aparut conflicte intre noi din cauza copiilor.. al meu a fost crescut cu reguli insotite de bataie si cum comportamentul nostru e influentat de propria copilarie, mi-e inca f greu sa-i schimb parerile..dar asta nu ma impiedica sa o fac..treptat a inteles de ce i-am adus pe lume si care e menirea noastra..
importanta zic eu in aceste momente e cat e de puternica legatura/iubirea intre voi..incearca sa stai de vorba cu el in momentele voastre de liniste, cand copilul nu e de fata..
spune-i parerea ta si incercati sa ajungeti la un compromis..spune-i ca e doar un tanc de copil care nu stie sa-si exprime inca sentimentele, ci doar furia/nemultumirea prin plans..dar nu va tipa toata viata, va creste si va putea tine o conversatie..
trebuie sa-l lasi sa se implice, asa cum stie el mai bine..e copilul lui si doar descoperind legatura si iubirea dintre ei il va determina sa se schimbe..
eu iti doresc succes..
si tie mult calm, incearca macar tu sa nu te infurii ca nu iese nimic asa..
edit: nici gradi particulare nu sunt la voi ? ma gandesc ca poate ti-ai gasi si tu un loc acolo si ai avea-o si pe ea langa tine..trebuie sa gasesti o solutie sa va fie bine la toti..
imi aduc aminte asta vara cand am fost la o pensiune la bran, ca la acea pensiune lucrau ca ingrijitori 2 tineri casatoriti si cu un bebe mic, sugar dupa ei..aveau grija pe rand de el - cat sa-i dea sa pape biberonul, in rest il carau in carut dupa ei prin camere si faceau menaj..nu ti-am povestit asta ca sa-ti sugerez sa faci asa, ca daria e deja maricica nu mai e sugar sa stea in carut, insa vroiam doar sa-ti arat cate solutii se pot gasi, chiar daca dificile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki le-am trecut da vreau si numele voastre
hai
ca aveti destule probleme de sanatate si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami,- pe copii ii sti, noi suntem Mihaela si Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami de acord cu tine legat de consumul carnii. este foarte mult zi de zi.
iti dau si numele noastre : Anastasia, Roxana si Ioan si multumim din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac uite idee de felul doi fara carne tocanita de cartofi cu multe legume si usturoiul care nu lipestes, clar a iesit delicioasa intai ceapa inabusita in putina apa si ulei.

laura au dreptate fetele. sa nu te superi pe noi, da? incercam sa te ajutam
vezi, poate este si tati prea stresat si obosit. bine, asta n-ar fi un motiv sa nu stea fcu puiul lui. sa incerce mai des sa se joace impreuna, sa vezi ce-i trece tot stresul si oboseala. cand intrii in jocul si mintea copiilor imediat te simti mai bine cel putin la noi asa este.
eu nu mai am treaba cu Anastasia prea mult dupa ce vine tati de la servici.
vorba ta, cami, se balaceste si in ciorba lui dar nu-l deranjeaza...ii da si ei, o ia in brate si papa amandoi... apoi la joaca prin casa. eu imi vad de treburi si iesiri

Mergi la inceput