Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asa e sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
Somleac,doar grefier pentru 2 ani si apoi vreau sa dau direct pe post pr procuror sau Judecator ,ca mi- e teama sa nu ajung cine stie pe unde .Tu stii sistemul cum func#539;ioneaz#259;.Vor trece repede 2 ani si sunt avantaje mari si pe postul de grefier,financiare m#259; refer.
Yasmi eu nu am primit nimic.Printul c#259;r#539;i,quercetti si un body .E f incantat de quercetii chiar daca nu stie culorile inca.
Rares face precum un indian.E a#537;a dulce.
Laura cum mai e starea ta? Sper ca buna.
Catank f frumos gestul tau.
Si eu am facut in fiecare an un astfel de gest.offf plang mereu cand vad copilasi necajiti,m#259; cutremura situa#539;ia lor.
Va pup fara excep#539;ie.
Dorina sper ca e mai bine Sophia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

catank

andreea si noi avem acel joc. am si pus 2 poze cu L la un moment dat cum se juca la masa cu el, dar nu il prea pasioneaza...

merg sa vad daca mi au raspuns cei de la ziar cum pot contacta mamica cu fetitele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi,da am vazut pozele cu Lucas si am vazut si la ProTv acel caz,cred ca e vb de acei copilasi care dormeau intr- o baraca si s- au auzit plansetele fetitei.F frumos ca ii ajuti,cinste tie.Rares e incantat pune piesele dar nu pe culori.Cu timpul vom īnva#539;#259; si culorile.Oricum mi se pare un joc f bun ce ii dezvolta,e chiar un joc educativ.El e de la 2 ani a#537;a ca trag speran#539;e ca in cateva luni ne vom juca f frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi
mandreeac am o stare naspa nu ca mie rau m-am certat rau cu sotul din cauza fetei ....ca eu stau acas o rasfat si ac este foarte rea si face numai prosti ...sa suparat ca a zis mama ca o ia la ea in primavara dar daca nu se intelege cu ea o trimite inapoi acasa ....ma simt prinsa la mijloc e mama mea e copilul meu si esotul meu...dar nu imi palce ca tipa la ea si o cearta intradevar este extrem de incapatanata si face doar ce vrea ea dar nu vreau sa imi imbolnavesc copilul tipanad mereu la ea ca afce prostii nush ce sa mai fac am o stare de imi vine sa sar pe geam de azi dimi plang intruna

Somleac vezi ca are la real bucatarie ptr fetite super pret 39,90


va pe toate sa aveti o zi senina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Pe mama o inteleg intr-un fel dac eu ca e copilul meu am zile cad simt ca nu mai pot ,apoi ea acre nu a prea stst cu ea nush dac face fata plus ca e si bolnava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi ninge ca in povesti....parca ninge cu pene :)) si viscoleste deja totul este alb si daca continua asa diseara tre sa trecem la dezapezit straduta.... Lucas este atat de incantat!! s a jucat cu lopatica cu zapada :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si la noi ninge de aseara.... nu mai circula tramvaiele, in piata nu e nimeni, drumurile au zapada pe ele de 30 cm...am fost la market si am facut aprovizonarea... am venbit acasa si am papat slaninutaz cu branza si ceapa...si acum beau o cafea si cioco....
laura, toti parintii se cearta din cauza copiilor...dar ar trebui sa-l lasi pe so cu ea acasa o zi intreaga, sa faca si curat, sa spele , sa faca mancare, sa o hraneasca etc...si dupa sa-ti tina lectii. Dr ieri a vaccin imi spunea ca acum sre doi ani au copiii o etapa in care sunt suparaciosi si cu figuri... Secretul e sa nu te stresezi si sa le dai apa la moara, si sa le stabilesti niste limite..Si mama ta sa nu puna raul inainte, ca nu e copilul asa rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am intrat repede sa va salut si sa vad ce mai faceti apoi merg sa fac mancare, ciorba si felul doi. buburuza este afara cu tati. este un frigggg....dimineata erau -10 grade. totul este inghetat.

mandreeac bravoooo pentru post si bafta pe viitor sa ajungi ce iti doresti ca grefier nu sunt salarii prea mari dar este un inceput super. stiu ca imi propusese si mie nasii sa merg ca grefier, salariul destul de micut, numai ca eu nu am dreptul facut. poate ca ar fi bine sa fac si Dreptul ca cine stie....

am citit ce ati scris dar nu am nimic de zis asa ca va
merg sa fac papa si o cafeluta mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna,

si la noi ninge, dar noi suntem consemnati in casa. Victor are varicela si sotul e la taiat de porc. Ce ma necajeste e ca probabil va gace varicela si Ilinca taman de Craciun si s-au dus toate pregatirile mele cu colindatul.

Catank, Yasmi, Miki

Laura, zambeste nu e niciodata raul chiar asa de mare cum pare. Mie perioada asta 1 an jumate pana in 2 ani mi s-a parut ce-a mai grea cu toti copii. Pot deja sa faca multe dar nu inteleg suficient cat sa nu faca chestii periculoase/distrugatoare. Pana in primavara se vor schimba multe si fetita va fi mult mai cuminte si intelegatoare. Cu sotul cam asa stau lucrurile cu taticii care stau putin cu copii. Incearca cand e el acasa sa evadezi, sa-i lasi doar pe ei doi sa stabileasca o relatie, sa aiba jocurile lor, secretele lor.... sa vezi cum n-o sa-i mai vina sa strige la ea.

Am facut o ciorba de fasole uscata. Felul doi habar n-am.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput