Fluturasi minunati de mar-apr 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

somleac pai la noi nu prea este nici o zi fara carne si la copii si la adulti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma plicti....si nici chef de dormit nu am
edit..toata lumea cred ca face nani.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

seara buna

n-am mai apucat sa intru ca am tras sa termin la servici treaba ca sa pot sa-mi iau liber luni si marti sa invat..
azi am avut petrecere pt copii la servici si asa maraiti au fost seara din cauza agitatiei si oboselii..
mandreac, felicitari mami si multa bafta si putere de munca, sa poti sa dai din coate

sunt obosita, as sta sa invat la noapte..

eu spre rusinea mea n-am reusit sa tin postul, nici n-am avut timp sa ma gandesc la asta..

Mos nicolae ne-a adus carticele si un puzzle ..si dulciuri..

de Craciun n-am luat nimic, o sa gasesc eu ceva spre final..poate ceva de construit..dar nimic pretentios, ca am impresia ca nu=i mai multumeste nici o jucarie..
as vrea sa-i invat sa daruiasca, sa-si aleaga din ce au si sa puna in cutii pentru altii care nu primesc nimic..sa vad cat voi reusi..

ma tot minunez cate fac ai vostri, ai mei doar circ stiu sa faca

pupici si somn usor










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, eu nu dorm...dulce nici eu nu stiu ce sa fac....ma mai gandesc..Maria vrea sa fac asta :http://bucatariacaseinoastre.blogspot.com/2011/07/briose-cu-nuci-caramelizate-miere-si.html
somleac
miki, spor la invatat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, ce zici de asta?
http://www.lalena.ro/590-reteta-Prajitura-cu-miere-si-nuci.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia dar nu am nuci

miki

pe mine ma intristat fff tare situatia a 2 fetite http://www.tion.ro/fetitele-care-locuiau-intr-o-coliba-improvizata-la-timisoara-sunt-la-adapost/1216568#forum si incerc sa vad cum pot ajunge sa le ajut si eu. mi sa rupt sufletul de durere cand am citit/vazut....m am gandit ca fetitele au aceasi varsta cu copilasii mei.....iar ai mei sunt crescuti in puf de-a dreptul (de ex sa nu spuna ca isi doresc ceva ca in orele urmatoare si primesc ) iar altii ...offff doamne...copii nevinovati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

M-ati rascolit cu dorinta de a darui... cred ca este cel mai minunat sentiment pe care il poti simti.... pana in maduva oaselor.... parca nici cand a sosit Mos Nicolae la I nu am simtit acest sentiment, pt ca stiu ca nu-i lipseste nimic....
Am fost si noi(impreuna cu I) in dimineata zilei de Mos Nicolae la o familie de rromi, ...doi tineri au o fetita de 1 an... Nu va pot descrie in ce conditii locuiesc... I-am spus mamicii ca as vrea sa o si vad pe micuta, si cat am mers la masina dupa daruri, s-a intors repede in ''casa'' si a venit cu micuta intr-o paturica la o temp de 1 grad... offfff o negruta cu doi dinti si numai zambet toata... Atat de fericita mi-a facut ziua!

miki- cred ca e cel mai frumos cadou pe care il poti face micutilor... mi-am propus sa ajung cu I la cat mai multi copilasi defavorizati ptr a vedea si altfel de situatii... dar mai ales, sa invete ea sa daruiasca...
Nu cred ca au nevoie copiii de daruri f scumpe, ci de clipe minunate petrecute alaturi de ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

of Doamne, Yasmy! si citi copilasi or fi asa...mi-au dat lacrimile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki si catank, aveti dreptate cu daruitul si cu invatatul copiilor ca sunt copii care traiesc si in conditii grele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki si catank, aveti dreptate cu daruitul si cu invatatul copiilor ca sunt copii care traiesc si in conditii grele...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si sa mai fie si bolnavi..si cati nu sunt... Ma rog la Dumnezeu doar de sanatate!.....

Mergi la inceput