Scenarii postalegeri

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Deceneus afirmatiile tale cu privire la Basescu nu au nici o valoare atata timp cat nu vii cu exemple concrete.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Dupa declaratiile presedintelui din aceasta seara, dupa profilul prim ministrului prezentat,eu raman tot la parerea mea...prim ministru nominalizat va fi Mircea Dan Geoana...pro atlantist si pro european asa cum a zis si presedintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

dyanna, nu stiu cum e vazut Geoana in US. si chiar dacaa fost ambasador asta nu inseamna ca e bine vazut. nu am citit nimic care sa ateste asta. ca are niste usi deschise, cred.
L-am urmarit pe Geoana in campania lui prezidentiala si parerea mea e ca si el e un papusar, joaca cum i se dicteaza. Basescu nu o sa propuna asa ceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Dupa declaratiile presedintelui din aceasta seara, dupa profilul prim ministrului prezentat,eu raman tot la parerea mea...prim ministru nominalizat va fi Mircea Dan Geoana...pro atlantist si pro european asa cum a zis si presedintele






eu nu cred





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ia sa vedem ce vor spune baietzandrii Victor si Crin, cei cu multe oua de imprumut (de la Nastase, care oricum nu prea le foloseste )! Dupa ce au sters cu Angela podeaua antenelor si realitatilor, cu un patos bolsevik, astazi ar veni randul www.hotnews.ro/stiri-esential-13759528-hillary-clinton-include-romania-randul-tarilor-care-guvernele-incearca-din-mai-agresiv-sufoce-disidenta.htm" target="_blank">Hilarei. Si cucoana asta e cumparata de basisti: cum isi permite ea s-arunce cu democratia-n fasolea ce fierbe deja in cazanul alegerilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

asta e imaginea care ne-a adus-o noul guvern.
dar ce conteaza, ca romanului ii e foame. basescu i-a furat banii.
procentul de prostie o sa il vedem pe 9 decembrie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Almo ,nu spun ca Geoana are nu's ce relatii in SUA dar cred ca americanii il prefera ca prim ministru in urma votului popular...nici SUA nu poate sa ignore faptul ca USL va lua peste 50% in alegeri dar isi vor impune un om cat de cat apropiat lor...tu pe cine crezi ca va nominaliza Basescu?Asa cum a tot spus zilele astea presedintele,numele prim ministrului va fi unul sonor si politic...in niciun caz nu va nominaliza un om de la ARD,va fi un om din cadrul aliantei USL dar frecventabil de catre aliatii nostri europeni si americani...am ascultat de fiecare data cu atentie mesajele lui Basescu,exclude din start un tehnocrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

cand a zis ca va fi unul de la USL? ca nu va fi de la ARD asta cred.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Nu a zis ca va fi de la USL dar a spus ca nu tehnocrat ca-si pierde repede sustinere,ca va fi un om politic important si ca va fi din noul parlament...eu ,punand indiciile cap la cap, alta formatiune n-am gasit( ARD a exclus-o mai in gluma,mai in serios)...ca doar n-o fi innebunit sa ne puna prim ministru de la PP-DD sau UDMR ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Lazaroiu sugereaza pe pagina lui de facebook un guvern sustinut de toate partidelehttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=520890371269334&set=a.106101942748181.12546.100000451278411&type=1&theater

Mergi la inceput