Atractia 'sexuala'

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Rufus, multumesc, tocmai m-ai lamurit cu acele exemple.

Ultimele postari se refera (aproape) exclusiv la situatia expusa de Eumada, care - din punctul de vedere al multor persoane (si aici ma includ si pe mine) - e doar un obicei suburban. Gest de... cocalar (da, stiu, oribil cuvant, dar se potriveste in context), asa ca numai o pitipoanca (sau exista cuvantul "cocalareasa" in contrapartida feminina?!) poate lua claxonatul drept compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Eu de ex. peste 7 ani mi-as dori sa ma mai PRIVEASCA cineva admirativ pe strada, nicidecum sa ma claxoneze, e o mare, mare diferenta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Rufus, eu daca aud un claxon pe strada ma sperii, creste adrenalina, tensiunea, am senzatia de pericol, am facut ceva gresit. De asta ma simt agresata. Pe cuvint ca nu ma simt deloc agresata daca imi spune cineva pe strada "esti foarte draguta/frumoasa" ori "arati superb in rochia/pantalonii astia". Existe diverse modalitati de a face complimente, si complimente de la cocalari - preluat termenul - ma lasa rece.

La fel si complimentul cu "ce ti-as ..." (completati singuri spatiul gol) - tot un compliment e, nu? Ar trebui sa ma simt magulita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Eumada: Mie mi se pare doar amuzant,nimic rau ci pur si simplu amuzant.Trecea intr-o seara strada o pustoica cu o haina si ciorapi..zau,cred ca avea si fusta dar nu se vedea...ei si i-am tras un claxon numai asa...sa vad cum reactioneaza...ei na


Noroc ca nu-s multe ca tine at large, sa sperie copiii altora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Carra, daca recitesti postarile (desi stiu ca nu-i nevoie, dar asa vine vorba...) o sa intelegi la ce ma refer. Era vorba de orice barbat care claxoneaza o femeie si care, de aceea, e mitocan, idiot s.a.m.d. Discutia cu Madalina era alta, eu n-am intervenit s-o apar pe ea, ca n-are nevoie ea de asta, in schimb mi-am exprimat mirarea pentru virulenta afirmatiilor. Gresite, in opinia mea.
De asemenea, mai spun o data (ca vad ca s-a trecut peste) ca exista femei care apreciaza genul asta de "compliment", or fi pitipoance alea, nu ma pronunt, dar cred ca esti de acord ca pitipoancele sunt femei si nu extraterestrii.
Cristoiu, te inteleg. Totusi, sunt sigur ca daca altei femei i se fac complimentele alea pe strada, care pe tine nu te-ar deranja, ar sari in sus de 10 coti si ar avea numai cuvinte de "lauda" despre marlan.
In fine, mi-am spus parerea, pentru mine altele sunt problemele in viata, iar pe oameni ii apreciez/depreciez dupa criterii mai concrete.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Carra, daca recitesti postarile (desi stiu ca nu-i nevoie, dar asa vine vorba...) o sa intelegi la ce ma refer. Era vorba de orice barbat care claxoneaza o femeie si care, de aceea, e mitocan, idiot s.a.m.d. Discutia cu Mad era alta, eu n-am intervenit s-o apar pe ea, ca n-are nevoie ea de asta, in schimb mi-am exprimat mirarea pentru virulenta afirmatiilor. Gresite, in opinia mea.
De asemenea, mai spun o data (ca vad ca s-a trecut peste) ca exista femei care apreciaza genul asta de "compliment", or fi pitipoance alea, nu ma pronunt, dar cred ca esti de acord ca pitipoancele sunt femei si nu extraterestrii.
Cristoiu, te inteleg. Totusi, sunt sigur ca daca altei femei i se fac complimentele alea pe strada, care pe tine nu te-ar deranja, ar sari in sus de 10 coti si ar avea numai cuvinte de "lauda" despre marlan.
In fine, mi-am spus parerea, pentru mine altele sunt problemele in viata, iar pe oameni ii apreciez/depreciez dupa criterii mai concrete.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


s-a trecut peste pentru ca toata lumea stie ca sunt si femei care se simt admirate in urma unui claxon, ca doar nu toate femeile sunt la fel, poftim dovada ca unele chiar claxoneaza alte "bunaciuni" !

asta e de caragiale, monser



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada



Mie mi se pare doar amuzant,nimic rau ci pur si simplu amuzant.Trecea intr-o seara strada o pustoica cu o haina si ciorapi..zau,cred ca avea si fusta dar nu se vedea...ei si i-am tras un claxon numai asa...sa vad cum reactioneaza...ei na,Eva o sa fie ea scolita de ma-sa cum sa reactioneze,nu-mi fac probleme.....

Mad


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



in mod sigur probleme trebuie sa isi faca cel care isi va permite sa o claxoneze ! nu pot sa uit cum alergai pe strada cu gigel in mana (sau cum se numea bata de baseball pe care o tineai/tii in masina in cazuri de "urgenta"!)

eumada, esti atat de originala incat greu poate cineva sa nu ramana cu gura cascata cand vorbesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

varu' sandel!

Asa se numea"ciomeaga de baseball".

Eu primul soc l-am primit la varul sandel,asta cu claxonatul..e o normala continuare,vine in desfasurarea naratziunii!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Eu inca nu m-am uitat sa vad cum arata preferatul lui XIO dar eu de mica ii spuneam mamei ca ma voi marita cu un negru! N-a fost sa fie dar cand vad unul aratos il privesc admirativ ( si asta fara sa vreau sa ma apropii de el la mai mult de 25 cm)

Mie una imi place de Seal. Cu toata fatza aia distrusa a lui mi se pare un tip f sexy ( si nu mai pun la socoteala faptul ca si vocea lui ma influenteaza mult).

Cat despre complimente barometrul meu e unul f haios. de cate ori treceam prin piata Romana erau fete sau flacai ce veneau la mine sa-mi dea fluturasi ptr cursuri de modeling. O luam mereu ca pe un compliment ! ( sa vedem si data viitoare cand vin in tara daca imi mai dau! important e sa nu vina la mine vreun reprezentant Herbalife!).

Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi


Mie una imi place de Seal.

Pasim in noul an cu speranta ca va fi si distractia va continua in formula trio

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629






asta chiar e din categoria"gusturile nu se discuta"

Da' mey nafi,chiar asa...dintre atitea frumusetzi de barbatzi de pe planeta asta...tocmai asta????

Dana

Mergi la inceput