Atractia 'sexuala'

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ba chiar claxonez dupa bunaciuni.Numai ca eu merg cu sotul meu foarte rar,asa ca mai mult singura sunt in masina....ce e frumos si lui Dumnezeu ii place.

Observ,Ilinco,ca esti socata de faprtul ca ma uit dupa femei frumoase...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Aoleu, Madalino, unde dai si unde crapa...ti-au explicat deja antevorbitoarele dar spun si eu: nu ma socheaza deloc ca te uiti dupa femei, cred ca eu am declarat-o inaintea ta:P
Daaar ca CLAXONEZI cand vezi o "bunaciune"(indiferent de sexul ei) ma lasa cu gura cascata si explicatiile tale halucinante ulterioare ma lasa si mai masca, esti o sursa inepuizabila de uimire:))) Sa claxonezi dupa "bunaciuni" mi se pare unul dintre cele mai grobiene/ tembele/ nesimtite gesturi, mi se pare ca e ceva ce tine de limita retardului combinat cu o totala lipsa de bun-simt, maniere si tot ce vrei.
Am vazut multi "ciobani" urbani claxonand lung si ranjind tamp la trecerea unei "bunaciuni", dar sa aud ca si o shoferitza ar fi in stare de asa ceva...asta e o premiera, recunosc. Cred ca ai lasat multa lume cu gura cascata azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Imi pare rau sa va dezamagesc (pe unele din voi), insa nu toate femeile claxonate pe strada pentru ca arata intr-un fel se simt agresate. Chiar de loc. In afara de cele agresate, mai sunt cele amuzate, cele indiferente si, desigur, cele incantate. Sau credeti cumva ca nu exista?
De asemenea nu toti cei care claxoneaza sunt grobieni, mitocani, tembei, cu siguranta nu. Si nici nu fluiera sau striga obscenitati dupa femei.
E drept ca nu claxonez femei pe strada si tot drept este ca nu ma gandeam ca o femeie o face, dar va inselati cand sunteti asa vehemente.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

De asemenea nu toti cei care claxoneaza sunt grobieni, mitocani, tembei, cu siguranta nu.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Sigur ca nu, nu toti cei care claxoneaza sunt asa. Doar cei care claxoneaza dupa femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Cand (mai) claxoneaza cineva dupa mine, devin an angry angry bird... Si da, toti cei care claxoneaza dupa femei CU ACEL SCOP sunt asa cum i-ati descris voi.
Eu ii ignor cu gratie. Ca oricum altceva nu am de facut.
Mai rau e, de exemplu, cand un cunoscut ma vede pe trotuar si ma claxoneaza - ce sa faca, sa strige? - ca sa ma duca acasa cu masina. Evident ca scap ocazia, asa ca iau autobuzul, daca tin la rang si la printzipuri.
In trecutul indepartat, nonconformist si demult apus, aratam degetul din mijloc. Mi-a trecut.
Eh, io zic sa avem putintica rabdare, ca-n curand nu (ne) mai claxoneaza nimeni, si p-orma sa vezi tragedie...
Glumesc, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Eu am cam trecut demult de varsta la care ar mai claxona sau comenta cineva (la modul admirativ) dupa mine, dar... nu ma pot abtine sa nu comentez.

Eumada, din mesajele pe care le postezi, pari o tipa sufletista, insa gestul de a claxona e... (nu stiu cum sa spun ca sa nu sune urat!) mitocanesc si vulgar rau de tot! Uite, tu ai o fetita (si va doresc sa va aduca numai bucurii!) - cum te-ai simti sa o claxoneze cineva cand va fi mai mare?

Din (aceeasi) pura curiozitate, am o intrebare si pentru Rufus, ca tata de fete: poate nu pricep eu prea multe, insa ce scuza le gasesti celor care ar claxona dupa fiicele tale, cu exceptia situatiilor de evitare a unui pericol in trafic, ceea ce mi se pare justificat, fireste? (Si, evident, sper sa nu fie cazul niciodata!)

PS: Cat despre expresia "bunaciune" din partea unei femei la adresa altor femei... no comment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,mai stop ca nu e chiar asa cum spuneti voi...centura asta fotonica...o sa vreti voi peste vreo 7 ani sa mai claxoneze barbatii dupa voi...ca nu oprste nimeni sa traga pe nimeni in masina....
Da` riscati sa patiti ca o amica de-a mea..femeie frumoasa,corp superb se imbraca stilat si sexy...si intr-o dimineata,ploua..eu cu treburi..o vad pe trotuar,fara umbrela,cu o rochie si o jacheta superbe,mergea si era pe cale sa devina doar o tipa pluata..claxonez in sptele ei,nimic,mai trag un claxon,nimic,a accelerat,oprec mai in fata..nimic...deschid geamul si urlu"Bibi,hai femeie ca te faci muratura..."Atunci s-a prins..mi-a zis ca ea dupa masini negre si mari care o claxoneaza nu se uita......

Mie mi se pare doar amuzant,nimic rau ci pur si simplu amuzant.Trecea intr-o seara strada o pustoica cu o haina si ciorapi..zau,cred ca avea si fusta dar nu se vedea...ei si i-am tras un claxon numai asa...sa vad cum reactioneaza...ei na,Eva o sa fie ea scolita de ma-sa cum sa reactioneze,nu-mi fac probleme.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Pentru mine, in cazuri din astea, o masina mare si neagra este ca un camion mare si negru. Exact aceeasi senzatie mi-o lasa, si unul, si celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
[Atunci s-a prins..mi-a zis ca ea dupa masini negre si mari care o claxoneaza nu se uita......
Madalina


Ei, si uite ca iar ai gasit ocazia sa spui despre "ditai masina" ta. E penibil, serios. M-am abtinut la celalat subiect in care era vorba despre faptul ca vine iarna, si in care spuneai ca tb sa te duci nu stiu unde pentru un posibil caz umanitar ( iar alta lauda ) cu "ditai masina" . Crezi ca nu am mai vazut asa ceva , sau ce vrei sa demonstrezi? Eu ti as propune sa deschizi un subiect al tau in care sa pui poze cu masina, casa, sa ne spui cati bani aveti , cat donezi la saraci , ce telefon , pantofi ai , ca sa nu te mai chinui sa bati cate un apropo la fiecare subiect. Ar fi mai simplu. Nu de alta, da pe aici pe la Bucuresti nu prea stim ce inseamna lucrurile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Din (aceeasi) pura curiozitate, am o intrebare si pentru Rufus, ca tata de fete: poate nu pricep eu prea multe, insa ce scuza le gasesti celor care ar claxona dupa fiicele tale, cu exceptia situatiilor de evitare a unui pericol in trafic, ceea ce mi se pare justificat, fireste? (Si, evident, sper sa nu fie cazul niciodata!)


Carra, drept sa-ti spun nu ma prea chinui sa gasesc explicatii pentru un simplu claxon. Asa ca nu stiu ce sa-ti raspund.
Dar ma gandesc sa te intreb (nu ca sa ne duelam in intrebari) pe tine, ca pe fetele care s-au pronuntat deja mi-e frica, care ar fi motivul pentru care ai face o criza cand ai auzi un claxon si ai banui, ca de stiut sigur nu vad cum, ca iti este adresat?
Adica ma gandesc cum este in Bucuresti, cand esti inconjurat de zeci de claxoane, ca ai nemultumit pe cineva in trafic, ca cineva se saluta cu altcineva (in masini sau pe strada), ca doresti sa atentionezi pe cineva ca i-a cazut capacul la roata sau are usa deschisa, o mie de motive...nu e usor exagerata reactia?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Mai, eu as sugera doamnelor care raman impasibile la sunet de claxon sa isi re-evalueze reactiile. E posibil sa nu fie un misogin la volan, ci doar utilizarea fireasca a claxonului din dotare in scop de atentionare.

Xio Eu una pot admira cum arata un barbat, pur estetic. In acelasi timp, cand ma simt atrasa de un barbat, nu ii admir neaparat frumusetea, e ceva subiectiv si, in mod clar, si sexual.
In concluzie nu pot sa aleg vreunul dintre raspunsurile propuse de tine.



Mergi la inceput