Atractia 'sexuala'

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

1.sub plapuma e demodat....fara ca e mai fain..eventual cu oglinda in tavan,na.


2.barbatul asta vanator.....daca are nevoie sa fie ales din 5 inseamna ca nu e vanator ci sta la colt,sa apuce ce e fugarit de altii....
Si suna cam misogina treaba asta cu vanatul...vezi sa nu ajungi vanat..

Pe de alta parte eu cred ca exista prietenie intre barbat si femeie.Fara atractie sexuala,absolut deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Eu nu prea inteleg in ce directie o ia discutia asta, dar daca se duce spre carcoteli personale va salut din mers. Numai asta n-aveam pe lista de prioritati, sa studiez apucaturile de pe sub plapuma fiecaruia.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

criteriile de selectie difera de la o epoca la alta, de la o cultura la alta.



-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


ina,chiar mai facut sa zimbesc cu asta.

Nu mai departe de acum vreo citziva zeci de ani femeile erau asa undeva un surogat al barbatului...si tu vii si-mi spui de selectivitatea femii in diferite epoci.

erau foarte selective cind le maritau parintzii sa mareasca averea,cind erau curtezanele regelui,cind boierul avea cu slujnicele nu stiu citzi copii...da...erau foarte selective.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

aaa..si sunt de acord cu ce spune Rufus.

In epoca noastra,fiecare sac are peticul lui.Clar!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai inseamna ca epoca asta e cea mai faina...femeia alege sub ce plapuma sa se ascunda...

Nu-i asa?Femeile aleg pe cine le place,fara sa tina cont de ce pun mama,tata,gura targului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Femeile aleg pe cine le place,fara sa tina cont de ce pun mama,tata,gura targului....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Da' tu acum ...te dai cu "dusmanu'"?

Parca pina acum spuneai ca barbatul face si drege...sau am intzeles eu gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

2.barbatul asta vanator.....daca are nevoie sa fie ales din 5 inseamna ca nu e vanator ci sta la colt,sa apuce ce e fugarit de altii....



Pai n-am zis eu ca are nevoie sa fie ales...ina a zis.
Eu am zis ca barbatul alege, mai ales ca femeile-s mai multe, oferta e mai bogata...

mai, ina are ceva dreptate, teoretic femeia va alege instinctual intre 2 (sau 5) masculi, dupa cum ii dicteaza mecanismul si instinctul de reproducere. E firesc ca alesul sa fie un specimen ai carui pui sa fie invingatori. Problema este (carcotim din nou) daca femeia are macar doi masculi din care sa aleaga, ca daca nu-i decat unul, teoria cade si...tusti (cum spuneam mai devreme). Iar daca nu-i nici unul...se duce naiba rostul discutiei.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ha,sunt mai multe femei?Ba nu,draga,procentajul s-a schimbat.Na.
Oferta bogata?Pai asta pot s-o spun si despre femei.Au de unde alege masculul care e cel mai puternic.Daca sunt doi,atunci "tusti' va fi tot cu cel care are un atu in plus fata celalalt.
De orice natura.Iar daca e nemultumita,va merge spre masculul alfa,alfa.

Dana,nu vad contradictia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

criteriile de selectie difera de la o epoca la alta, de la o cultura la alta.



De cate ori deschid fereastra...


ina,chiar mai facut sa zimbesc cu asta.

Nu mai departe de acum vreo citziva zeci de ani femeile erau asa undeva un surogat al barbatului...si tu vii si-mi spui de selectivitatea femii in diferite epoci.

erau foarte selective cind le maritau parintzii sa mareasca averea,cind erau curtezanele regelui,cind boierul avea cu slujnicele nu stiu citzi copii...da...erau foarte selective.

Dana


Nu ma, ziceam ca, de exemplu:
in epoca de piatra criteriul de selectie era un barbat viguros, care sa nu crape in 3 ierni, un vanator iscusit si un mascul tzapan.
pe masura ce am evoluat criteriul strict fizic s-a diminuat putin ca importanta, vezi si zicala nu foarte indepartata "sa fie mai frumos ca dracu"
a aparut criteriul economic si social, impus fie de femeie fie de familia acesteia. dar nu il alegeau pe domnul tzaranete cu maxilar frumos si ochi albastri ci tindeau catre domnul nobil cracanici sau nu, cu avere si functie la palat.
in epoca moderna, cu chiu cu vai femeia impaca oarecum capra cu varza in sensul ca revine in actualitate si criteriul fizic, vezi obsesia masculina cu fitnessul. eu unde ma uit unde ma intorc vad mai mult masculi ducandu-se la sala, femeile prefera sa tot traga de-o ciorba de varza sau mai stiu eu ce dieta.
de asemenea apare si criteriul afectiv. nu mai conteaza daca e fortzos ca stanca sau plin de bani, unele mai cauta si la corazon: sa0i placa copiii, sa fie educat, sa fie bland, sa rezoneze cu portretul unui tata bun pentru copii.
deci la asta ma refeream.

de aici si atractia sexuala picand totusi mai jos in categoria impulsurilor care pot duce la materializarea relatiei. nu ti-o tragi cu orice ghiolban chiar daca arata minunat. pe cand la curve de exemplu nu te duci cu oracolul si horoscopul. nu cred ca intreaba vreunul "papuse, iti plac filmele cu van damme, marea si claxoanele? ca aveam de gand sa ti-o trag, nu de alta"

sper ca detalierea afirmatiei mele sa fi inlaturat din neintelegerile initiale.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

cat despre daca au femeile in general de unde alege, sincer habar nu am, la mine a fost cam "lac sa fiu, ca broaste destule". Deci da, eu vorbesc din perspectiva pur personala de ...alegatoare. Am ales pan-am cules :)


De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput