Burtici de mai-iunie 2013 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna seara!

Astazi nu m-am simtit prea bine si din cauza asta am lipsit de pe forum. Abia astept sa-mi fac maine o ciorbitza acra acra sa pap.

mcoca, piticutz, bafta maine la doctor si eu trebuie sa ridic rezultatele de la DT.
mycya, imi pare rau ca nu s-a vazut ce este bb, dar important ca este santatos.
carmen, multa sanatate!



Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

aaa am uitat din curiozitate mi-am facut acest test http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html si rezultatul m-a distrat copios. Daca are cineva timp si chef sa-l faca sa-mi spuneti si mie ce v-a iesit

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Carmen1985, sa stii ca streptococul e foarte contagios, eu am avut streptococ la exudat faringian, fara sa fi avut simptome, sotul insa era racit. Noi banuim ca am luat de la nepotica atunci, mult inainte de a ramane insarcinata.
Azi am patit un pic de diaree, am luat Smecta. Si m-au trecut toate visele urate cu Listeria si alte lighioane.
In week-end am uitat 1 Arefam si mi-a fost rau. Si gineco a zis la tel ca e ok, No-Spa, si sa nu renunt deodata la tratament. Ma tem si eu sa nu fie vreo trombofilie, s-a gandit de la inceput gineco, poate de-asta sa nu fi ramas pana acum insarcinata. Doar ca a zis mai vedem cum evolueaza, m-a intrebat daca vreau sa-mi fac analizele - probabil era alegerea mea, in conditiile in care nu am avut avort- si am zis nu atunci, insa cand aud de avort in luna 5!!! DD sa ne pazeasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Va multumesc din suflet fetelor ca imi sunteti alaturi.
Ma ajutati enorm prin raspunsurile voastre, despre trombo, despre "clexane" din Viena/Franta, despre medicii, nasterea in Viena.
Aveti dreptate . Asa o sa fac, raman sa nasc in Viena, o sa duc rezultatele de trombo la gineco, si va fi bine.

M-am linistit, si am incredere ca totul va fi bine.

Cocutza, asigurarea de stat, te referi la e-card, nu? Ca eu de asta am(si sotul are). Eu sper sa nu dureze tocmai 2 luni
Ai PM



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

14+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Dragut testul Doinei... mi-e mi-a iesit 41%baiat si 58%fata... Procentele mi se par destul de echilibrate deci nu ma scoate din ceata.
Carmen, baiatul meu a avut anul trecut streptococ betahemolitic de tip B. Atunci am citit despre asta... tot asa, f contagios... recomandat tratament cu antibiotic :D. Dar am vorbit cu pediatra si mi-a zis ca la fel de bine poate sa fie prezent acum dar organismul sa-l elimine singur. Am lasat copilul in pace (bine, curatat mai mult cu glicerina, miere la greu) si a doua oara nu i-a mai iesit la analize. Vezi si cu asta de tip A cum e... poate scapati de tratamente agresive. Stiu ca lumea de sperie cand ies la analize streptococi dar pana la urma ei sunt prezenti mai tot timpul cu noi... unii vin, altii pleaca... important e sa-si faca organismul treaba si sa-i anihileze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Buna dimi :*
Eu nu ma simt prea bine azi....ma simt moale, fara vlaga, ametesc f rau...greata....in nicio dimineata nu m-am simtit atat de rau...
sper sa-mi revin mai tarziu....
voi cum sunteti azi?


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimi!

Am facut cafeaua, mi-am adus-o pe birou impreuna cu paharul de apa si acum va citesc.
Aseara am fost la concertul de colinde al lui Hrusca cu mama - binenteles a fost super, ce sa mai vb "hrana" pentru suflet.
Doina am facut si eu testul si mi-a iesit 38% baiat si 62% fata, rezultat ce mi-l doresc si-n realitate.
Imi pare rau fetelor ca nu va simtiti tocmai bine si va doresc muuulta sanatate si optimism maxim.

O zi usoara!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

neatza si de la mine!

Eu cu sucul de rodie si portocale, sa avem o zi plina de vitamine.

Crina, o ciocolatzica? In general pe mine ma ajuta cand ma trezesc asa fara puteri.

Va doresc un wkd minunat fetele in Ro, am vazut ca e prelungit! Distractie si voie buna sa fie!!!!

Deny, da ecard. Nu ai pm inca , investighez, da nu va cheltuiti pe tradus, ca aia sigur nu am facut !

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

ms cocutza.o sa incerc o ciocolatik :)

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984

aaa am uitat din curiozitate mi-am facut acest test http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html si rezultatul m-a distrat copios. Daca are cineva timp si chef sa-l faca sa-mi spuneti si mie ce v-a iesit

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+


Neata, fetele!
Doina, multumim pentru test, m-am amuzat si eu: mi-a iesit 28% sanse sa fie baiat si 71% sanse sa fie fata. De asemenea dupa zodiacul chinezesc imi da fata. Realitatea insa este ca am baiat.


16+

Mergi la inceput