Burtici de mai-iunie 2013 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Crina multumesc!
Stau si eu pe aici si astept sa treaca timpul dar tare greu trece cand nu faci nimic.Am mai facut cu Dragos ceva fise dar s-a plictisit repede ,de jucat ne jucam mai cu grija ca mi-e sa nu-mi traga una-n burta.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Vicky in cazul asta na-i ce face trebuie sa te iei dupa ce zice el.
Cu colul nu-i de gluma.
Ma bucur ca ti-au iesit bine analizele pana acum.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vio, si noi i-am tot zis la Maya ca trebuie sa aiba grija sa nu ma loveasca la burta, sa nu sara pe mine etc. Aseara eu stateam pe coltar, ea cica facea escalada pe acelasi coltzar. La un moment dat ii zic, Maya ai grija, ma sperii! Ea: te sperii pentru bebe, iti e frica sa nu moara. Daca moare il trimiti la doamne-doamne? M-a super distrat, i-am zis ca da, imi e frica sa nu ma loveasca si imi e frica sa nu-si rupa ceva.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Vio, Doamne Ajuta! si ma bucur ca ai trecut peste acest moment neplacut! Cu siguranta rezultatele vor fi bune!

DenyAnd, iti doresc multa rabdare si credinta! O sa fie bine!
Simcri, multumim pentru explicatii!

Eu, dr mea mi-a spus sa fac bitest-ul intre sapt 10-12 si astazi am avut programare si nu l-am putut face deoarece nu am decat 9 s si 6 zile. M-am reprogramat pentru 7 dec., cand o sa fac si echo morfologica de T1.
Am avut emotii mari...dar se pare ca mai am de asteptat.

Irinukaaa,


Kris mama Biancai Maria (26.01.2005) + 9s+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marie21 spune:

buna fetelor!mi-a fost dor de voi!eu am fost racita cum nu credeam ca voi fi vreodata la 23 de grade,a fost un virus foarte urat,dar am trecut cu bn,v-am citit dar nu am mai raspuns apoi soacra mea a avut un accident si am stat la ea o sapt pt ca si-a dislocat soldul si la ea nu avem net intre timp am fost la control si l-am vazut pe bebe la ecograf foarte frumos sentimentul... vio imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa momente,insa sunt sigura ca a trecut si totul e bine,cam atat pt moment,promit ca nu mai chiulesc asa mult timp si o sa recuperez tot din urma bun-venit noilor mamici!si va pwp pe toate si ma bucur ca sunteti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna seara! Nu prea am mai intrat ca am racit si am zis sa nu va molipsesc...fetei mele i-am facut un exudat si i-a iesit un streptococ de grup A in gat, acum nu stiu daca mi l-a transmis sau am o simpla raceala. Sunt cu gandul alaturi de mamicile care au trecut prin clipe mai grele si le urez multa sanatate. O seara buna tuturor!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna seara dragelor!

am fost si eu la doctor dis de dimineata dar tot nu am aflat ce se ascunde in burtica...a fost un control scurt , doar sa vada inimioara si atat.
nu am mai luat deloc in greutate intr-o luna , ba aveam cu 100 de grame in minus fata de luna trecuta

aseara am avut o durere de cap de am zis ca imi pocneste s bineinteles ca a venit tot tacamul dupa : greata, voma si ce se mai poate
mi-a spus doctorita sa beau cate un magneziu cand mai am dureri de cap ca poate fi si asta de vina dar om vedea daca e de la asta.

Vioika ma bucur ca ai scapat de grija de amnio si tin pumnii pe maine cand iei rezultatele

Deny imi pare rau ca ti sa confirmat dignosticul.
e bine ca totusi ca ai alflat din timp si asa poti lua masuri. multa sanatate

Carmen sanatate sa treaca virusii repede si sa nu isi faca si mai rau de cap.

si eu stau cu ochii in 5 sa nu ma loveasca fata ca ea oricum nu intelege de ii repet asa ca totul tine de atentia mea. ea se topaie toata ziulica si cand ne asezam in pat o apuca si mai tare dar imi tin aparatoarele in jurul burtii si gata

eu mi-am facut plinul cu o portie dubla de cartofi copti
asta as manca toata ziua de vreo saptamana...le-am dat iar de gust si abia astept ziua de maine sa mananc iar





si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Multumesc! Si eu de cateva zile numai cartofi mananc , copti,prajiti,fierti . Magneziu mai iau si eu cate unul . Fetita mea e foarte protectoare cu burtica , dar e marisoara a inteles ca trebuia sa aiba grija de bebelus, care zice ca e baiat si-l chema Andrei! Acum ramane sa vedem

Mami de Bianca 07.05.2008 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

mmm, cartofii copti sunt foarrrte buni eu pun smantana pe ei, sau unt

azi noapte pe la aproape 12 m-am apucat si mi-am facut pancakes, n-am putut sa ma culc pe stomacul gol

la mine, aceeasi rutina: m-am trezit, am mancat, am mai tras un pui de somn de o ora si iar am mancat, acuma ma pregatesc de mers la lucru mai imediat

maine mergem si noi la dublu testul acela, de-abia astept!

ma bucur ca sunteti toate bine, va doresc sa aveti o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Buna seara fetele acum am reusit sa intru si eu ca azi am fost plecata aproape toata ziua.
Multumim de capitolul noi sa fie unul numai cu vesti bune.
Vio imi pare bine ca esti mai bine
Deny imi pare rau de analizele proaste dar ai sa vezi ca o sa fie bine
Fetelor eu nu stiu prea multe de ce vorbiti voi de tot ce inseamna toate analizele cred ca eu sunt cea mai mica din mamicile de aici si sunt cu totul pe langa dar incerc sa va incurajez si eu asa cum pot si cum stiu.
va pwp

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 11+

Mergi la inceput