Pregatiri de Craciun ... si Anul Nou

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Am inteles.
Mie-mi vine socrella cu bagajele pline de carnati,caltabosi,jumere s.a.m.d. asa ca si noi ne vom bucura Craciunul asta de bunatati made in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ginger, si nu esti perdanta la schimbu asta ?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si eu ieri am facut prima tura de fursecuri, unele cu menta!
Maine am program de curatenie la mosie, aspirat, spalat geamuri, perdele, d'astea si azi am la mama program la curatenie.
De saptamana aviatoare fursecareala la greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:


mcoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Acu' ce sa zic,chestia-i si cu pro si cu contra ...nu are cu nimeni cu cine sa-si petreaca Craciunul...nu puteam sa n-o invit, sotzu-i copil unic si e si de treaba, are 73 de ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

oau, valentina, deja ai inceput fursecurile? la mine nu ar tine mult daca le-as face de pe acum

In schimb, eu am facut ieri ceva ce nu lipseste la nici o sarbatoare de la noi: sfecla cu hrean - stiu, e simplu si usor de preparat dar esential pentru noi si s-ar putea sa mai fac o portie dupa craciun... :)
Prea multe nu's de povestit, am fiert sfecla si am dat-o pe robotul de bucatarie, la fel am procedat si cu hreanul, dupa care le-am amestecat si condimentat cu putin zahar, sare si otet dupa gust.

De abia astept sa vad ce retete mai apar ! Spor la bucatareala!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Iubesc salata de hrean si sfecla. Intr-adevar ar trebui sa o facem mai des, nu numai de sarbatori.
Urmeresc topicul vostru cu mare atentie si pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anda, am vrut sa vad cum ies, ca de data asta n-am pus nici esenta de menta, nici cioco cu menta, am pus pur si simplu frunze de menta uscate.
Azi am in plan fursecuri cu coaja de portocala si rom si unele sarate, cu fistic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

valentinag - da-ne si niste retete nu numai asa poate imi mai schimb si eu "meniul" pana de craciun la cate ispite sunt pe aici

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Fetele , o intrebare:stiu ca este cam tarziu , dar stiti unde pot gasi un purcel de lapte?Vreau sa-l pregatesc de Craciun .

Mergi la inceput