Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Uite ca si Victor de ruxandra ramane fara ciuf odata cu Bianca. Poate mai intri sa ne spui voi ce baieram faceti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Da, fetelor ce emotionata am fost cand a plecat Ronina la maternitate, parca ma obisnuisem asa de bine cu gravideala, si odata cu nasterea Biancai, am simtit ca ma iau fiori, ca s-a dat startul la nasteri...ca urmez si eu... Acusa fac strengareii anul...si ce an minunat
Hai ca poate schimbam capitolul in seara asta ,Monna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Si vorba Darei, cred ca toti sotii au stiut cand a nascut Ronina, si ce am mai plans!
Noi o sa mancam turta acasa, fara mult tambalau (zic eu acum...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

corect, toti sotii au stiut cand a nascut Ioana :).
Miha nu cred ca schimbam noi asa repede capitolulmai ales ca majoritatea a votat sa ramanem pe fb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

maamaaa, ce emotii sa va citesc pe DC.. mai ales cand scrieti ce scrieti... subscriu si eu, ca toti DSii, mamele, surorile au stiut ca a nascut Ronina.. mi se face pielea gaina cand imi amintesc ce am simtit atunci.. si imi amintesc si ziua in care s-a nascut Gaza, cand ma gandeam non stop la Tala si la Matilda, si cum mi-o imaginam pe Sovi puternica, fix in cada in care nasteam eu... :)

nici nu vreau sa ma duc la o alta odisee pt bb2, pentru ca nu are cum sa fie atat de misto cum a fost aici, si mi-ar lasa un gust amar.. insa va voi bombarda pe voi!

Tala, apropos de usturoi, sa stii ca nu e mit. Eu cum il vad pe Goghe ca trage de nas, cum ii servesc o portie de ceapa/usturoi si ii trece instant!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Monna, si eu am votat pt fb din cauza intimitatii, pentru ca pot citi de pe tel si pentru faptul ca e in timp real, ca o discutie in conferinta...ceea ce imi place...insa sunt si eu nostalgica cu odiseea care am format-o aici acum un an
Dana
Cu ruxandra 2011 m-am intalnit eu, ca suntem vecine. L-am vazut si pe Victor, e tare frumos si cuminte. Ruxandra ne citeste mereu dar nu ne scrie, asa ca o trag de urechi, cu ocazia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dana abia astept sa ne bombardezi, sa mai savuram si noi momente emotionante alaturi de tine. Imi pare rau ca n-am descoperit DC mai devreme in sarcina, poate m-ar fi ajutat sa trec de greturile alea crunte alaturi de voi, dar ma bucur ca pana la urma "ne-am intalnit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Miha chiar s-o urechesti ca nu ne mai scrie . Mie imi pare rau ca sunt multe fete care nu ne mai scriu nici aici nici pe FB. Eu o sa ma supun majoritatii desi ca si pana acum o sa mai scriu si aici pt ca aici ne-am cunoscut si a fost o perioada tare faina .
Dana abia astept sa ne bombardezi :D. Si daca tot ai zis si aici pot trece pe prima pagina noile detalii?

Eu imi amintesc ca ne tot intrebam cine naste prima, cine urmeaza si eu stateam linistita ca deh... aveam dpn la sf lui martie si cand colo... surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Si ca tot se apropie momentul in care strengarii nostri implinesc un anisor eu m-am apucat de facut prima pagina pt noua casuta. Fetele care n-au mai scris de mult si nu mai stim de ele si de piticii lor n-o sa mai fie in lista. Daca se razgandesc si mai dau pe aici oricand le putem adauga din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dana si eu ma gandeam la voi, la cata vointa poti sa ai si la cat de asteptat se lasa Gaza - de unde sa stiu ca vrea in aceeasi zi cu Matilda?
Cu odiseea de bb2 eu zic sigur ca e nashpa (nici sa nu citesti pe acolo ca poate-ti place si ne parasesti si atata-ti trebuie!). Eu vreau sa stiu de cate ori vomiti, cati pipi faci pe noapte si cand ti se rupe apa!!!
Monna asa-i, am avut multe surprize(ca nah! cineva s-a gandit sa numeasca odiseea strengarilor ), dar ii multumesc lui DD ca au fost placute (chiar daca cu unele emotii pt unele mamici, dar uite ca DD le-a aranjat si se pare ca totu-i bine)
Eu tot zic ca intru in urma sa salvez paginile in care ati scos majoretele pt noi si urari si sustinerile voastre (cand ma luptam cu hemoroizii..), sa stie Matilduta ce galerie a avut
Of! ce bine ca avem gravidute printre noi ca altfel trebuia sa mai fac eu unul la cat de mult imi place perioada asta!

Mergi la inceput