Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Haydee arata 700 gr in plus si la tine
Dorina nu cred eu ca ne "mutam" chiar asa incat sa umplem azi un capitol
Ronina sper sa fie ceva din mancare ce nu i-a placut si sa nu o luati de la capat cu papatul putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

meg, pe mine ma apuca nostalgia da. Sichiar ma gandeam la cum ne anunta Ronina ca pleaca la spital, cand ne aseptam mai putin, de eram toate cu sufletul la gura.
monna, incet dar sigur
Ronina, ca tot te pomenim aici, ia zi, cum ii organizati prima mare petrecere Biancai? Ca sunteti primele dezmotate, sau cum se face pe la voi? se rupe turta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

daaa... si eu ma gandeam zilele astea ca acusica o serbam pe Bianca . ma apuca plansul cand ma gandesc cat de repede a trecut 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Euan a mancat tzatziki ieri si i-a placut mult. lui ii place usturoiul.

Eu inca nu m-am panicat prea tare, mai avem mai bine de 3 luni pana facem anul. avantajul de a fi juniorul trupei. noi il serbam la un show cu delfini si la restaurant. ii luam si lui ceva din menu. :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

J.D, eu sunt disperata dupa tzatziki, as manca dimineata pranz si seara ( acum mi-a starnit pofta si nu am iaurt gras in casa). Nu m-am gandit sa-i dau si Mariucai (cred i-ar place si ei, zic... ca eu bag usturoi la greu si nu am vazut sa se uite urat la tzitzi , dar eu il fac in casa cu castraveti murati si cam au sare. Cu castraveti cruzi nu am incercat. Ai si condimentat sau l-ai cumparat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Dorina, ieri am cumparat de la greci ca fac in fiecare zi. si daca iau 100 gr e la acelasi pret cu un iaurt mic, simplu mai de buna calitate. Fac si eu acasa - iaurt grecesc,castravete proaspat, usturoi si menta uscata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Hehe, daca voi aveati emotii cand v-am anuntat ca plec la spital ganditi-va in ce hal eram eu
Bianca saraca nu va avea tam-tam anul acesta ca asa s-a nimerit ca nasii isi boteaza fetita taman in aceeasi zi, doar atunci le pot veni nasii lor in TM. Asa ca facem un fel de 2 in 1, serbam acasa cu familia si apoi papam tort si taiem motul la party cu nasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Oricum la prima aniversare nu prea inteleg ei mare lucru. E o intreaga zapaceala cu lume multa in jur, cu o tava care are tot felul de minunatii si ii mai zice unul:"pune mana pe aia", altul "pune mana pe ailalta ca sa te faci nush ce" . Si mai sta si una cu foarfeca pe langa ei sa le taie frumusete de bucata de par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ha ha Dorina ce descriere :)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Asa e Dorinutza nu-mi fac griji ca oricum nu pricepe ea inca pe cine sarbatorim si de ce. Ma tot gandesc si nu-mi vine sa cred ca se apropie anul

Mergi la inceput