Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele....emilia eu am mare incredere in doctor si chiar imi place...am trecut printre niste experiente oribile cu anumiti doctori si stiu ce zic.......poate pt uni e bun poate pt alti nu e bun....pt mine este ok,ma simnt sigura si cu incredere si dasta o sa si continui cu el......
stiu ca nu-mi garanteaza nimeni nimik dar sperante este ultima asa ca ce decizie va lua o sa pun in aplicare.
cred ca pt fiecare conteaza foarte mult increderea reciproca si optimismul.
pe mine cel putin ma ajutat foarte mult si cu banii,adika mia facut el inseminarea,ma trimis la o cunostinta de al lui( embrioloaga) la stat, de luat el banii( mi-a lasat pe masa) asa ca sincer am iesit destul de ok fata de un particular.
si cam rar doctori care iti lasa banii pe masa si pleaca.
eu sunt la munca,ma doare si capul,sambata am si parastas de 6 luni , iar fini de cununie nu mai au chef sa le botezam copilul( botezul e intr-o luna)
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Buna fetelor,

va pup asa de dimineata, poate ma molipsesc si eu cu sperante de la voi.
Elena, de povesti cu finii sunt satula pana in gat... pana sa ramana ea insarcinata, ii eram cea mai buna prietena, ne sunam, ne intalneam ca in familie... dupa ce a ramas, a inceput cu placa ' nu toti prostii fac copii', cand am pierdut prima sarcina 'eu ma bucur, ca oricum nu il meritai' plus ' nu ma mai deranja ca nu am nevoie de problemele tale, eu o sa am copil si nu am ce discuta cu tine' , iar dupa nastere, dupa vreo 3 luni fara un salut sau cum mai esti, telefon cu...' aveti pretentii la nume? ca noi oricum am ales'. eu as vrea mai bine sa botez un copilas care are nevoie de mine, decat sa fortez pe cineva sa ma lase sa fiu langa copilul lui. Un nas inseamna mult...

Si vin la voi dupa un sfat, ca sunteti mai la curent cu multe: cunoasteti pe cineva acre a facut tratament cu interferon beta pentru scleroza multipla si a ramas insarcinata in timpul tratamentului? Am nevoie de niste sfaturi pentru cineva drag, careia i s-a interzis de catre neurolog sa pastreze bebicul.

Va pup iar si va doresc o zi calda.

Inima nu imi mai bate de cand tu ai plecat... 1 sarcina pierduta.... 28.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Roxy_ana, persoana care ti-a spus lucrurile acelea este infiorator de nesimtita si rea, eu nici nu as mai tine legatura...
Legat de scleroza multipla, stiu doar ca se poate transmite copilului...Stiu un cuplu care a pierdut un copil din cauza sclerozei multiple si mai are un copil cu lupus...

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Dragele mele,unde v-ati gasit finii astia ?! Sunt inumani ... nici nu trebuie sa-i mai bagati in seama ...
E drept ca nici eu nu vorbesc cu nasa mea prea mult (dar e prietena cu mama-soacra), desi e o tipa super,sotul meu se mai intalneste cu nasul din motive profesionale ; avem o relatie normala,niciodata nu au avut pretentii sa mergem la ei de sarbatori, sa vina la noi ... si alte traditionalisme
Iar finii ne-au ales pentru ca finul era f prieten bun cu sotul meu si este cel care mi-a facut cunostinta cu sotul meu Lui ii datoram prima noastra intalnire ... ei, de altfel,sunt mai mari ca noi ca varsta (intre mine si finul sunt 9 ani si ).
Conteaza respectul si afectiunea, asa ca finii vostri nu stiu ce pierd comportandu-se asa !
Concluzie : nu va necajiti ca nu aveti pentru cine si sotul meu are vorba asta: viata e rotunda, nu se stie cand vor avea nevoie de voi!
Va si fiti mandre de ceea ce sunteti !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Sotul meu are scleroza multipla si aparent copilul e sanatos sii din cate stiu eu nu e o boala care se transmite copilului... M-am interesat inainte sa raman gravida!
Despre conceperea copilui in timpul tratamentului cu interferon la barbati nu e nici o problema, din cate stiu eu nici la femei, insa oricum ar trebui sa mai intrebe un medic sau chiar 2 ptr ca e vorba de o viata de om la mijloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Stefulici, ! Eu ziceam strict de cazul cand femeia este bolnava si stiu ca e posibil (nu obligatoriu) sa transmita. Asta s-a constatat. Stii ca nu se cunoaste cauza bolii, deci exista doar observatiile medicilor.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Nu am avut rabdare si am fost la Synevo si am facut o hemograma, ATPO, TSH, T3, T4 si un BHCG. Astept rezultatul in aceasta seara. Nu sunt pesiminsta, dar nu am nici un simptom de sarcina, ci doar de sindrom premenstrual.
Cine se mai testeaza?
Carresse, parca si tu erai la rand.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bee
Eu abia pe 13 va pot spune
Atunci ajung la dra si va anunt ... deocamdata sunt ingrijorata !
Va pe toate !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Stefulici, FELICITARI !
Sanatate multa !


Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Stefulici, ! Eu ziceam strict de cazul cand femeia este bolnava si stiu ca e posibil (nu obligatoriu) sa transmita. Asta s-a constatat. Stii ca nu se cunoaste cauza bolii, deci exista doar observatiile medicilor.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)


Sansele sa se transmita sunt foarte mici gen 3-5 % si asta in cazul tatalui bolnav, in cazul mamei sunt si mai mici. Iar aceast procent se pastreaza in cazul in care mai e cineva bolnav in familie... Deci practic nu e nimic concret... Ca si in cazul cancerului, sansele sa se transmita exista... De fapt se transmite predispozitia...
Me-alex, te pup si eu... si recunosc ca va mai spionez Asa ca sa vad vestile bune!
Caresse, multumesc!
Fetelor , haideti pregatiti-va sufleteste ca mos Nicolae vine cu bete... cu 2 liniute!
Pupalai la toate aspirantele mai vechi si mai noi!

Mergi la inceput