Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy-black MULTUMESC

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

AM MAI FACUT ACUM UN test DRBaby si pe el se vad doua liniute

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Super, Maria! Sa fie bine, o sarcina usoara si la termen!
Acum asteptam beta!


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Felicitari Maria, doamne ajuta sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

"neata" fetele!..felicitari Maria..sa fie intr-un ceas bun..si sa ai grija..

..am primit si vesti bune azi..am sunat-o pe doctora si daca totul e bine miercuri la eco..din ianuarie avem unda verde..stiu ca niciodata nu voi uita suferinta prin care trec dar o pot ameliora..

..am inceput sa ma simt mai bine..sunt din nou optimista si vesela..mi-am dat seama ca trebuie sa stau linistita si sa ma vindec..sufleteste sunt pe jumatate vindecata..

..am o prietena si mai ales nasica viitorilor copii care e psiholog si mi-a dat o mare incredere in mine si o mare putere de a nu ma da batuta..practic e mama de care nu am avut parte

...mai sunt impacata de faptul ca nu ii batuse inima de la inceput..si practic nu a suferit..asta m-ar fi aruncat in cea mai mare prapastie..

...mie doctora mi-a dat Arthrotec cate 2 pastile/zi chiar din ziua in care am fost la eco..si tot atunci am inceput sa si elimin..maine termin si pastilele de arthro..sper doar sa nu imi trebuiasca iar stimulare..acum stiu ca nu am probleme cu trompele ca altfel numai ramaneam insarcinata..

..asa ca..cu Dumnezeu inainte si fie ce o vrea El!
..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Madalina Doamne Ajuta sa se prinda repede si sa fie bine. Sa va povestesc eu ceva: eu am obtinut ambele sarcini cu ajutorul medicului pe care l-am ales eu. Mama lucrand la un alt spital de Gine din Cluj. Ea a insistat sa ma duc sa ma vada si seful ei ( Dr fiind sef de clinica) , luna Noiembrie imediat dupa menstruatie m-am dus la el: mi-a spus sa ne protejam luna aceasta si de la CM din Decembrie sa iau utrogestan 100 mg 2 pe zi din ziua 16-25 pana raman gravi. Eu cand am ajuns acasa iam spus sotului : hai sa incercam de luna aceasta ca poate poate....... . Ieri ma gandeam ca daca S-a prins ? Ce fac in continuare? La ce Dr ma duc? Sotul chiar ma intrebat aseara ca ce fac daca S-a prins? La cine te duci? I-am spus ca nu avem noi norocul sa se prind#259; din prima. Fetelor psihicul conteaz#259; foarte mult.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Mie nici prin gand nu mi-a trecut ca as putea fi gravi pana alaltaieri cand am avut arsuri la stomac, ele m-au pus pe ganduri.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

nici eu nu am crezut ca se mai intampla la mine..pana cand am ramas..dar nu a fost sa fie..

..dar mergem inainte si odata si odata tot o sa fiu mamica..asa cum toate vom fi..pe langa proprii mei copii..imi doresc sa si adopt..orice copil are dreptul la parinti..daca unii nu au minte si ii abandoneaza nu e vina lor ca s-au nascut..pt ei mergem inainte..ei ne lumineaza viata si ne dau puterea sa nu cedam in fata problemelor

..pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna dimineatza fetelor!!!
am si eu o intrebare la voi: a folosit cineva teste de sarcina Cara?
l-am trimis pe al meu sot la farmacie sa cumpere si s-a intors cu acesta, cum cred ca facea paret dintr-o cutie cu mai multe nu am nici un prospect sa-mi dau seama de sensibilitate sau knd se recomnada sa se faca
azi as fi z28 si ma furnica curiozitatea, nu cred ca am sanse sa rezist pana maine dimineatza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Din cate stiu are o sensibilitate destul de mica asa ca, go for it ! Tinem pumnii.

Mergi la inceput