burtici cu stelute de iulie august 2013 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Andra sunt de acord cu tine, eu am patito la prima sarcina,caram plase,caram baxuri de apa,suc pentru acasa,si mi s-a deschis colul,am fost internata de vreo 2 ori ,la 8 saptamani si la 12 saptamani.,iar la 20-21 saptamani o trebuit sa-mi fac cerclaj. Asa ca si eu recomand grija mare. Si Denis tot mai vrea in brate,dar il iau doar cand stau in pat langa el.
Acum i-a zis si sotu sa aibe grija sa nu ma loveasca in burtica,ca e bebe la mami in burtica,si atunci dragul de el,a venit mi-a mangaiat burtica, i-a dat 2 pupicuri si tot spunea "bebe mic, bebe mic mic".

Dana si eu cred ca se va vedea la 8 saptamani.

liliana la noi pauza totala,am avut restrictie si la prima sarcina,asa ca deja ne-am obisnuit cu gandul ca va trebuii si sa ne abtinem si de data asta.

Cat de bine era fetele daca aveam liber a doua si a treia luna si ultimile doua luni din sarcina,ar fi fost perfect,pentru ca sunt f grele si lunile astia 2,ma refer la a doua si a treia,ca prima na ,nu se simte.

Va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Noi am facut prostii de doua ori de cand am aflat :D sincer parca nici nu prea simt nevoia :D
Pe mine ma cam doare spatele, mai e cineva in situatia asta?

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

Eee fetelor ... ce prostii? ... ce? ... este un lucru asa de rau? ... Nu se pierde o sarcina din atata lucru ... poate daca sarcina este cu risc ... Daca totul se face mai cu delicatete n-ar trebui sa apara probleme ... Ce ar mai zice barbatii nostrii daca i-am tine la respect atata timp? ... Eu una mi-am luat grija asta ... sotul meu a plecat in voiaj ptr ca este marinel ...
De abia astept sa ma duc saptamana viitoare la eco sa vad bebelu ... Dupa o intamplare nefericita cu prima mea sarcina ... acum suflu in iaurt... Este bine sa fim mai prudente ( ptr ca suntem responsabile de inca o viata )dar nu exagerate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Gata!! Am venit!!
Sunt oficiala gravida!!!
Ce emotii am avut, ma gandeam ca nu se va vedea nimic la ecograf...e da, am vazut/auzit inimioara si niste mugurei la maini si picioare!!
Mi-a facut eco si normal, pe burta si vaginal, pt masuratori. Masuratorile sunt exact pe varsta sarcinii, adica 7 sapt si 2 zile.
Ne mai vedem in ianuarie, continui cu acidul folic si mi-a dat trimitere la analize!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula felicitari din toata inima!
Ma bucur pt voi.
Deci gata, totul e normal....si decurge exact cum trebuie.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si am comparat cu eco lui Raul, facuta tot la 7 sapt si 2 zile( ce coincidenta!!) si au acelasi nr la bataile de inima. Da fapt Raul avea 155, iar bb2 156. Cred ca o sa am parte de inca o puta.
Mi-e absolut indiferent acum, daca e fata sau baiat. Pana acum 2 sapt imi doream fata , dar parca acum ma trage inima spre baiat
Multumesc Elena
Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Paula ma bucur sa aud ca e bine bebe, sa de-a Doamne, Doamne ca toate sa avem parte de bebei sanatosi!

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Paula felicitari! Ce m-am emotionat cand amn citit de mugurei ... cred ca-ti vine sa-l mananci ...

Cu prostioarele noi stam bine, facem normal ca si inainte, deocamdata, eu ma simt mai bine, ma relaxeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Felicitari Paula! Cred c-ai fost foarte emotionata cand ai vazut samburelul! Imi amintesc cu mare drag de prima mea ecografie de la prima sarcina.Ce fericita am fost! M-ati cam starnit si pe mine, nu cred c-o sa ma pot abtine sa nu merg pana la 12 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata. Unde umblati?
Betty, Liliana, multumesc si voua.
Ca veni vb de emotii, nu e chiar ca la prima sarcina, atunci eram mult mai emotiva, mult mai nerabdatoare, cautam in fiecare zi inf pe net despre cum creste, ce se intampla. Acum sper sa fie totul bine, dar parca sunt mult mai detasata...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput