burtici cu stelute de iulie august 2013 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Te cred Paula si eu aveam. Si probabil tot o sa mai am.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Hop si eu! Salut si pup toate fetele burticoase!

Sa nu dati cu rosii dar eu am facut iar beta ieri, e in grafic mi-a iesit 70500 a cescut chiar ceva mai bine decat data trecuta dublandu-se la 93 ore fata de 108 inainte. Or i avand si bebeii astia ritmuri dierite de crestere de la o saptamana la alta in functie de cum le prieste mancarea. Cred ca beta nu voi mai face

Andra iubito te rog sa respecti perii carunti, eu sunt din 71 deci te-am luat detasat la capitolul varsta.

Adee ai respectul meu pentru modul optimist in care gandesti, sa-ti creasca samburelul mare, mare.

Fetele nou intrate, bine-ati venit si asteptam vesti cat mai bune.

Eu saptamana asta voi merge iar la eco si atunci daca totu-i in regula probabil voi primi setul de analize.

Data mea probabil a nasterii zis astia ca ar fi in 11 iulie dar dupa calculele mele iese 16 iulie asa ca Paula eu zis sa scrii DPN 16.07.13 Baiatul meu mare are 21 ani.

Simptome tot asa nu prea am, au inceput vagi, foarte vagi greturi ... dar linistita pot sa nu le bag in seama ca nu-mi creaza neplaceri deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Abia astept sa mai treaca 2 luni sa scapam cu toate de perioada asta vulnerabila de inceput de sarcina, doar acum citind mai mult pe forum am realizat cat de vulnerabil e bebelul in prima parte a sarcinii si ce mare procent dintre ei se pierd ... of Doamne ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Ele mai putin si vezi si tu inimioara

Paula te asteptam cu vesti
Stiu povestea Monicai,a fost cu noi la zmeurici de iulie-august 2009. Nici acum nu-mi vine sa cred,dar am realizat cat de scurta e viata.

betty data nasterii tale nu vrei sa ne-o spui,daca tot ne-ai spus anul poti sa ne spui si data . Si cum se numeste baiatul al mare si data nasterii lui,sa-i facem o urare cand e cazul .
Si eu de abia astept sa am 12 saptamani.

va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Buna ziua burtici,

Adee - tot respectul meu! Sa stii ca uneori copiii sunt cei care ne dau puterea de a trece peste tot. E suficient un zambet sau un gangurit si lumea ta devine senina!

Eu azi am experimentat ceva mici senzatii de greata, dar nu cat sa ma plang. Sanii insa cresc si parca devin si eu mai sexoasa, am si eu ce arata.

Fetelor, sa nu carati mai mult de 2 kg. Eu am o prietena care a carat o plasa cu vreo 4 kg si acum e internata in spital, face perfuzii si nu are voie sa se dea jos din pat ca incep contractiile. Si nu are decat 10 saptamani.

Va pup,

Andra6+ si Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andra, eu nu as cara nimic, dar feciorul meu nu prea e de acord cu asta...na, sper sa fie bine pana la capat!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Asteptam gravidutele la un concurs minunat, special pentru ele! Detalii doar AICI

Sanatate si sarcina usoara va dorim!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna fetele! M-am gandit si ma duc vineri la inca un control si sper adik eu asa zic ca o sa se vada bebe si nu doar sacu. Duminica fac 8 saptamani deci ar trebuii sa se vada. Abea astept sa ii aud inimioara. :D:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Buna fetelor!
Eu ma simt din ce in ce mai bine, parca incepe sa ma sperie putin acest lucru.., in continuare am greturile de dimineata, somnolenta prea mare n-am , poate si datorita faptului ca beau totusi o cafea micuta dimineata in schimb pofta de mancare am cat cuprinde, mi-e frica ca de data asta o sa iau 30 de kile, nu 20 cat am luat data trecuta .
Fetelor , eu vreau sa va intreb ceva oarecum tabu.... voi mai faceti sex in perioada asta? ... ca noi n-am facut pauza, e drept ca e mai rar, dar n-am devenit abstinenti... inca n-am ajuns la medicul ginecolog , parca m-as duce la 12 sapt cand i se va face si morfologia si-o sa intreb atunci, dar as vrea sa stiu si parerea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

liliana83 despre partea cu am mai discutat fetele si din cate am inteles majoritatea incearca mai rarut ca e mai dragut .Eu una am pierdut o sarcina in urma unui contact sexual(nu garantez ca asta a fost cauza principala dar asta a declansat).Acum cred ca daca voi ati practicat deja sporturi extreme puteti in continuare linistiti.Din cate stiam restrictia ar fi in primul trimestru deci intrebarea pusa doctorului la 12 sapt ar fi prea tarziu, dar daca ar vedea ceva la eco care ar aprinde un semnal de alarma(ceea ce clar nu va fi ).
gata am vb prea mult.

Voi cum stati cu poftele, eu aseara mi-am facut invartita si paine de casa ca nu mai putem, cat de curand o sa ma fac cat o balena.La prima sarcina am slabit la inceput 9 kg acum clar nu se repeta isprava.Acum stau cu nasturele descheiat la blugi deja, noroc ca am o bluza lunga ca alfel era trist.

ma intorc la munca

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 7s

Mergi la inceput