Piersicute de iulie august (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

hello. azi ne-am vaccinat pentaxim- nu a plans.
i-am pus jumate supozitor-de frica febrei

nu a prea luat in gr-580 grame fiind pe L.P. ne- a dat NAN A.R-TREBUIE TETINE SPECIALE?CA E MAI GROS!!!!!

avem si debridat si fier haussman-mi-a spus sa-i pun direct in gura- voi ce stiti?

incepem diversif direct cu supa mai ingrosata si direct cu radacinoase toate o data si pasate toate....
apoi dupa -3 zile bagam dovlecel,cartof,a gras,ceapa...pasate toate....eu am citit ca se baga cate o leguma pe rand..dar am destula incredere in dr.
om vedea cum se prezinta bb. a zis sa grabim cu alimente consistente-probabil din cauza ca n-a prea luat in gr si ca da afara....ziua aproape la fiece masa,noapea deloc.papa tot 7 mese-cu o medie de 110 la masa

am luat si girafa-suge de zor si scartatie cuciucl ala in gingii de zor...

sper sa nu facem febra si sambata bagam supaaaaaa. ma duc la piata sa iau legume posmogite si urate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

si noi balim sugem lingem rontaim tot ce putem de vreo luna -dar a spus ca nu se vad dintisori...sa am in casa gengigel-parca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

AFTE-citrolin.glicerina cu nistatin.mai era un o chestie de la urgo-parca se creea o pelicula pe limba....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

Delia, minunat ce zici tu acolo, arata superb dar de unde facem noi rost de asa ceva?

http://www.okazii.ro/cautare/fisher+price+jumperoo.html?fuzzy=0&autoc=write

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

valy - ce ciudat ca unii pediatri recomanda toate radacinoasele odata..
Oricum grija mare la reactii alergene. Telina din cate stiu e e alergena.

delia - da, eu sunt Mihaela B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Mie dr mi-a zis sa bag pe rand legumele pasate, la un interval de 2-3 zile. Mie se pare periculos sa le bagi pe toate odata.Deocamdata sunt la supa doar zeama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Am pierdut ditamai mesajul

In fine ... rezumat ... Copilul meu este "mort de foame " ... 2 bibe cu lp praf date in 2 reprize de plans , l-au linistit ...somn de 3 ore . Or fi si dintii dar cred ca este o foarte mare foame . Suge ambii sani , plange , lasa tzatza , iar plange , iar o ia si uite asa , ca la final , el tot nu este satul . Cred ca si de aici , nu a luat in greutate toata luna . I-am dat 3 lingurite de apa , era disperat de lingurita , el o fi zis ca vine mancarea . Acum a venit tata cu el de afara , intr-un urlet , i-am dat 150 ml lp si doarme de 3 ore . Eu nu mai inteleg nimic . Am sunat- pe doctora , i-am explicat situatia , rezultat ... mancare si nu sucuri de morcov , mar ...bla/bla/bla , ci direct legume pasate . Asa mi-a zis si mie 5 radacinoase . Doamne ce mama sunt si eu , copilului ii este foame si eu insist cu o tazata si il mai si fortez . Lapte am , dar din cauza ca nu mananc mai nimic toata ziua , cred ca este o mare apa chioara . Nu stiu ce sa fac ... de mancat , clar , nu pot , ma chinui de cand am nascut cu acest mancat de mi s-a luat , cred ca in scurt timp va scrie pe noi lapte praf si uite asa s-a dus alaptatul meu pana la 1 an
M-am plans destul , in afara de voi nu ma intelege nimeni . Toti m-au disperat sa-i dau copilului sa manance mancare si sa termin cu prosteala asta , ca la 5 luni nu mai este doar de tzatza ( stiind cei apropiati cat de bine mananc eu ziua ) Vad si in noaptea sta ce se intampla si daca dupa lp se linisteste , cred ca ma linistesc si eu

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

http://kidexbabyboom.ro/stiri/eruptia-dentara-aparitia-primilor-dintisori.html

Un articol foarte interesant despre dintisori . Intreba cineva cu cat timp inainte incep simptomele ... 2 LUNI

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Freedelia, si noi avem exersaucer, am pus si o poza. L-am pus deja in el, dar e un pic cam mare totusi pt el, facem o pauza si peste vreo 2 saptamani cred ca va fi tocmai bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna,

Am intrat sa va dau cate o felie de cozonac, a facut sotul meu pt a duce la serviciu de Sf. Andrei (ca maine e liber). A iesit foarte bun, si de data asta nici n-a ramas umplutura jos (suntem incepatori, v-am mai zis).

Balanta, cred ca, avand gemeni, daca n-ai avea un program, ar fi mult mai greu, mai solicitant. Azi vin girafele? Cred ca astept parerea ta, inainte sa-mi iau - desi Vlad chiar roade tot acum; mai face si ca un catel, apuca ceva si da din cap, e tare haios.

Kimmy, inspirata de www.babycenter.com/0_20-fun-silly-development-boosting-games-to-play-with-your-ba_1479310.bc?page=2#articlesection2" target="_blank">aici, i-am dat si eu sa miroasa o felie de portocala, a fost asa de mirat.

Maria, n-ar trebui sa ma pronunt (ca n-am experienta), dar am impresia ca asta cu hainele tine de varsta mai degraba decat de zodie. In alta ordine de idei, Vlad, avand termenul pe 19.07, imi doream sa aiba rabdare si sa fie leu (ca sotul), dar acum imi zic ca e f bine asa, mai calm si mai sensibil .

Michelle, ha ha, si sotul ma intreaba dimineata de cate ori ne-am trezit (eu si bebe), si se mira cand ii spun ca nu-mi amintesc exact.

Laura, off. Important e ca s-a linistit. Suplimentat cu LP, nu inseamna neaparat sfarsitul alaptarii, daca nu vrei asta. "In curand"-ul de care vorbesti poate sa mai insemne in teorie cateva luni bune, nu?

Eu, ma bucur ca doarme de aproape 2 ore. Acum vreo ora s-a intors pe burta, si eu ma uit la el si ma minunez ce lung s-a facut.

Mergi la inceput