infertilitate masculina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

pai stiu ca la promed poti face . dar nu stiu sa-ti dau recomandari . las asta pe mana fetelor care au facut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lali multumesc nu m-am programat inca...am realizat tarziu.si atunci o sa las pt la anu.mi s-a spus ca doar inainte de FIV sa fac sau alt dr mi-a zis ca e totu perfect la eco,deci nu are rost histeroscopia.dar acum sunt hotarata sa fac.

gabriela ori la promed ori mai aproape de mine o sa fac.oricum trebuie sa repetam si spermograma,asa ca la promed tot trebuie sa ajungem.om vedea,la anu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Velvet-Off este tare greu cand au dr.pareri diferite.Eu tot asa avusesem dereglari de cm -practic endometrul nu se mai" curata"cat trebuie.dupa chiuretaj ai mai multe sanse sa ramai gravida.de ce tb sa astepti pana la anu" ?daca este vb de partea financiara inteleg oricum eu m as da peste cap si nu as mai amana( la mine ticaia ceasul biologicrau de tot).
Sa nu uit odata cu Arefam am luat asa de la mine citire Branca ursului si Napraznic.la o luna cand am fostla ctr...aveam o frumusete de ovul psrca si acum il vad...
Scuza -ma nu vreau sa par agresiva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

velvet de unde esti ?

parerea mea este ca medicul cu care faci fiv sa faca si histeroscopia . adica stie ce a lucrat acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lali,nu e vorba de partea financiara pt histeroscopie,ci de faptul ca nu stiu incotro sa o mai iau.si deja se termina anul,nu mai am nici energie...nici eu nu sunt f tanara.dar om vedea de la anu...

gabriela,de la vreo 300 si ceva de km de buc.asa ar fi bine,dar nu stiu cu cine voi face FIV...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu am oscilat intre promed si sibiu deoarece nu fac fiv pe loturi si nu sunt atat de ocupati sa te transfere la alti medici cand ai nevoie de eco sau altele .

am ales promed ca au clinica in orasul meu , iar la bucuresti voi merge doar pentru procedeul in sine . asta daca ma hotarasc sa fac .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

eu sunt cam mereu pe drumuri...am obosit.la anu o luam de la capat...mult succes!

in functie de subprogram,daca mai exista sau nu,vom decide ce vom face.oricum inclin spre ungaria.pt ca si daca exista subprogramul nu mai e medicul cu care voiam sa fac FIV.de aici dilema.dar vom vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Velve, Gabriela va inteleg si va doresc sa aveti noroc si inspiratie sa va gasiti doctorii cei mai buni pt voi.
Eu am o amica ,care de multi ani se chinuia sa aiba copii, pe unde nu a fost? Sibiu Iasi Segzet, Ista,bul - ideea era ca nu tinea embrioni.La fel ca si voi tratamente drumuri dar cel mai greu dezamagirea...Pana la urma a reusit in Buc.la clinica ( n stiu exacat detalii dwr ma pot interesa) si acum este mamica a doua fetite gemene.Chiar azi fac 1 anisor.Aici vroiam sa ajung si eu daca nu se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc lali Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumim . asteptam sa ne spui la ce clinica a fost .

cred ca nu va mai fi subprogram , cel putin asa spun . ca nu mai sunt bani .



Mergi la inceput