infertilitate masculina

infertilitate masculina | Autor: andreiasu43

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor! As avea nevoie de un sfat sincer de la Dvs. Cunoaste cineva un doctor androlog de incredere, caci eu am fost la Radu Mihalca de la Medlife, care ne-a vandut vise si ne-a tocat de bani, fara nici un rezultat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna si bine ai venit

oau ce ma interesaza subiectul . tocmai doream sa mergem la mihalca deoarece sotul meu are azo si doream parerea dumnealui .

se poate sa ne dai ceva detalii ? fetele care stiu si alti andrologi cred ca ne vor lumina pe amandoi . stiu ca au fost mai multe fete in situatia noastra si vom primi sfaturi bune . sigur .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Buna
Desi nu e androlog ci urolog, am auzit multe cuvinte de lauda despre dr. Voinea Sebastian de la Fundeni
Nu pot da detalii din experienta, insa ma gandesc sa ajungem si noi la el



Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiasu43 spune:

Multumesc foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

dr mihalca este un dr bun,meticulos si care nu te trimite acasa fara sa te consulte cum trebuie,eco,tuseu rectal si alte sfaturi.dar este prea optimist.poate in situatia noastra chiar avea de ce,fata de alte situatii,dar tot prea optimist mi s-a parut.pe langa tratamentul dat de el,i-am mai adaugat eu cate ceva,cu atentie...de dr voinea am auzit si eu ca este un dr bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

velvet ce problema aveati voi - nu vreau sa deranjez ...

poate vorbim despre aceeasi problema .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gabriela,noi am fost luati prin surprindere rau de tot dupa ce am primit rezultatul la spermograma,in contextul in care facusem deja 3 spermograme,bune si f bune,darpt ca nu stiam atunci,le facusem la laboratoare generaliste.rezultatul-teratozoospermie severe,9%forme normale,nr la limita.acum la cea mai recenta spermograma,nr a crescut si formele normale au crescut usor.sper sa se mentina sau sa mai creasca.sa nu dea inapoi.tratament mai usor acum,ca lua deja de la sfarsitul lui inuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari . la limita inseamna ca puteti face un bb normal ? adica fara fiv ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc gabriela.acum nr e mult mai mare,cel putin la cea mai recenta spermograma facuta la sfarsitul lui august.dar scazand pe cei cu forme anormale si luand in considerare mobilitatea ne raman cateva milioane buni.poate as fi ramas gravida daca as fi eu ok.dar la anu voi face o histeroscopie pt ca a aparut ceva si la mine ,din pacate...de un an sunt cu gandul tot la FIV.sper sa pot sa il fac anul viitor in maxim mai.daca altfel nu vine bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

trompele sunt ok ? adica daca ar fi eu cred ca merita sa faci IA . incercarea merita clar facuta cand te gandesti cat costa fiv-ul cu toate cele .

noi din pacate avem doar cativa - ultima spermograma arata 17 vii . nu milioane . 17 . adica mai ca nici nu ajung de fiv+isci .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

da,anul trecut in septembrie cand am facut HSG erau permeabile.nu mergem pe IA.prea multi bani cheltuiti.vreau sa fac si histeroscopie si daca nu raman insarcinata voi face FIV.mai e de ales unde voi face.sunt in dilema iar...

Mergi la inceput