parfum

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Unicorn42 spune:

Ange ou demon mi l-am luat si eu recent, nu stiu ce-o fi fost in capul meu, ca la magazin mi-a placut maxim, iar acasa cand ma dadeam cu el mi se facea rau de la miros. Mi l-a confiscat mama, si pe ea miroase, evident, cu totul altfel (si bine).

Zilele astea alternez intre Noa Perle de la Cacharel, Flower by Kenzo (editia cu sticla rosie, satinata asa, yum), Burberry Brit (dupa ce am trecut si prin Beat un pic, mi-a placut la inceput, dar acum mi se pare prea strong) si, ultima descoperire, Manifesto de la YSL.

Si la categoria "parfumuri supeeerbe, da' pe care nu le mai gasesc" sunt asa:

Cerutti Image (a mai spus cineva de el mai devreme), asta a fost primul meu parfum, mi-a placut maxim, dar cred ca nu se mai fabrica? Oricum, nu il mai gasesc nicaieri, si as fi dispusa sa fac multe lucruri (nu neaparat morale) pentru o sticluta :)

Tommy girl jeans de la Tommy Hillfiger - o sticluta cu capac rosu, ca pe cea cu capac normal am luat-o si nu-i aceeasi treaba, evident. Nici cu asta nu stiu ce e, poate stie cineva mai multe? :)

Aaa, si mi-a mai placut la un moment dat mult Eau de merveilles de la Hermes, cand abia aparuse.. doar ca dupa o vreme, a inceput sa miroase dubios, banuiesc ca se mai schimba pH-ul pielii sau asa ceva, de se produc schimbari din astea? Da' chiar asa brusc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

De vara am folosit Cheap&Chic Moschino -I Love, love. De vreo 3 ani sunt indragostita de el si am ramas fidela pe timp de vara.
De toamna-iarna..ma roog intr-un cuvant de "frig"- Bvlgari Rose, Burberry-Brit (tot in ultimii 2 ani)

Parfumul meu de suflet este Extravagance de la Givenchy si chiar mi-e dor si pofta de el. Cred ca il voi ruga pe Mos Craciun sa mi-l caute.

Imi plac deopotriva Ultraviolet de la Pacco Rabbane(imi aduce aminte de prima sarcina) si Wish de la Chopard (imi aduce aminte de nunta).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Am mirosit Voyage si nu mi-a placut, adica nu simt nimic special, in plus tine putin (citisem pe net despre asta, si am probat pure perfume - chiar a disparut mirosul de pe inchietura, in timp ce Mademoiselle Coco inca se simte). In schimb imi place 24, Fauborg de la Hermes de lesin...

Mai caut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

intr-adevar, Voyage tine foarte putin, asta e dezavantajul lui. mie imi place de mor cum miroase, imi ridica instant moralul si-mi lumineaza ziua. cu ocazia asta am descoperit ca ador cardamonul (care-i nota de varf), un condiment pe care nu-l cunosteam pana acum. o sa incerc si niste prajituri cu cardamon, cat de curand :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sa ma chemi si pe mine . ador prajiturile precum ador parfumurile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

In seara asta am mirosit Nina L'Elixir de la Nina Ricci.
Mi-aduce aminte de Hot Couture de la Givenchy da' Nina-i mai suav .

Pe mine a persistat super.. da' pe verisoara-mea ..ciuciu. Defapt ea il primise cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amarige Mariage de Givenchy sa mai mirositi, pentru mine e la egalitate cu Ultravioletul, doar ca e mai finut



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

imi place ultraviolet .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Florale-florale sunt cele de la gama Flora/Gucci.Au scos variatiuni pe aceeasi tema cu Flora: Flora Glamorous Magnolia, Flora Gracious Tuberose etcEu, personal, ma plictisesc repede de parfumuri, nu pot fi constanta; singura si marea mea iubire la prima mirosire ramine Alien de la Thierry Mugler, prima varianta.....insa parca si de asta mi s-a cam luatImi mai plac: Tom Ford - Violet Blonde, Citizen Queen-Juliette Has a Gun, Paco Rabanne-Xs, Red-D&G, Narciso Rodriguez-Essence mosc, Molecule 01

Mergi la inceput