parfum

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cum ne potrivim noi doua giulia81 la mirosuri .

oricum am sa incerc toate parfumurile sugerate de voi . imi fac lista . cred ca cel mai bine ste sa incep cu ce nu imi placeau in mod normal . cred ca am facut si greseli in alegeri . adica nu mi-a placut unul din gama si nu am mai incercat nimic .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Mik, se mai fabrica intuition? Eu nu l-am mai gasit de mai bine de un an !

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Da. L-am vazut ultima data si-l poti gasi si pe site-urile de parfumerie.
De exemplu :
http://www.marionnaud.fr/INTUITION-Eau-de-Parfum,P15496.html

L-am purtat foarte multi ani parfumul asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladybird32

Cum naiba sa fie "pline de energie negatia" postarile lui Allure ?????




Da sunt ,pentru mine si pentru altzi membri,sunt incarcate de energie negativa...sau n-am voie sa simt asa????

Pentru emoticonul ala vomitacios,itzi ofera o mare lamiie Bio eventual daca aia din lamii itzi sta in git!

Mey mie-mi place Allure(parfumul) si de dama si de barbatzi,Allure sport ma innebuneste pur si simplu.(barbatesc)Am mai incercat pe perioade scurte Chance si Jean Paul Gaultier-Classique,insa tot la marea mea dragoste Allure ma intorc.Insa astea n-au nimic de-a face cu parfumurile florale,care-parerea mea,sunt parfumuri de vara.

Gabriela,vezi cauta in arhiva ca este un subiect cu parfumuri,scriau foarte multe fete acolo,cu explicatzii,ce contzine parfumul,ce note de virf...tare imi placea sa le citesc ,erau tare documentate in materie de parfumuri.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Dana, si mie imi place Chanel Allure. Mi se pare foarte, foarte distins. Inca nu-i de nasul meu, dar o mi-l iau candva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

da...e iubirea mea in materie de parfumuri!L-am descoperit acum vreo 10 anisi...am ramas fidela.

Si chiar mi se si potriveste(nu spun doar eu asta ,ci si cei din jurul meu)!

Imi place si allure Sensuelle,insa clasicul Allure e...fara prea multe cuvinte pentru mine.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

OK Mik, stiu ce imi iau in decembrie. Mersi ca l-ai amintit, imi place foarte mult, l-am folosit prima oara acum vreo 10 ani.
Pe langa faptul ca nu l-am mai gasit in parfumerie, am mai primit si informatia falsa cum ca nu se mai fabrica. (de la o vanzatoare)

Dana, ai tu dreptate, parfumurile florale merg bine primavara-vara. Sunt insa unele care pot fi purtate si iarna.

Chanel Allure nu il stiu, o sa il incerc. E floral? Sa nu fie dulce gen miss dior sau angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Chanel Allure nu il stiu, o sa il incerc. E floral? Sa nu fie dulce gen miss dior sau angel...

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


hai mey Lady...cum sa nu-l stii!

Nu e floral,am spus ca mie nu-mi plac floralele, e parfum greu,cu valoare, dar un greu-delicat!

Incearca-l ...desi cunosc persoane care nu-l plac.Chiar sunt curioasa!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Lady, Allure nu e floral, e Chypre dar e foarte light, in acelasi timp. Excelent facut.

pardon, corectie: vorbeam de Allure si ma gandeam la Chanel Cristalle :). Il stiu si pe Allure si-mi place, Allure e floral. Dar intre Allure si Cristalle, mi-as lua Cristalle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

cum ne potrivim noi doua giulia81 la mirosuri .

oricum am sa incerc toate parfumurile sugerate de voi . imi fac lista . cred ca cel mai bine ste sa incep cu ce nu imi placeau in mod normal . cred ca am facut si greseli in alegeri . adica nu mi-a placut unul din gama si nu am mai incercat nimic .




"niciodata nu e prea tarziu"



"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."







"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu iarna port Chanel Cristalle eau du vert si vara D&G Light blue.
Oricate experiente am facut, tot la astea 2 am ramas.

Ultimele eperiente au fost Dior adict sensuelle parca, ala cu ticla roz, o mare porcarie si acum Gucci Premiere, asta e mai bunut, dar tot nu ma convinge sa- l mai cumpar inca o data.

Mergi la inceput