Idei pentru mancare ... frumoasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

La capitolul deserturi, ieri am vazut in direct, pe webcam, cum poti face un buchet de flori din briose decorate ca in imaginea atasata.

Sper sa mai primesc si alte imagini spre exemplificare.
Dupa ce se decoreaza fiecare briosa in parte (trandafir/hortensie) se fixeaza fiecare bucata pe o minge suport (ca un burete mai tare), asezat intr-o vaza.
Florile se fac din pasta de zahar cu intaritor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

La capitolul deserturi, ieri am vazut in direct, pe webcam, cum poti face un buchet de flori din briose decorate ca in imaginea atasata.Sper sa mai primesc si alte imagini spre exemplificare.
Dupa ce se decoreaza fiecare briosa in parte (trandafir/hortensie) se fixeaza fiecare bucata pe o minge suport (ca un burete mai tare), asezat intr-o vaza.
Florile se fac din pasta de zahar cu intaritor.
Oau, arata intr-un mare fel, dar nu ma vad facand asa ceva. Am gasit cateva idei foarte dragute in linkurile/pozele de la voi. Multumesc mult. Reteta de tort buturuga o are cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Nu stiu de de buturuga, in schimb am dat peste o paine taaaare draguta in forma de cap de Mos Craciun (pasii sunt in engleza, la fel ingredientele, dar pozele sunt destul de explicite). Poate ii foloseste cuiva??.. (how-to si foto le gasiti pe pagina urmatoare; link in josul paginii) :

http://www.tasteofhome.com/recipes/Golden-Santa-Bread


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Foarte reusit mosul!
Nu ma incumet sa fac asa ceva, insa mi-a placut mult!

Mergi la inceput