Burtici de mai-iunie 2013 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flafi ma bucur ca te vad!
Eu antigripal nu am facut la copii niciodata insa cu vaccinul impotriva cancerului de col m-as mai gandi.In curand fata mea va fi mare si va trebui sa iau hotararea daca-l facem sau nu.
Insa imi pare rau ca nu am facut prevenar ca nu m-a sfatuit nimeni pe atunci.Poate acum Dragos nu mai racea asa de des.In schimb am facut dintre cele optionale Infanrix hexa si Rotarix parca asa se numeau ,nu sunt sigura daca am scris corect.Pe mine m-a sfatuit medicul de familie cu care avem o relatie mai stransa.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Elyana ma bucur ca analizele ti-au iesit in limite normale!
Tu trebuie sa ai mare grija de sarcina ,ca ai gemenasi.Parca asa am retinut.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Chiar ma gandeam la tine, ca n-ai mai aparut !
O sa ai parte de ciorapei din aia la nastere, ca la RM asa e moda :::0
Cand m-am operat anul trecut de bila,i-am cerut doctorului sa-mi dea voie cu chilot pe mine:)))
Inainte de anestezie, ultimul lucru la care m-am gandit a fost : mama ce sexy sunt , cu ciloteii si ciorapeiii aceia ca pt portjartera

Sa vezi ce sexy vom fi, cu burti imense si ciorapi din aia

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Of ce de ati mai vorbit :)
Nu intru si eu cateva zile si deja ati facut 2 capitole :) Bravo!
Mai am 2 zile pline la servi, dar acum m-am intors la birou si am un pic de timp mai liber. V-am vazut pozele, ce burtici frumoase aveti! Ma bucur mult ca le-am vazut, ca mi-a dat un termen de comparatie. Mi se parea ca la mine e mare, ca deja lumea vede si ma intreab direct in cate luni sunt. Dar am observat ca la voi e chiar mai maricica burtica sau cel putin asa pare din poze. Am sa pun si eu de indata ce resuesc sa le descarc :)

Vio bine ai revenit, Bafta la amnio!!!!!
Feliciari pentru rezultate bune tuturor :)

-ma bag si eu cu ecograful :)
- care e treaba cu acei ciorapi dubiosi ce se pun de dimineata cand inca dormi? Hellie parca zicea de ei.




16+




Miche 14+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Vioika, si sotul meu e fan apa+sare , gargara si spalaturi nazale :))
Mie nu-mi prea place, dar... daca face bine ma supun.
tin pumnii pt amnio. Va fi totul ok !

Am luat azi un paracetamol si-am dormit bine vreo 2 ore..
Acum confectionez un tort pt maine



Miche 14+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Pt cine este interesat , eu am gasit aici la o sectiune despre vaccinari un forum pt mamici care nu sunt de acord cu vaccinarea , gasiti multe informatii.

Mami de Bianca 07.05.2008 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Miche tort
Sarbatoriti ceva?Parca ziceai ca-i ziua lui Darius?
Acum am vazut ca-i pe 26.Voi incepeti mai devreme cu petrecutul.
Distractie placuta!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Am incheiat ziua excelent am lovit masina, din culpa mea, nu am vazut si nu am apucat sa pun frana. Am aruncat masina din fata in cealalta masina. Ma uitam dupa ciori, nu mai stiu unde imi era capul si cum s-a intamplat Culmea, masina mea nu are nimic doar numarul indoit, nici masina pe care am lovit-o nu are nimic in spate, dar in fata i s-a infundat bara in faruri la a treia masina nu s-a vazut nici o dauna pe intuneric

Am stricat seara pentru doi oameni nevinovati si am tras si o zguduiala puternica ca nu am franat deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Elyana , imi pare rau ! Sper ca esti bine! Eu am renuntat la condus la cateva sapt dupa ce am aflat ca-s insarcinata. Eram neatenta si cu reflexe incetinite si mi-a fost frica sa mai conduc.

Mami de Bianca 07.05.2008 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Vioika mult succes la amnio! sunt sigura ca totul va fi bine.

FLafi abia astept sa vad si burtica ta !!
si apropo de asta , asteptam poze si de la celelalte mamici care nu au pus nici o pozica cu minunea de burtica

Elyana bine ca nu ai patit tu nimic si ca totul a fost ceva minor!
eu nu am renuntat la condus si nici nu as face-o. daca ar fi dupa mine si cand m-as duce sa nasc as conduce eu

mie mi sa facut pofta de o invartita ca la mama acasa asa ca mi-am dat de treaba pe in seara asta sa vad ce-o iesi . oricum o voi manca pana la ultima firmitura

si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hello,

Dar stiu ca ati scris, nu gluma. Am recuperat repejor si vreau sa urez sanatate tuturor celor care se confrunta cu raceli. Eu deocamdata ok, sa speram ca nu ma paste nimic.

In legatura cu vaccinurile si eu am avut nenumarate dubii si am citit o multime de articole pro si contra lor. Am decis sa le fac doar pe cele de pe schema obligatorie. In primul an de colectivitate baiatul meu a fost chiar ok, a avut 3 raceli mai serioase tot anul.
Acum depinde f mult si de imunitatea fiecarui copil.
Oricum, e un subiect controversat...si e greu de luat o decie daca nu ai suficiente informatii.
Dar, fiecare parinte stie ce este cel mai bine pentru copilul lui.

In alta ordine de idei,azi am bagat un mc puisor, mi s-a facut o pofta de am intrat instant in mc si l-am halit pe strada...doamne, macar am fost finuta si nu mi-am luat un big mac

Ma bag sa vad pozele pe picassa!

Mergi la inceput