MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Sar'na , o sa tin cont de ce mi-ai spus.
Eu is pe faza 1 vreau sa dau jos 3-4 kile pina in sarbatori. Sper sa reusesc. Merg acasa in Ro si o sa-mi faca mama cozonaci , deja i-am spus ca tre sa facem faina Monti .
Ca-s in pericol :)

Crezi ca faina asta e ok si pt copiii mari? de 10 ani?



bb bia & mami cryssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Va pup repede, ca acum am ajuns acasa de la expo.
Dimineata avem 65 kg fix, insa in seara asta am calcat stramb si am infulecat cartofi prajiti si placinte cu mere, caci nu m-am mai atins de ele de 6 luni. Doamneeee, ce bine a fost!!!!!

Puisorul, ma bucur mult ca iti plac "prafurile" . Ca sa le aplici pe pleoape sunt niste smechereli cu care te obisnuiesti in timp. Eu prefer sa le aplic umed, adica inmoi putin pensula in apa, dar putin, cat sa nu lase picaturi, sa fie doar umeda, pun putin fard in capac si apoi aplic pe pleoape. Culorile devin mai intense si fardul tine mai mult. Sau fara umezire, aplici cu pensula punctiform, nu intinzi. Iei putin pe varful pensulei, scuturi excesul si pur si simplu atingi pleoapa in puncte, pe care le unesti, nu "stergi", apoi uniformizezi. O sa caut un filmulet pe youtube. Am invatat un truc, se intide fardul pe pleoapa, apoi cu o bucata de hartie igienica se uneste punctul din dreptul nasului cu cel din coltul exterior al sprancenei si se sterge energic. Rezulta o pleoapa perfect machiata.
Hai ca m-am intins cat China Daca mai ai nevoie de consultanta, oricand, cu drag, poti sa ma si suni ca sa-ti povestesc, numerele le gasesti pe site.

Acum sa ma laud putin De azi mai avem o firmulita, la inceputul anului vrem sa mai lansam un magazin cu farduri si cosmetice de brand, in special din UK si accesorii de dama. Eu sunt bolnava cand e vorba de make-up, ma bucur ca un copil in magazinul de jucarii .

V-am pupat, fug la nani, ca maine ma asteapta o noua zi nebuna la expo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

sigur ca da crysa !!!
nush daca ai urmarit ce se discuta pe aici..dar majoritatea fetelor au copii de la 2 ani in sus..si nu se gateste separat in familie..ci toata familia mananca monti...e totusi stil de viata nu dieta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vai vai ce liniste e pe aci!! ce e cu voi montigirls??

ce mai faceti de mancare? ieri vb cu mama si spunea ca si ea face bors de sfeclavreau si eu...a spus ca-mi face peste 3 sapt cand ajung acasa

eu de fel nu am chef sa gatesc..si nici nu stiu ce. am luat ieri quinoa deci azi o sa incerc o tentativa de quinoa cu legume si niste bucatele de sau curcan ma mai gandesc pana ma apuc de gatit
mai am in plan si o supa chinezeasca cu calamar si ma gandeam sa incerc neste biscuiti facuti din fulgi de cocos dupa reteta asta http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=12655&pid=250482&mode=threaded&start=#entry250482 da o sa inlocuiesc migdalele cu cocos...sau poate o sa pun si si

in lipsa de puisor are careva reteta de mini pizza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Hello!
Anestezia mea de ieri a decurs bine, insa imediat dupa ce am iesit din spital, nemancata de aproape 2 zile, m-am infipt intr_o galeata de la KFC si am mancat vreo 5 bucati de piept de pui si cu salata.
Azi, inca mai ma refac, si cum dr mi-au zis sa mananc consistent, m-am dus la un chinez, unde am mancat iar o gramada.
Acum sa vad ce fac ca de ieri sunt , cica de la anestezie, desi mi-au bagat dupa un litru de perfuzie.
Mai am o intervenie pe marti, dar e cu semi- anestezie deci e ok.
Gata promit, deseara nu mananc, iar de maine sunt iar pe calea ce buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena multa sanatate....personal cred ca esti constipata de la carne

si inca ceva..nu inteleg...de ce..flamanda fiind trebe sa te infingi musai in KFC???adik...really???

am gasit reteta de mini pizza http://www.laurasava.ro/2007/05/19/mini-pizza-rapide/ faine va fi faina monti(integrala-tarate de ovaz) si of course fara zahar

meniul meu azi:
Md: wasa cu brinza si ceva sunca de praga
P: paine integrala cu salata verde
G: cred ca vreo jumate de kg de prune
C: mini pizza, supa chineazca

de cand am vb cu mama despre ciorba aia de sfecla numai la aia ma gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Eh, Brindu, situatia e simpla
Acasa am acum 2 barbati, amandoi mari, dar nici unul nu stie sa faca mai mult de un ou, asa ca tot la mine se astepta mancarea. Iar eu in frigi nu aveam ce putea sa ma multumeasca.
In oras nu se punea problema sa mananc, ca nici nu puteam sta in fund (nici acum nu prea merge) asa ca am ales si eu ce se putea cumpara de pe drum.
Dar mi-am revenit, am mancat un mar si am rezolvat cu buda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna fetelor
Am avut o perioada de pauza c-am fost bolnavioara- nu stiu ce-a fost asta, dar am avut dureri de cap cumplite si-o ameteala de abia puteam merge pe strada. Acum mi-am revenit, slava Domnului...
Meniul de ieri:
- MD: prajitura monti
G: morcovi cruzi
P: branza feta si rosii cirese
G: morcovi cruzi
C: farfurie de salata si creveti. Daaar am mancat de la partener o bucata de pizza, ca muream de pofta si el asta comandase...

Azi:
MD: praji monti, o bucatica de paine si branza
P: piure de castane, bineinteles indulcit
C: vom manca varza calita si-o bucata de carne.

Brindu- am pus niste poze, ca sa ma vezi. Cu toata familia de altfel :-)
Gena, tinem pumnii pentru cealalta operatie, Doamne ajuta!
Ariel, la mai mare cu firma, sa fie cu noroc!

Fetelor, ma duc la masa ca mi-e o foame de lup.
O seara faina va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei esti nemtoaica nemtoaica..iar fiica ta seamana perfect cu tine!!!

ce praji monti tot mananci tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Brindu, m-ai terminat cu figura de nemtoaica
Asta chiar ca nu mi s-a mai spus. Pe urma accentului (elvetienii vorbesc un dialect cumplit pe care eu il pronunt doar amestecat cu germana stiuta) mi se spune c-as fi din Italia sau Spania (deh, latinitatea).

Uite, asta e prajitura pe care-am facut-o (copiata cuvant cu cuvand din internet). Din pacate nu mi-a iesit. A iesit cumplit de uscata (cred ca 50 minute) au fost prea mult si in general nu prea gustoasa. Ai mei au spus s-o termin cu prostiile

checul cu pudra de migdale:

Ingrediente pentru un chec
3 oua
200 ml lapte monti
1 plic praf copt
3 linguri ulei
1 fiola esenta vanilie
6 linguri fructoza
aprox 400 gr pudra migdale (trebuie pusa pana se face compozitia mai groasa, gata de turnat in tava)
1 ciocolata peste 70% cacao (eu am folosit 85%)

Am batut ouale spuma pana si-au marit volumul, apoi am pus pe rand ingredientele folosind mixerul pana la sfarsit.
Am rupt ciocolata bucati si am amestecat-o in compozitie, apoi am turnat in tava tapetata cu hartie de copt.
La cuptorul incalzit la 200C am tinut checul 50 minute, dar tot proba scobitorii este de baza.
Bucatile de ciocolata nu s-au topit, au ramas relativ intregi iar cand checul s-a racit s-au taiat foarte usor.

Mergi la inceput