Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

crizele de smasmofilie sunt insotite de contractura maxilarului si a musculaturii...ceea ce are Mara se numeste sincopa..si trebuie investigat neaparat cardic (cu eco Doppler) , facut si un EKG, analize complete din sange si RMN si fundul de ochi.
pe de alta parte ea si-a pastrat controlul sfincterian si asta este bine..
si da..eu nu m-as grabi nicidecum sa-i dau medicatia..nu este urgenta majora si o amanare nu produce efecte ...nu este un paracetamol...si macar sa fi tu convinsa ca ii trebuie(asta la cum am vazut ca se practica medicina in Ro..nu toti evident..dar majoritatea)

edit: si daca se repa ar fi util de stiut cum este tensiunea in astfel de situatii..

dar daca ea este prea mica si de fapt i se pare ca nu-si aminteste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ok, Kim, mersi de indicatiile de analize, mi le notez si sigur i le fac. Nu stiu ce sa zic, daca i s-a parut, eu am tot intrebat-o in toate felurile, de ambele dati. Nu stia cum a cazut, a doua oara de exemplu n-a stiut sa zica cum a ajuns veioza aceea peste ea. Oricum de fiecare data si-a revenit foarte repede si era imediat alerta. Ma mai gandesc si la paloarea aceea, ca si cum i s-ar fi facut rau, la epilepsie apare paloare? Ea era ca hartia si cu buzele albe. Dupa primul episod zicea ca ii era rau de la burta, ceea ce era probabil de la leganarea barcii. Am gasit pe net filmulete cu copii care au crize atone, in afara de faptul ca a cazut jos moale, nu seamana cu felul in care s-a manifestat la ea.

Si eu ma gandeam ca as putea sa astept sa vad daca se repeta si desigur in acest timp sa-i fac investigatii. Adica eu as fi putut sa nici nu merg la medic acum a doua oara, cel putin daca ma luam dupa ce zice sotul meu... naiba mai stie...Oricum sunt data peste cap. E tare greu sa nu ma stresez.

Fetele, scuze ca am acaparat subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Mitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

scuze..am uitat...La multi ani Andrea!!!!

la multi ani si celorlalti sf.Andrei..mai mici..mai mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Adela pentru ce iti ceri scuze?! Pentru asta e forumul!
Binenteles ca esti data peste cap, oricine ar fi!
Multa, multa sanatate Marei si sper din tot sufletul sa fie ceva minor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumim pentru urarile de Sf.Andrei, vi le inapoiem cu mare drag, sa fim sanatosi si sa avem putere sa trecem peste toate !!
Pentru Mitzu, in special, un mare si o imbratisare de la noi de aici, sper ca Marutza sa fie ok !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, sper din suflet sa nu fie absolut nimic grav

LMA Andreelor si Andreilor !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani tuturor Andreelor si Andreilor mici si mari. Sa fiti fericiti si plini de sanatate si noroc.

Adela, sanatate multa Marutei. E posibil sa nu fie nimic, caci ceea ce descri tu pare doar o oboseala prima data si o neatentie a doua oara. Dar e mai bine sa vezi ce este acum, mai bine o alerta falsa acum decat o ignorare. Nu crezi ca e posibil ca privirea aceea sa fie si din cauza de sperietura? Oricum o mare ombratisare si de la noi si tinem pumnii sa nu fie nimic grav.

Gabi-Leloo la multi ani pentru excelenta.
Gabitza- Roberta tie multa sanatate.

Andrea nici mie nu mi se pare normal ca Stefi sa fie taxata la nota la muzica pentru aptitudini. Eu as spune ceva profesoarei.
Un weekend placut fete dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani! sa fiti sanatosi, sanatoase si sa aveti un car de noroc!!

Mitzu, speram sa fie alarma falsa! Sanatate!!

Gabi, merci de pont, am gasit site-ul cu papioane, sa vedem daca-mi face unul negru in 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani sanatosi sarbatoritilor de astazi (inclsiv buburuzei mele mici), Andreiashi si Andreiutze, toate cele bune lor si familiilor !

Adela, sanatate Marei, nu te pot sfatui in nici un fel, dar sper sa gasiti un dr bun.

Sanatate multa s-avem!

Mergi la inceput