Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Maria si Matei
Andrea, e urat din partea doamnei. Nu stiu sub ce forma, dar sigur as zice ceva.
Giulik tot urat scrie. Dar la romana macar e FB curat, la mate e - din cauze aeriene :D
In rest eu sunt multumita, merge la activitatile ei, face sport. Ba mai mult, s ar parea ca din ianuarie sa continuam inotul, tot asa cu transport asigurat la scoala, de 2 x saptamana de la 12 la 13 :-), 75 lei / luna :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza....care va laudati cu soare si primavara trimiteti si la noi,ca ma depresurizeaza vremea asta rau de tot...vreau doar un pic de soare
Andrea nici mie nu mi se pare corect sa aiba B chiar daca nu are voce...mai ales in contextul in notele conteaza destul de mult....este normal sa fie niste criterii de notare chiar si la muzica,sport,pictura,etc....dar cred ca profa a exagerat....(meii io-s obisnuita cu tot felul de scrisuri si a mandrei nu mi se pare asa de imposibil tinand cont ca abia au trecut pe dictando si scrie cu stanga....ieri a luat B la proba de evaluare pentru ca la doua din 4 exercitii nu a lasat alineat cat trebuia.....ea zice ca a lasat cum trebuie ca doamna zice tot timpul sa lase de un deget,dar ce sa faca daca ea are degetul mai mic ca doamna....i-am zis ca de azi inainte sa lase de doua degete ca altfel o mananc.....
Robi noi aseara la 10 lipeam poze cu legume pe caietul de abilitati si colectam fix 4 kg de maculatura ca asa a zis doamnadupa care nu a vrut sa se culce pana nu a citi din Heidi,este fascinata de carte...io cred ca am adormit inaintea ei
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Felicitari pt rezultatele frumoase
Eva e pedepsita pt ca saptamana trecuta si-a pierdut cartea de suedeza si a recuperat-o cu greu dupa o saptamana. Ieri nu a gasit cartea cu tema la mate asa ca s-a dus fara tema azi Nu stiu ce sa ma fac cu ea ca e aiurita mereu... i-am zis ca nu se mai joaca cu nimeni in timpul liber, a fost extrem de necajita...
Io sunt pana peste cap ocupata cu lectiile Marei care are teste peste teste si toate conteaza pt admitere, asa ca pt Eva nu am asa mult timp, tare frustrant sa trebuiasca sa prioritezi trebile astea... uff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Haha, si noi strangem hartie, stem locul I pe scoala pt ca eu am pastrat special bibliorafturile pline de fotocopii :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicitari pentru concursuri!!!!!!!

la noi este f simplu...cum va spuneam nu se mai organizeaza nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cori, am si eu un aiurit, luni si-a uitat penarul la after-school si am reinventat un penar vechi, echipat cu tot felul de vechituri (noroc ca am invatat de anul trecut si mai am un stilou acasa), ieri si-a uitat cravata, vine cu caietul colegei si fara tema lui :)
Eu le bag in categoria "Frumusetile varstei" :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu cand ma duc sa o iau de la scoala o controlez in ghiozdan si pe sub haina in curtea scolii (si-a uitat penar, pulover, cutia pt sandwich, stilou, carti si caiete, dar de fiecare data le-am recuperat). Cei mari care intra dupa ei pun ce gasesc intr-un dulapior.
Ma duc pentru ca pot, din cauza clasei pregatitoare toti copiii invata in liceu asa ca ea invata practic in aceeasi cladire cu institutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Felicitari Mariei si lui Matei!!!!
Kim cum adica nu se organizeaza nimic,este hotarare la nivel de clasa sau scoala...ca ma gandesc io ca sigur exista in Constanta centre de concurs pentru Euclid sau Luminamath...
Mandra mea nu-si uita nimic si nici nu pierde nimic...poate doar uita sa bea apa sau sa manance pentru ca in pauza a fost ocupata sa danseze trenuletul cu toata clasa de au iesit chiar si pe hol....
Azi cand ajung acasa cred ca-mi iau portia de morala...pentru serbare doamna le-a zis sa se organizeze singuri si sa vina cu obiceiuri si traditii de Craciun...asa ca s-au inscris cu capra,ursul,steaua,buhaiul,plugusorul...etc...mandra s-a inscris cu steaua....da' fiind normal concurenta,mai multi pe-un loc imi zice aseara ca trebuie sa faca steaua sa o duca la scoala sa vada doamna a cui este mai frumoasa......io aseara numai timp de asta n-am avut si-i zic ca sigur nu a inteles ea bine ca-i prea devreme si o bricolam in week-end......dimineatza cand am dus-o la scoala,venea o colega cu o mandrete de stea facutaeu m-am facut ca ploua afara si n-o vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

decizia sa nu se mai organizeze concursuri este a inspectoratului. nici la Patrick nu a se mai tine nimic, singurul centru este la o scoala privata care a anuntat deja ca nu mai are lcouri (stiu de la Euclid asta)
felicitari Matei si Maria!
nu e ok depunctarea la muzica, asta cred si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim, o laudam si eu ca-i a mea , dar la concursurile alea mai usoare, gen voinicel si euroscolarul, cu maaareee greu ajunge la punctaj de mentiune!
Azi era supermandra, le-au dat premii la eurojunior! Ea a luat mentiune si a primit o masina de carton...Frate, ce batalie a fost pe masina aia! A trebuit sa-i promit solemn Oanei ca vin cu un carton si-i fac si ei o masina! Copii amaratzi! N-au jucarii!

Ioana, zi-i asa, era concurenta mare la Steaua... Tare!

Mergi la inceput