Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu totusi am reusit sa plec de acasa - sotul s-a trezit la 6 ca sa dea zapada de pe rampa de la garaj si sa putem pleca. Pe strada mea au bagat plugul, deci se circula bine; pe strada principala au bagat plugul dar din pacate nu au dat cu nimic, asa ca am mers ca si cum duceam oua pt ca era o pojghita de polei de toata frumusetea - sper totusi sa se mobilizeze si sa dea cu ceva pt ca astia de la meteo zic ca vine ger rau de tot asa ca maine va fi si mai nasol...
Dar piticii mei se bucura de zapada - ii scoate pe la prinz la o bulgareala asa ca ei sunt suepr-fericiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Noi suntem in zapada mare si frumoasa, bucuria fetelor.
La Ioana la gradi erau mai putin de 20 copilasi veniti. (in toata gradinita)
Din pacate aseara pe viscol am iesit cu Maria si a cazut mititica, acum o doare rau spatele, se vaita ca o baba...
Sper sa-i treaca repede!

Eu sunt in organizari de petreceri de Craciun la serviciu, este vineri si sper sa iasa frumos...:) Norocul meu e ca multi colegi stau pe platforma (ca deh, iti iei casa aproape de serviciu) si se strang cel putin 10 copilasi de pe aici.
Maria i-a zis invatatoarei ca v-a canta la pian la serbarea de la scoala si ea nu a pregatit nimic, azi are comper-ul la mate, sambata se duce la faza nationala de la lumina math...ne distram...

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Si noi avem multa zapada, se circula foarte greu, dar nimic nu se compara cu bucuria copiilor, nu

Si noi suntem bine, nu avem noutati, asteptam serbarile si vacanta. Dna a lasat-o mai moale si cu lectiile, si ei au evaluari si multe repetitii pentru serbare. Am inceput cu Matei si logopedia, nu se mai poate, are o gramada de deficiente.

Ati terminat cu cadourile? Nu prea stiu Stefaniei ce sa-i luam, mai ales ca pe 27 e si Sf. Stefan ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutari din zapada :-) Aici ninge non stop :-) Si e friggg.
Numaram zilele pana la relaxarea totala ce faine vor fi diminetile fara agitatie, yuhuuu
La noi nu se face serbare si trebuie sa recunsoc ca dupa 5 ani de stres, ma bucur enorm ca nu mai trebuie sa fac nimik



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Salutare din zapada:)...ninge binishor avem zapada si pentru export pentru Marinada' numa' la schimb cu niste grade....inca nu-i asa de frig cum ne ameninta astia pe la tv...
Cristalina da' stiu ca nu va plictisitisucces Mariei la concursuri!
Daria cum adica nu faceti deloc serbare?
Andrea io maine ma duc la shoping de cadouri,trebuie sa iau cel putin 3 cadouri pentru mandra,ca vine moshul de 3 ori in 3 locuriin afara de carti si dulciuri am pe lista catelul Bobby,o salopeta de fash si ceva de bricolat....meii saptamana trecuta era in carrefour reducere 50% la biciclete,daca gasesc si maine ma bate un gand sa-i cumpar una,ca oricum trebuie sa-i cumpar la primavara una mai mare...
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu facem serbare, yuhuuu, au facut bradul doar si atat
Sincer eu personal ma bucur enorm :D Copiilor nu le pasa, pe ei ii intereseaza oamenii de zapada :-)
Nu mai spun ca ultima zi de inot e pe 21 :D

Ioana, cumpara bitza cand poti, eu in februarie o impingeam pe zapada si ger :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Au anuntat astia ca Iasul e blocat, nu se intra si nu se iese din oras.
Roberta, speram ca sunteti bine.

Noi ne distram (la noi la slujba sunt incinse rau spiritele, povesteam zilele trecute...speram sa nu ne stice sarbatorile). Maria a marcat 4 greseli la problemele simple de la concurs. La genoflexiunile matematice s-a descurcat cu brio A compensat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Cristalina chiar am vrut sa te felicit pt decizia comisiei de etica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Marina, nu stiu daca e cazul sa primesc multumiri. Eu am incercat sa fiu diplomata, dar s-ar putea ca ministerul sa desfiinteze institutul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello din lumea lui Yeti!

Dupa aventuri, am reusit ieri sa ajungem acasa (am parcurs 1.5 km in aproape 2 ore din cauza unor destepti care isi incordau muschii pe acolo si nu voiau sa-si mute masinile).
Azi dimineata, in schimb, nici o sansa sa iesim la prima ora, spre bucuria lui Matei care a scapat astfel de autodictare :)
Noi am plecat pe la 10, vedem cum ajungem inapoi acasa...
In fata casei, troienele depasesc 1 metru si chiar 1.5 metri pe alocuri, chiar frumos daca stai in casa :)

Va pup!

Mergi la inceput