Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara....vine sau nu vine moshul asta este intrebarea....a mea tocmai isi face de zor cizmele....in fiecare zi ma bazaie la cap ca de ce nu i-a adus inca moshul brad,ca ea tine minte ca il aducea de 1 decembrie...maine cand o sa vina de la scoala o sa-l gaseasca...asa ca Daria trimite si la noi niste zapada....eu i-am luat cam multe si marunte pentru moshul astadesi in fiecare an mi-am propus sa iau doar dulciuri...i-am luat patine(ca sa-i gasesc a fost ca-n filmul goana dupa cadou....in decathlon in fatza mea s-a cumparat ultima pereche marimea ei....in carrefour abia am gasit),papuci de casa haiosi,un glob fain cu un mosh si zapada,o chestie paroasa nu stiu cum se numeste acum,un bob din ala cu care ne jucam si noi,o masinuta de dulciuri de la heidi si doua cartulii...si pentru tati si bona am pregatit surprize, singura mea problema este cum le aterizez in papuci fara sa ma vada
Robi eu fac paine cu programul scurt de 1h30 sau paine taraneasca de 2h30....am facut si eu cozonac dupa reteta Roxanei....mai am o reteta de aluat pe care o folosesc la placinte,cornuri....o gasesti pe site-ul unei ieshence...dulciuri fel de fel..parca....eu nu o cert si nu o pedepsesc pe mandra atunci cand impusca cate un bine...ii dau timp o saptamana sa-si repare nota...daca nu reuseste abia atunci instauram pedeapsa...pana acum a reusit sa scape de fiecare data de pedeapsa
hai sa avem o seara superfaina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi a venit , culmea, cat am fost eu dupa Giulik la pictura Cu dulciuri, fructe si o carte de citit
A mancat fi`mea ciukalata asa ca e destul de activa

Giulik a tras prima sperietura zdravana din viata ei; s a trezit neluata de la ora de catre dadaca. Nu stiu cum, dar ori a uitat ori nu i a mers ceasul, ne am intersectat pe drum, alerga ca disperata, insa pe mine ma sunase deja profa.
Cert e ca Giulik a declarat ca se gandea sa planga un pic acolo in usa scolii, dar s a razgandit si a urcat la profa sa o roage sa ma sune
Asa ca tot are folos frecatul ala zilnic la cap cu una alta



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Simpatici copiii!!
La noi Mos Nicolae aduce niste cartulii in engleza pentru pici si gripuri pentru racheta pentru cel mare, plus niste bomboane. Aveam si noi pe lista tablete si iPhoane dar Iphone e taiat definitiv, iar pentru tablete o sa-si stranga singurei bani din banii pe care ii capata de la noi. S-a estimat ca in iulie 2013 o sa le ajunga

De mos Craciun o sa apara niste lego, monopoly milionaire, un termobag si alte dulciuri. Plus tabara de ski pentru amandoi... brrr... sa vezi ce ma scutura de bani. Io m-am cadorisit cu DSLR ul si de sf Andrei si de mos Nicolae, mos Craciun...pana in martie ...cale lunga sa-mi ajunga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

deci la noi husband ramane clar fara cadou el si-ar dori o masina noua, dar n-are mosul bani de asa ceva eventual o revizie la cea existenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mei ce de cadouri aduce mosul acesta. Si noi intram in categoria care inca mai crede, desi a auzit multi copii ca nu exista mos craciun...dar e tot crede. Si ma bucur tare mult...sper sa ne mai tina un timp, desi tare imi e teama ca va fi ultimul an in care crede in mos.
La noi mosul vine cu o nuielusa, ca in fiecare an de fapt, dar si cu ceva cadouri minore. Dar de 2 ani avem traditia noastra de a face bradul in seara zilei de mos Nicolae, asa ca in noaptea asta avem toata casa luminata feerica (mi-a pus sotul din dotare peste 10 instalatii de pom prin casa, fiecare intre 100 si 300 de beculete) E frumos, dar e obositor...prea multa lumina. Dar la noapte o tinem aprinsa ...sa nu se impiedice mosul.

La multi ani tuturor Nicoletelor si Nicolailor din dotare, mari sau mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La multi ani de Sf.Nicolae!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor!
si la multi ani sarbatoritilor de azi!! sa fiti sanatosi, iubiti fericiti!!
Cori, bine ca a trecut!
la noi Mosul a adus dulciuri, un Piggy Pop pentru Patrick si o tava pentru briose cu forme de silicon pentru Eva . ce sa ii faci mandrei daca asta vrea?
aseara am fost la scoala si am impodobit clasa si am lasat pachetelele cu dulciuri pe geam... stiti ce bine m-am simtit?
o zi frumoasa sa aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! A venit si la noi Mos Niculaie (pentru copii doar...) - doar ca sotul a incurcat cadourile - adica nu le-a pus in ghetutze ce le luasem pt Mos Niculaie ci ceea ce le luasem de Mos Craciun, din partea mamei mele (noi in fiecare an luam si jucariile pe care le vor primi de la bunici ca sa nu am surprize...)...nu va spun ce m-am enervat. Asta pt ca degeaba vorbesc cu el, la telefon ma asculta cu o ureche si apoi ii iese totul din cap...
Noroc ca pt Tudor cadoul continea lego ninjago ca nu stiu ce ma faceam - restul erau hainutze, in special pt Stefan ca el avea mai mare nevoie de haine noi. Sigur, era un mic joc si pt Stefan, dar nu cine stie ce (eu m-am gindit ca oricum de Craciun vor primi f multe cadouri, asa ca ii pot strecura lui Stefan la un cadou hainutze + un joculetz...dar mi-a stricat sotul planul...). Dulciurile le-am pus eu mai tirziu si le-am spus ca nu le observasera in ghetutze...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

La multi ani de sf. Nicolae!

Si la noi a venit mosul, a adus nuieluse dar si dulciuri si niste jucarele. A venit aseara pentru ca altfel nu mai ajungea la scoala in dimineata asta. La 6.30 Maria era cu punga de cadouri in brate bantuia pe hol...
Ieri a venit plina de B-uri, a luat si punctaj mic la concurs si a zis ca a si vorbit in ore...da' putin!
Seara i-a scris lui Mos Nicolae (o sa fac o poza) si a fost super incantata ca a gasit scrisoarea Mosul si ca i-a adus si ei cadouri! Ba i-a facut si Ioanei scrisoarea (cu litere de tipar, ca asa scriu cei mici!)

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nicoletelor si Nicolailor



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput