Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, delia, eu cred ca v-a cam ajuns si oboseala din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Eu sunt f incantata ca urmeaza niste zile cu program f placut. Pe dupa-amiza merg sa ma vopsesc si in sfarsit sa ma tund . Maine mergem sa facem un gratar la mama si o lasam pe Cata acolo, iar de luni ma apuc de curatenia de sarbatori. Vineri este liber de la gradi si dimineata vom pune decoratiunile prin casa , seara mergem la mama sa-l sarbatorim pe Cristi Andrei, apoi vom avea un week-end in 2 cu casa curata si fara treburi de facut Deci am planul facut pentru o saptamana de acum incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da mada, asa ma si simt eu extenuata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza, mamici!

Multumesc pentru sugestiile de ieri, insa am schimbat complet vestimentatia pentru ca dupa ce am scormonit toata ziua prin dulapuri ca sa incropesc ceva a venit tati de la servici si mi-a zis ca era prea formal outfitul asa ca a trebuit sa schimb cu ceva casual, gen bluza si fusta sau blug si camasa (bine am facut ca as fi fost cea mai cu mot); pantofii gri-roze au fost singurii care au ramas

Ne-am intors la 2 noaptea si L dormea, insa mi-a zis socrela ca a fost f f f trista cand a vazut ca nu ne-am intors pana sa adoarma ea si se tot ridica din patut si se ducea la usa si ne striga: "une-i mama?" "une-i tata?" Apoi pe la 3 dimineata s-a trezit plangand si a venit la noi si n-a mai fost chip s-o urnim in patul ei asa ca am dormit toti 3 (impropriu spus, ea a dormit lafaindu-se in tot patul, iar noi ingramaditi pe la colturi). Apoi azi a facut cateva crize de toata frumusetea, a urlat de cand s-a trezit pana la 12 si-a varsat toti nervii si ne-a certat si s-a vaitat pe limba ei de am zis ca nu mai plecam prea curand amandoi de acasa sa o lasam singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Laura o sa ajung la Sinaia, sper ca in week-end-ul asta, daca nu in urmatorul sigur; daca vrei sa ne intalnim (am cate ceva pt D) da-mi nr tau de tel pe PM si vb.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna fetelor multumim de sfaturi si de grija

acum este bn nu a mai facut moale dar am avut o noapte alba

yvyana iti dau acum pm

va pup ma asez in pat la tv ca am facut mancare la fat si sunt obosita dupa noaptea alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, sunt in stare de soc, pur si simplu trebuie sa intru sa va spun ce simt, la ora asta oricum n-am cu cine sa vorbesc. O astept pe Daria sa ma sune sa o iau de la o petrecere si ma uitam la filmuletul postat de Roxi ? sper sa nu gresesc , acu cateva zile cu Virgiliu Gheorghe.
Este adevarat tot ce spune relativ la dependentele de toate felurile si modul negativ in care ne influenteaza viata. M-a impresionat remarca lui cum ca noi nu vom sti niciodata cat rau am facut copilului lasandu-l la TV pentru ca nu vom sti niciodata cum ar fi fost el , copilul nostru, daca nu l-am fi lasat.
Dar ce m-a tulburat extrem de tare este partea in care spune ce-i de facut. Si constat cu uimire ca tot ce zice el ca-i de facut eu am facut. Si acum vine mirarea si socul meu de unde am stiut Doamne si de unde am avut puterea de ex sa-mi dau copii la muzica cand toata lumea, dar toti din jurul meu inclusiv familia erau impotriva si trageau cu dintii de mine sa nu fac asta.De unde am stiut si de unde am avut putere sa duc copii la sport atunci cand toti imi spuneau sa-i las acasa ca-i prea aglomerez, sau atunci cand insarcinata fiind stateam si-i asteptam sa iasa de la bazin vomitand in genunchi langa masina.
Credeti-ma , poate c-am inebunit, nu va scriu asta ca sa ma vedeti ce grozava sunt, ci tocmai pentru ca nu ma simt grozava de loc, ca sunt o mama absolut modesta si normala, fara sa fi fost umblata pe la biserica, fara sa fi avut parte de o copilarie mai acatarii decat a altora, fara sa fi facut nimic ca sa merit, nici macar credincioasa n-am fost pana aproape de 30 de ani, nici muzica n-a facut neam de neamul meu. Si atunci de unde am stiut si de unde puterea sa fac, numai de la Dumnezeu, dar de ce mie si altora nu?

Sincer nici nu stiu daca sa dau drumul postarii asteia sau nu.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Somleac, de la mine era link-ul. (cate una pt fiecare copilas)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac si eu am ascultat postarea
si mie mi-a placut doar ca nu am apucat sa o ascult in intregimea ei
citind postarea ta mi-au dat lacrimile de fericire
cum sa nu stii ce sa faci cu copii tai cand esti mama lor si ii iubesti enorm si le doresti tot binele?
cum sa nu stii cand Dumnezeu ne arata cai de dezvoltare doar ca unii dintre noi nu le aleg pe cele corecte
sau poate le aleg pe cele comode care nu sunt mereu si cele corecte
bravo tie ca te-a tinut sanatatea
si ca ai facut ce ai simtit pt copilasii tai minunati
sa continui asa
am zis mereu si voi repeta
esti un exemplu pt noi toate
imi pare bine ca te-am cunoscut
chiar daca doar virtual momentan
sa ne impartasesti mereu din vasta ta experienta
abia mai invatam si noi cate ceva
o imbratisare mareeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

poftiti la cafea
Noi azi cum v-am spus fugim la mama la gratar.
Deja simt cum se apropie Sarbatorile

Va pup, sa aveti o Duminica placuta!


Mergi la inceput