Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, mie chiar imi place limbarita ta, si da tb gasit momentul sa vb cu copii si despre moarte, bine fluturasii sunt prea mici acum, dar e de stiu pe viitor. Daca nu le spunem noi, vor auzi din alte parti, poate vor intelege gresit , poate isi vor face scenarii pe care nu ar tb sa le faca. De ex Cristi m-a intrebat ce s-a intamplat cu catelul nostru..a murit, unde e mami? la Doamne-Doamne. Da? Da, acolo merg si oamenii buni dupa ce mor. De ce merg acolo?..m-a cam inchis la intrebarea asta...ca asa e viata..ca au fost buni..nu parea lamurit...

Cate tristete cu copii Monicai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!
Va dau repede o cafea ca am un vraf de hartii care ma asteapta!

Somleac, multumesc de pontul cu poneiul din Real. Deja am intrat in ceata, ca sunt atatea jucarii frumoase, ca nu stiu ce sa-i aleg :)

O zi frumoasa!
Mai e o zi pana la Pink Friday= ziua in care ma duc la printesa mea :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata de la servici

vroiam sa va las link la jucaria de care va povesteam ca a fost mare succes..poate va inspira..eu am gasit-o in carefour la vremea respectiva..
http://www.amazon.com/Mega-Bloks-Busy-Day-Quarry/dp/B002YTTCFO/ref=pd_sim_t_8

noi suntem binisor, vlad la gradi..andra fierbe in casa ca are si diagnostic de bronsiolita si nu prea are voie afara..mai naspa e ca de o saptamana am recomandare de tratament cu aerosoloi pt ei cu adrenalina ca tusesc amandoi de rup din piept si eu n-am reusit sa le fac ca am aparatul stricat l-am dus de 2 ori la reparat ca e in garantie si mi l-au dat tot prost..m-am enervat si am comandat altul luni si de atunci astept sa mi-l livreze si uite asa a mai trecut aproape inca o saptamana

somleac, ce trist cu acei copilasi..de fapt, problema e de infruntare a adevarului pt adulti din jurul lor..eu chiar m-am lovit de problema asta, si ma bucur ca in familia mea, desi a fost f greu pt noi dar a fost dorinta suprema a parintilor, se discuta deschis si conform cu realitatea despre nepotelul meu, e inca prezent in discutiile noastre, numele lui nu e ceva interzis..faptul ca el e inca pronuntat si amintit e o multumire si o alinare pt parinti pt ca e o confirmare ca el inca e in sufletul nostru si nu l-am uitat..asta ne-a ajutat pe noi toti sa infruntam realitatea..
chiar recent, pt ca in noiembrie s-au facut 3 anisor de cand nu mai e langa noi, i-am vorbit lui vlad despre el..el nu si-l aduce aminte pt ca era f mic, insa maica-mea l-a luat la cimitir cu ea cand a mers..a fost f f impresionat, a vazut poza cu un copilas acolo..a fost f marcat, o saptamana s-a trezit dimineata cerand sa mearga la alexandru vorbea f mult despre el, dar mi se pare ca pana la urma a inteles suferinta noastra, a fratelui si a cumnatei mele..m-a intrebat daca era batran ? imi tot cere poze vechi cu ei 3..dar mi se pare ca impartaseste si intelege durerea, sau daca nu intelege respecta..eu ma bucur intr-un fel ca subiectul asta nu a fost tabu pt noi in familie si ca ne-a apropiat in loc sa ne dezbine

madutza tare haioasa catalina e normal ca vrea si ea usa deschisa, mai ales daca asa o are fratiorul.. plus ca are treaba noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Am culcat pitica si hop pe net
Dupa cum spuneam am fost ieri la dr; sint in S8 cu DPN 9 iulie 2013.

Mada sigur schimbarea programului se datoreaza trecerii la patul mare; si noi am dat gratiile jos la patut de o saptamana si de atunci L, care dormea toata noaptea, se trezeste de cate 2-3 ori pe noapte, uneori cade si desi nu se loveste (are o pilota mare pe jos si perne peste tot) plange si nu mai vrea sa se urce inapoi in pat, alteori pur si simplu ne trezim cu ea langa patul nostru plangand de ma si sperii ca nu aud cand/cum/de ce s-a trezit si nici cand a deschis usile, asa ca si noi avem acum "second thoughts"!

Strumphy sigur de la spagatul ala pe frunze ti se trage acum durerea de spate si sold, am patit si eu asa odata cand mi-am suprasolicitat coloana la ora de sport in facultate, am facut pod dublu fara incalzire si am crezut ca mi se rupe spinarea in doua insa apoi n-am avut nimic pentru ca sa ma ia dupa vreo 2 saptamani o durere crunta de spate si picior de am zacut efectiv vreo 2 zile nemiscata intainsa pe podea (ca sa stea coloana dreapta), cum miscam un deget ma durea coloana, am luat de toate, nurofen, indometacin, ketonal fiola puneam direct sub limba si era singurul care mai calma durerea vreo 30 minute (poate pentru ca are alcool 90 grd in compozitie), dar nu puteam sa iau mai mult de 3 fiole pe zi. O sa treaca, dar sa fii mereu atenta sa nu mai soliciti spatele/coloana ca iar o patesti (eu am repetat experienta cand am carat singura un TV imens pana la lift, iar m-a tintuit spatele la pat vreo 2 zile si de atunci zic pas la carat greutati/mutat mobile etc., car maxim cateva sacose de cumparaturi din piata pana acasa si atat).

Ailed nu inteleg cum ti-ai fisurat vertebra vorbind pe mess? Nu stiam ca e asa de periculos

mamicile si merg sa pap ceva ca parca am soareci in stomac Vreau sa fiu mult mai atenta acum si sa tin greutatea sub control, sper sa-mi iasa de data asta
Mai rau e ca sint moarta de oboseala, as dormiiii (asa eram si la L) si asta cred ca e doar inceputul; sper sa-i fac fata piticei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk ,maine gata , te duci la fata!
miki,
yvy, vb pe mess, si am pus laptopul jos safac patul:) si cand m-am aplecat am dat cu noadade marginea de lemn a patului si s-a auzit poc..., am verificat patul era intreg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele!

MADA sanatate Catalinei sa ii treaca cucuiul!
Somleac ce am ras cum povesteai de Ilinca, asa face si a mea urla dupa anafora si striga niam niam,of imi vine sa rad dar si sa mor de rusine ca e singura care urla, dar asta nu ma va impiedica sa o duc cat de des pot la impartasit..A mea alearga toata biserica dar ce sa ii fac e copil doar pazesc sa nu fuga la altar si sa intre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Strumphy sanatate sa iti treaca spatele, e urata durerea asta, si eu patesc cand mut mobila prin casa si ridic greutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Seara buna !

m-am adunat si eu pe acasa de vreo ora si de cum am intrat in casa , cum am dat drumul la centrala, ca e un vant si-un frig afara ...brrr.. mi-a inghetat tot si toate de la metrou pana acasa, desigur s-a oprit mandra in parculet si a vrut si in tobogan si uta pe balanoar si leagan si dii calut intr-un lighean de ala mare ...si am ajuns cu nasu rosu in casa ca Rudolf am fost in centru, sa im ridic moralul , la un Christas market langa London eye, mi-am luat cateva decoratiuni superbe ...niste luminite si mai si si apoi piscoata a adormit in carut, i-am pus copertina de ploaie ca a batut vantul ca nebunul si a fost asa bine ca a dormit 2 ore, s-a trezit abia cand am intrat in metrou cand anuntau statiile am fost si la Borough Market pe jos de l London eye ca tot dormea piscoata ...si am mancat o paella, superrrr bunaaaaaaaaaa de fiecare data cand ajuns in zona neaparat ma bag la o paella ...si am baut si o cana de vin fiert a mers ca uns pe frigul si vantul asta Maine se deschide Christmas marketul din Hyde park, poate imi fac de lucru si pe acolo oleak ...si cica ma doare spatele, da acasa n-am stat, m-am dus sa imi inoi spatele pe la metrou carand in brate carutul cu piscoata in el numai la statia mea nu-s scari rulante/lift, in centru sunt la mai toate.. dar aici mai la capat de linie nu se egzista, numai baieti/domni amabili, dar azi unu nu s-a oferit, parca stiau ca ma doare spatele

ma duc sa dau papa la piscot si apoi sa ii fac niste sos la niste ardei domnului sot ca i-am scos de la congelator si sa ii fac sos de rosii

oaaa.... ce manjita e piscoata la ...e in ciorapei si i-a iesit kk si s-a manjit toata, are 2 dungi la pampers de toata frumusetea ...deh daca ma` sa sta pe forummmm...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Mi-am dat seama ca ieri am uitat sa fac o urare:

Sarcina usoara, Yvy!

Noi suntem ok, nu avem noutati

Multumim pentru aprecierile de pe FB.

pentru Cata, sa treaca repede cucuiul. Si Diana are o vanatai pe obraz. A facut tumbe pe tobogan in loc sa alunece pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeee

scuze ca nu am aparut iar cateva zile
dar numa belele pe capul meu
a trebuit sa merg la dentist
ca aveam un abces si mi se clatina si o plomba
bunnnnnnnnnn
totul frumos pana aflu ca tre sa imi scoata doua masele
si m-a durut rauuuuuuuu
inca iau antibiotic
si antiinflamatoare
ca sa nu mai zic ca tre sa fac la celalalt dinte o coronita
si ma costa o tona
si nu am decat 2 lei in buzunar
offfffffffffff
nu stiu cum ma voi descurca cu craciunul asta
ca nu am apucat sa mai iau cadouri
offffffffff


Mergi la inceput