Secret Santa-runda 1 -cap.2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu ma bucur de orice cadou, chiar cat de mic.
la servici am primit de la o pacienta un mic breloc cu o inimioara rosie, un breloc vechi si folosit. fusese ziua ei si i-am adus flori, iar ea a dorit sa-mi daruiasca la randul ei ceva. a spus "nu am nimik deosebit sa-ti dau, dar iti daruiesc inima mea". apoi a intins pumnul strans si mi-a pus in palma mica inimioara. mi-au dat lacrimile.

Victoria_mami, sanatate micutei tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu prea stiu despre ce e vorba, am nevoie de timp sa citesc subiectul ca sa inteleg. Insa imi place ideea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Eu zau nu inteleg de ce se streseaza toata lumea ca nu stie ce s atrimita (eu inclusiv). Farmecul jocului consta in surpriza, nu neaparat in cadou; eu spusesem la subiectul `ce ne dorim de Craciun` ca nu imi doresc nimic, ptr. ca am tot ce mi-am dorit. Si, sincer, oricine e Santa meu , fetelor, nu va stresati. Pe cuvant ca nu conteaza, nu astept nimic `ėmpresionant`, nici nu ma intereseaza daca e $1 sau $20. Chiar nu cadoul e important. Eu sunt mai curioasa cine mi-e Santa decat ce primesc Cat despre cine va primi ceva de la mine, eu sper sa fie placut surprinsa si peste ani cand se va uita la obiectul respectiv sa stie ca acel lucru e de la Nadia din Canada si i l-am trimis ca `Secret Santa` si a fost un joc plin de surprize si placut. Si atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Exact Nadia.Si eu gandesc la fel...ma bucur de surpriza.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Unde sint explicate regulile, ca nu mai gasesc subiectul sau nu-l vad io... vreau si eu sa intru, ce trebuie sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nelia, la dorinta altor fete care nu au "prins" runda 1, s-a deschis/organizat subiectul " Secret Santa-runda 2". Scrie acolo ca vrei sa participi si trimite PM la buflea cu adresa ta. Ea trage la sorti di primesti pe PM adresanta. Regulile le-a mai explicat ea odata la inceputul subiecului pe care i-l gasesti tot aici la "Discutii generale".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

si eu la fel, ma bucur de surpriza...

am gasit un site haios : http://www.funcadouri.ro/index.php/lang/bg/

iar sorturile pt gatit sunt bestiale :
http://www.funcadouri.ro/index.php/category/lang/bg/browse/191/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am dat comanda de cadou...astept sa vina......
Am izbutit sa aflu ceva....cea pentru care voi fi santa va fi in decembrie in capitala..ea nu stie......poate o ajunge santa in Romania...ca astfel sa primeasca in timp util cadoul....care de altfel e din toata inima...sa-i aminteasca de Taz peste ani....si as vrea sa-l primeasca personal fix de Craciun......mai am de detectivit.(ce cuvant frumos am inventat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Helbi, am gasit, ieri nu-l vedeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cea care va fi Santa mea, nu stiu inca de unde va trimite. daca cumva este din Romania ii recomand o firma de transport, cum ar fi atlasib sau Pletel. daca apeleaza la posta romana e foarte posibil sa vina coletul la Zollamt si va trebui sa ma duc pana in zona industriala a orasului si sa dau declaratie despre ce contine coletul.
si sa trimita in asa fel sa ajunga incepand cu data de 17 sau 18 decembrie. pe 16 seara sosim acasa din concediu.

Mergi la inceput