FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Raluxas Off, dar ce s-a intamplat? Trebuia sa misti tu "aparatul"? Eu am avut noroc, ca Dr Albu mi-a facut toate eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

EllaE sincer nu am foarte multe greturi, ma simt foarte bine sani ma dor putin si aproppo de Gache mi-a facut si mie o ecografie nu te pune pe tine sa-ti faci singura ecografia decat ca este foarte nasol ca te pune pe tine sa-ti introduci aparatul.
Te astept cu un beta mare , cand il faci?
Flower, te astept cu vestea cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

MaryStrumf asa-ti doresc sa si ramana sarcina ta, fara greturi sau stresuri prea mari!
Nasoala faza cu eco la dr Gache. Va dati seama sa mearga o biata fata prima oara la o eco si sa nimereasca la un asemenea dr? Mda... probabil ar crede ca asa e normal, si apoi cand ar merge la altul si i s-ar intampla contrariul ... poate ii va da peste mana

Beta - conform docs de la dosar, ar trebui vinerea viitoare ... dar se poate si mai repede .... acum mai ramane sa punem vorba sa fie cat mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

buna dimineata, dragelor, sa aveti un weekend minunat!
e pentru prima data cand aud ca un doctor pune pacienta sa-si introduca aparatul... ...(am incercat sa-i numar, cred ca am fost la cel putin 5 doctori diferiti pt eco)...bine ca stiu ca se poate intampla ca altfel cred ca as intreba daca isi rade de mine...


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

pt Aristica!
Cumintzica,adevarat,dna.dr.ne pune pe noi insine sa ne introducem sonda...
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Buna dragi fete!
Chiar ciudata faza cu dr. Gache, nu am mai vazut pana acum si am fost la destui dr, vorba Cumintzicai..
Raluxas, Andra: succes la monitorizari, sa aveti foliculasi multi si mai ales puternici!
EllaE: vineri e ziua cea mare? Sa te inzestrezi cu praf de ZEN de la Qiao si te asteptam cu beta mare!
toate fetele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Buna fetele, multa liniste pe aici, toata lumea la "clocit"; cum mai va simtiti, aveti ceva simptome, eu nu prea simt nimic, nu stiu daca este de bine sau nu.
Qiao,poate ma ajuti tu, te rog (le cam stii pe toate) - pe mine m-a bagat in ceata Vaduva putin cu data pt Beta, am avut punctia pe 16, si ET pe 21 (ET de Z5), iar ea mi-a pus data de 5 DEC pt beta, mi se pare putin cam tarziu; nu stiu exact cum se calculeaza cele 14 zile; trebuiesc numarate de la ET, punanad ziua ET-ului Z0 sau se numara de la punctie???
Multa bafta tuturor fetelor aflate in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

xoxojojo am remarcat ca ei calculeaza mereu 14 zile de la ET, cu ET z0, dar mai ales la tine ca au fost de z5 poti sa faci mai devreme. si eu am furat la ultimele ture vreo 2 zile
Tin pumnii la toate fetele sa fie cu noroc incercarea asta.

apropo, si eu am prins o monitorizare cu dr Gache. dupa ce ma obisnuisem fara paravan, fara halatel ... de in 2 ani mi-au trecut toate pudorile si inhibitiile initiale, dau de o femeie care ma pune sa ma acopar ca nu vrea sa ma vada in toata splendoarea mea si pe deasupra imi da pe mana si "maciuca magica" sa o plasez. si pe mine m-a socat, mai ramanea sa imi masor singura foliculii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Fetelor, nu mai intrasem de cateva zile pe aici. M-ati facut sa rad si sa rad ........... Cum adica sa va introduceti voi sonda la eco? Dna dr e ginecolog sau nu?

Xoxojojo asteptam vesti bune!Ti le aduce Mosul!

Marystrumf ma bucur ca te simti bine. Eu am greturi.... Peste o sapt merg din nou la echo sa vedem ce face Samburel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna dimineata!! Haideti la miscarea de dimineata!!!!!
marage greturi din astea vreau si eu ! resista caci sunt "unice"
xoxojo ai putea sa faci beta pe 3 ca sa mai scurtezi asteptarea, nu?
Laboratorul nu lucreaza sambata pe 1 decembrie.
Gata prima injectie, caci de astazi asa se va numi. Diseara incep si cu celelalte 2.
La menopur este aceeasi regula in ceea ce priveste locatia????
La clexane am inteles de la voi ca voi simti ceva usturime... am inteles bine ?
De cand cu injectiile astea am ajuns sa ma bucur ca e de folos la ceva si stratul meu adipos de pe burtica
Deocamdata am colectia de intepaturi pe stanga, dar de azi lucram si pe dreapta ca doar trebuie sa fiu "echidistanta"

Mergi la inceput