Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

pai... mama mea a pierdut 6 sarcini incipiente (in primele 3 luni) si inca o sarcina cu 2 fete gemene la 7 luni. A nascut atunci, ultima data, dar una din fete era moarta deja la nastere iar cealalta a murit cateva minute mai tarziu. In sarcina cu mine a stat mai mult in spital cu perfuzii si tratamente si emotii... avea deja 36 de ani, se maritase la 19, sunt singurul copil, cand eram mica eram bolnavicioasa (amigdalite pultacee sio vasta gama de raceli si infectii), cand m-am nascut am fost foarte mica si slaba (1700 gr), am stat in incubator aproape o luna... si cam astea sunt motivele pentru care m-a cocolosit atata si m-a rasfatat peste masura. Dar parca, uitandu-ma inapoi, mi se pare si mie exagerat rasfatul. Acum sa vedem cum o sa fiu eu, deocamdata imi propun sa fiu tare pe pozitii si reiterez asta cand si cand ca sa nu uit

A... am uitat sa va zic, eu eram in ingeras suuuper cuminte cand eram in grija altcuiva. Daca ma lasau la vecina o zi intreaga unde ma puneau acolo stateam, nu suparam pe nimeni, nu faceam nici o tampenie, ma jucam in liniste si frumos.. adica puteam, dar pt ca acasa nu era nevoie sa fiu cuminte ca mergea si altfel pai nu eram.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

eu l-am tinut pe tudor in brate mai mult decat a stat in pat, i-am spus ca il iubesc din prima clipa in care l-am vazut si ii spun in continuare de 100 de ori pe zi, il pup de cate ori il prind, desi acum nu mai e asa dornic sa stea. sunt momente in viata unui copil cu care nu te mai intalnesti niciodata, iar eu cat pot profit la maxim . sunt convinsa ca peste 6 luni nu o sa ma mai lase sa-l plimb prin casa in brate ca pe un bebelus, dar el pentru mine tot bebelus va fi.e puiul meu si nu pot sa nu-l alint.
insa nu profita de mine asa cum ai profitat tu emilia de parintii tai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ce mi-a placut replica asta "daca cineva o leagana se uita parca ar zice asta saracu ii cu capu"

Ce-i drept eu am fost super terorista. Si sa vezi ce-au avut de patimit cu mine cand m-am uitat la Black Beauty si era in film un copil care aflase ca-i adoptat si mi s-a pus mie pata ca daca si eu sunt adoptata si m-am pus pe un plans de tremura camasuta pe mine... vreo 2 saptamani mergeau pe varfuri si imi faceau toate poftele doar sa nu mai plang. Si cata gelozie cand am vazut o poza cu mama din tineretea ei tinand un nepotel in brate... pfoai... tragedie, plansete, tipete, trantit de usi ca nu mai iubesti ca zici doar asa ca uite cum iubeai alt copil... mama-mama.
Dar in acelasi timp as fi vrut o surioara sau un fratior. Cu disperare imi doream, dar asa ca sa am cu cine sa ma joc cand vreau eu si cu care sa impart doar ce jucarii vreau eu si care sa nu stea de gatul mamei niciodata ca ea era doar a mea si numai a mea. Eram dubioasa rau cand eram mica. Foarte desteapta din ce mi se tot zice, gen vorbeam la 8-9 luni, stiam pe dinafara poezii de 10 strofe si povesti gen "mos Barbuta ani 100" la 1 an si jumatate (am si casete ca ma inregistrau ai mei), eram frumusica foc (desi ma tundeau castron ), aveam gene lungi si privire pisichera, toti copii de pe strada (90% mai mari ca mine) se adunau in jurul meu sa le zic poezii, eram minunata asa sa ma privesti si sa te joci o vreme cu mine dar cand se punea problema sa mananc faceam pe oricine sa se dea cu capul de pereti si am si dat foc la casa de 3 ori (de 2 ori casei mele din care o data a luat foc toata camara pt ca m-am ascuns cu o lumanare aprinsa acolo ca imi era frica de intuneric dar nu vroiam nici sa ma gaseasca si sa imi dea sa mananc si a doua oara am dat foc covorului din ho, si alta data am dat foc fetei de masa din sufrageria vecinului de jos).

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

emilia, erai un copil inventiv, iar mie imi plac copiii isteti, insa nu vreau sa fie Tudor chiar asa de inventiv, altel imi iau un pat la spitalul nr. 9 .
pana una alta ar trebui oare sa-mi fac o asigurare privata suplimentara la casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cand am dar foc covorului din hol incalzeam deasupra resoului mancarea papusilor care era formata din niste "cuie" de plastic aflate intr-o punga de plastic. Evident punga s-a topit de la caldura, "cuiele" de plastic au cazut in foc si de acolo aprinse pe covor.
Cand am dat foc fetei de masa din livingul vecinului era vara, faceam avioane de hartie pe care le aruncam pe geam, m-am gandit ca e mai interesant sa le aprind inainte sa le arunc, unul din ele a facut cateva spirale in aer si a aterizat aprins pe fata de masa a vecinului care, din fericire pentru el, era acasa si a intervenit la timp sa stinga focul. Evident tot blocul i-a considerat vinovati pe vecinii de deasupra, care erau baieti si aruncau si ei cu avioane pe geam dar ei nu le dadeau foc inainte ca nu erau incendiatori ca mine.
Incredibil dar adevarat, ai mei nici macar nu m-au certat cand am dat foc camarii si covorului doar mi-au zis ca nu-i bine sa ma joc cu focul... (right!), iar patania cu vecinul si ei tot pe seama baietilor de deasupra au pus-o. Si nici eu nu eram chiar toanta sa recunosc ca eu o comisesem.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia mama, da ce copil cuminte ai fost



Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am fost de poveste. Barbatu-meu in schimb a fosttare cuminte. Atata doar ca el nu manca. Alergau prin casa si prin curte si prin gradina si pe strada cu castronul cu mancare dupa el. O lunga perioada de timp nu a mancat decat friptura cu cartofi prajiti.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Cu mancatul nici eu nu m-am impacat bine si din pacate nici in ziua de azi
Emilia ai fost la film?

Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Emilia, vezi cum faci sa-ti copiezi posturile si sa le salvezi intr-o arhiva si cand o sa-ti creasca odrasla, mai pe la 18 ani asa, poti sa-i dai sa citeasca...ai fost geniala si povestea e pe masura!asa-s copiii destepti, isteti si nazbatiosi si lor le trebuiesc explicatii cat mai dese :)

Edward e un nume frumos, Edward si Emma suna si mai bine :)

Si eu sper sa reusesc sa-l educ pe bebe sa fie intelegator, sa nu doarma doar in brate cum face bebele de 3 luni al unor prieteni, sa nu planga cand vede alti copiii, sa fie dezinvolt, curios...si tot asa. Evident, totul tine de cum reusim sa comunicam intre noi si cat de mult ma lasa inima sa nu-i fac mofturile. Doamne ajuta, sper sa fie f bine!

Pity, Tudor al tau e chiar f cool ca nu cere nimic prin magazine. Desi crezi ca l-ai alintat si poate ca multi copiii mai si sunt, si cei scumpi si destepti, nu se poate sa nu-i si alinti, cred ca e de bun simt copilul. Ti a cerut doar acadele? cand altii cer jocuri in cutii imense fara nicio ocazie deosebita...pai jos palaria pt asa un copil

Felicitas, e bine de stiut treaba cu tinutul in brate. Tin mortis sa poata dormi copilul si singurel, nu doar leganat sau in brate. E important sa nu-i fie teama singur.

Sa ne fie bebeii sanatosi si voiosi!Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Cine doreste un pic de gris cu lapte cu scortioara.Asta mi-e micul dejun

Va pup pe toate si va doresc o zi minuntata!!!!




Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput