hreanul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Michelle, e chiar asa scump hreanul in state, de nu-ti permiti sa mai iei o radacina peste 2 luni?


Cred ca lui Michelle ii pare rau sa arunce mancarea, orice ar fi. Eu sunt la fel, fiindca ma gandesc la cati oameni si cate animalute mor de foame in lumea asta. Uite, eu azi am facut varza cu afumatura nu pentru ca mi-era o pofta nebuna sa mananc asta (sau sa gatesc), ci pentru ca riscam sa arunc varza in cateva zile (o cumparasem pentru salata, dar n-a fost sa fie...), desi costa infim de putin. Mie imi pare rau si daca trebuie sa arunc o coaja de paine - poate un catel s-ar bucura de ea!

PS: Michelle, sa nu dai hrean la catei, ca nu le place si nici nu le face bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Michelle, e chiar asa scump hreanul in state, de nu-ti permiti sa mai iei o radacina peste 2 luni?


nu e vorba de bani....e cam $6/kg... si de data asta am luat o radacina imensa...care imi ajunge pana la cot si aproape groasa ca pe mana (nu exagerez), ca doar aia era la magazin si nici nu prea se gaseste peste tot ca lumea nu cumpara. chiar ma intreba o vinzatoare ce fac cu el.

eu urasc sa arunc mancarea, alimentele...catzel, pisica nu am...de aceea imi place sa invat cum sa pastrez alimentele si se refolosesc...iar aici, pe forum am invatat multe.
va multumesc!


michelle

Mergi la inceput