Catel parasit si semi-adoptat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

e superb puficescu


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu nu pot vedea poza

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cred ca au avut dreptate colegii mei care au ras cand am zis sa i facem casuta.
De cand a dat zapada, zburda precum o caprita de bucurie, desi initial am zis ca ar trebui sa i cumpar geaca de catel, deh, daca n am avut si nu stiu ...
Si azi l am toaletat cu foarfeca unde avea boate, a stat frumos :-)
Probabil asa s cateii mari crescuti la tara, caliti dom`le, nu ca matza mea de 5 kg, fitosenie si sensibilitatea intruchipate :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Hop si eu cu drobul meu de sare, imi cer scuze.
nu stiu cum ai facut casuta dar sper sa nu o izolezi cu vata de sticla. Niste prieteni si=au pierdut catelul dupa o agonie groaznica. de plictiseala, a inceput sa rupa cu dintii din captuseala custii si a si inghitit ceva. vata de sticla ajunsa in stomac i-a provocat hemoragie interna si o moarte dureroasa.
sper sa nu fie cazul dar poate ajuta cuiva. deci nu vata de sticla, mai bine pereti dubli cu polistiren intre ei si eventual o plapuma veche, dar nu e cazul, sunt destul de rezistenti.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu am facut casuta, ca nu m au sustinut colegii, doar au ras de moi :-) ca eu cred ca Pufi e crescut in puf precum catelusa mea Sela :-)
Iar Pufi zboarda in zapezi iar cand se satura intra in casa scarii sus si se tolaneste pe presuri :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Din pacate pentru Pufi (comparativ cu alintatele noastre care dorm in pat si invelite cu patura) sau din fericire pentru Puficel (ca nu e asa sensibil), casa scarilor si presurile de la usi sunt un adapost suficient de bun. Oricum, mult mai bun decat viscolul si gerul de afara. Sper doar ca toti vecinii sa fie omenosi si sa-l tolereze tot timpul.

Cat despre casuta, de acord 100% cu Ina: vata de sticla e foarte periculoasa. Mai bine paie (caci acestea nu-i fac rau chiar daca le roade) sau presuri (doar ca trebuie scuturate si puse la uscat din cand in cand si, evident, rearanjate).

Ca sa nu ma lungesc prea mult (cum fac mereu), repet: Pufi e foarte norocos ca te-a intalnit, iar tie iti doresc sa te bucuri de privirea lui blanda si inteligenta multi ani de acum inainte.

PS: Sela nu te adulmeca centimetru cu centimetru cand ajungi acasa? Cara mea asa face de fiecare data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sela turba :D Ma ltara n draci si apoi ma linge toata sa si puna amprenta :D ca ii apartin :D

Pufi nu ca e tolerat, casa scarii isneamna cele doo apartamente sus deasupra birourilor unde e cald si bine. Iar daca nu i convine are la dispozitie cateva sute de m de depozite si hala incalzite :-)

Pe mine ma preocupa altceva, mereu am o problema in cap: apa. Diminetile ii spal bolurile, pun mancare si boabe, apoi apa. Care apa apoi ingheata. Si in timpul zilei ii mai pun apa sa fie ok, dar seara ingheata. Sper sa se descuce cumva noptile.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Incearca sa-i mai pui un castron cu apa si in interior, unde e suficient de cald ca sa nu inghete. Cateii sunt foarte isteti si tin minte unde au sursa de apa sau hrana daca le-o arati (ii duci la locul respectiv si ii incurajezi sa dea cu nasucul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gataaa, Pufi are oficial carnet de sanatate si e vaccinat. Urmeaza si un control peste doua saptamani, ca azi tare a marait si latrat after :-) Asa ca veterinarul revine peste doua saptamani cand mai are de vizitat animalele colegului (2 ciobanesti si o matza:-) Stem cam tzacanitzi pe aici mai multi, asa se pare :D

Si i-am si gasit locul unde poate sa doarma cand e frig, am pus cartoane, are usa semi deschisa, ma declar tare multumita si-l iubesc muuult asa.
Problema mare ramane ca musai io sa i arat cat il iubesc si i tot dau mancare, dar mi` drag rrrau de tot.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Ma bucur pentru Pufi!

Mergi la inceput