Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Neatza si de la noi, si multumim de urari!

Sofia a fost fascinata de ce se intampla, a primit jucarii si hainute, bineinteles ca a primit si Miruna, ea a si suflat in lumanare, tare s-a bucurat...

andreea, mersi de cafea, eu am nevoie de una tare,de sa stea lingurita drept, am o oboseala, de nici nu gandesc bine...
Sper sa treceti cu bine de efectele vaccinului!

alinutza ce mi-a placut cum ai descris anul ce-a trecut!

Va ,iesim un pic prin curte, ca e senin si placut la noi, dupa cateva zile de ceata!



Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Stiam eu ca am uitat ceva...am zis eu ca nu gandesc bine:

andreea absolut superb tortuletul! Ce idee faina!


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Mda nu am somn si bantui pe aici...
Ma gandesc ce sa facem de Craciun?Voi cum o sa va petreceti sarbatorile?Parca in preajma sarbatorilor e mai dureorasa strainatatea ca niciodata...mi-e dor de mirosul din bucataria mamei..mda ma apucat melanconia....
Voi ce mai faceti?Ce mai fac pitici?
Inca nu avem nici o reactie la vacin..sa vedem mai incolo.
Va pup si ma pun sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Neatza! Dau eu o !

Rania noi o sa mergem la soacra, la tara. Nu am mai petrecut Craciunul niciodata altundeva decat acasa si am mixed feelings cu privire la deplasarea asta... Plus ca tre' sa ne carambanim cu cadourile pt. fete, globuri de brad (ca ea nu are decat un bradut miic de plastic, ca nu mai face brad), brad chiar... No, anu asta asta este, da' la anu' nu ma mai misc din perimetru!

Am si eu o intrebare: Cum se desfasoara la voi baita? Eu ii fac baie in vana mare, pana acum cu suport de bebei, da deja nu mai vrea sa stea in ala, asa ca fuge prin vana, plonjeaza (mai ia si apa la bord, ca se mai scufunda, si pe mine ma trec transpiratiile...), se joaca cu dusul su cu apa...deci nu sta locului deloc. La voi cum e?


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

Neatza! Dau eu o !

Rania noi o sa mergem la soacra, la tara. Nu am mai petrecut Craciunul niciodata altundeva decat acasa si am mixed feelings cu privire la deplasarea asta... Plus ca tre' sa ne carambanim cu cadourile pt. fete, globuri de brad (ca ea nu are decat un bradut miic de plastic, ca nu mai face brad), brad chiar... No, anu asta asta este, da' la anu' nu ma mai misc din perimetru!

Am si eu o intrebare: Cum se desfasoara la voi baita? Eu ii fac baie in vana mare, pana acum cu suport de bebei, da deja nu mai vrea sa stea in ala, asa ca fuge prin vana, plonjeaza (mai ia si apa la bord, ca se mai scufunda, si pe mine ma trec transpiratiile...), se joaca cu dusul su cu apa...deci nu sta locului deloc. La voi cum e?


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)


la fel, se ridica in picioare cu tot cu scaunul de baie... e so asta o etapa, o sa treaca si asta, dar vor veni altele din ce in ce mai infricosatoare

ps. la noi si schimbatul pampersilor se desfasoara la fel, cu leapsa cu rugaminti si alte texte, dar parca ce-i pasa?!...a fost destul cuminte pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Nina ooo da! si la noi schimbatul scutecelor se lasa cu fugareala prin pat. Numai eu stiu cum reusesc s-o fac sa stea fara sa murdarim cearceafurile (ca paturica degeaba ii pun sub ea ca si-o pune in cap si face "bau" cu ea...)


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Cand schimbam scutecelul, Vivi fuge in fundul gol prin toata casa si e deja sport extrem sa o faci sa stea sa-i pui unul proaspat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

Buna dimineata mai spre pranz. Dau o cafeluta .
Noi baita facem de pe la 5 luni si ceva in cada mare, intai eu si apoi il aduce si tati pe Andrei. Am trecut la sistemul asta pentru ca nu mai statea deloc si in plus facea balta in pat(in acel moment faceam baie inca in dormitor).
Cu schimbatul scutecului suntem la fel. Trebuie sa ii distrag mereu atentia cu ceva, mai ales cand il schimb dupa kk, pentru ca altfel imi decoreaza cearceaful .
Craciunul si restul sarbatorilor sigur le vom petrece acasa. e cam greu sa te deplasezi cu un copil mic cine stie pe unde. Si mai ales depinde si de cum va fi iarna.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna!

Io tot intru si intreb una-alta, poate poate nu moare subiectul.

Cum stati cu intelectul? Nu stiu, eu m-am tantalit de tot... uit, nu ma pot concentra, uit cuvinte uzuale, ma balbai si nu pot purta o conversatie, sper sa-mi revin, ca inca de la Miruna sunt asa, si nu pare sa se schimbe ceva... Am inceput sa iau magneziu, poate ajuta.

Ca dovada, tocmai am apasat pe subiect nou, in loc de raspunde la subiect!

Apropo de calatorit cu copii mici, cu Miruna nu am fost pe nicaieri cu ea decat dupa 2 ani, ca plangea, era speriata de oameni, se trezea des noaptea, deci nu puteam pleca. Cu Sofia am fost de la 5 luni in iesiri de weeked, dar ea e cumintica, doarme noaptea, ii plac oamenii si nu se sperie, nu plange cand o iau altii in brate, deci ne-am putut deplasa, si chiar daca a fost mai dificil cu 2, am reusit sa mai iesim din rutina.

Noapte buna!


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna seara fetelor!
Pana acum nu am avut nici o reactie la vaccin!
Noi ne speriem tare de barbati,nu vrea la nimeni decat la tata-sau si la 2 cumnati in rest...pauza...nu era asa a devenit acum de ceva timp.Calatori cu Vanessa am facut,cu avionul la 5 luni,cu masina si pe distante mai lungi si se comporta exemplar.
E..la baita e joaca mare stropeste mult...REvin ma cheama datoria...

Mergi la inceput