Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Vin cu cafeaua. Imi pare rau ca nu mai apuc sa scriu si aici dar astia mici imi ocupa tot timpul.
Azi m-a trezit radu la 7:30. Dupa doua nopti in care a stat treaz 3 ore si o ora jumate, aseara a dormit mai bine dar s-a rtrezit devreme. Eu nu apu sa dorm la pranz ca daca mara nu mai doarme, stau cu ea..
Diseara mergem la o petrecere, deci nici la noapte nu apuc sa dorm. I
Acum ii astept pe marius si mara sa se trezeasca sa dam o fuga la mall poate imi gasesc o rochie mai lejera
Va pup, zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Cu o mica intarziere urez din suflet tuturor celor cu nume de sfant un La multi ani .....Sper ca Moshul a fost darnic cu toti si a umplut ghetutele

Noi suntem intr-o mare agitatie ca de o saptamana a venit frate-miu cu sotia si fata (1 an si 9 luni) si cand s-a imbolnavit Tudor...cand nepoata....vizite....alergaturi......Tudor a facut otita si se trezeste noaptea cu temperatura si cu dureri de ureche.....Cam naspa perioada.....

Sper ca de maine sa ne linistim si sa ne intram pe drumul drept....

Cristina nasoala faza cu socrul.....Nu ii poti atrage atentia sa nu se mai apropie asa de copii daca este bolnav? Poate ca el nu isi da seama dar isi imbolnaveste nepotii si apoi parintii trag chinurile bolii lor

Alice...petrecere frumoasa diseara si un pupic special pentru Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Am trecut sarbatoritii lunii decembrie pe prima pagina- daca va stiti de sarbatorit in luna asta, uitati-va sa nu fi facutceva greseli.

Eu tot racita, of! Ma doare gatul de numa.

Cu socrul nu prea am ce sa fac. Suntem vecini- ca si la bloc, si vine la vlad, il ia in brate, ii sufla in gura mereu. Daca nu vine socrul, merge vlad la ei. I-a zis soacra-mea de cateva ori sa nu mai stea langa copii, daca e bolnav. Dar e suparacios socru :)))

Alice, cand povestesti de Radu, ma gandesc automat la Vlad, cum statea si el treaz noaptea... Ioi, ce vremuri. Dar nu te vad sa te plangi prea tare, adica vad ca le tratezi ca atare. Doamne, doar mai stii ce mare tam-tam faceam eu . Ca numa cu asta va impuiam capul.

Iuliana, deci Tudor e cu otita, dragul de el! Are si febra? Parca facuse iar ceva GMP, cum e acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Scuze,eu eram mai devreme cu userul comun...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

hello mamici, apar si eu in peisaj:))
mai e un pic si intram in week, ce bucurie, in sfarsit maine dorm si eu mai mult ca parca sunt zombi. tudor a ramas azi acasa cu ta-su, e bolnavior, are tuse si muci. a venit ieri mosul la gradi cu balarii bineinteles(cutie cu bobo de ciocolata, napolitate, biscuiti), dar important e gestul ca totul a fost moca. aaaa, am sa pun si o poza cu tudor la gradi! va poop si week placut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

poza cu tudor Tudor la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Corina, sanatate lui Tudor! Nu se vede poza :(



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cris, pai de aia nu ma plang, ca stiu cat a tras tu. La noi nu e seara de seara (deocamdata ), asa ca supravietuiesc.
Sanatate si voua, si lui tudor de iuliana. Mara e ok? N-a luat virusi? O mai alaptezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Cristina. da...a avut gmp sapt trecuta dar o forma foarte usoara fara bube pe maini si picioare...doar in cerul gurii....Otita a facut-o in weekend...in special la botez cand a alergat...nasul infundat si i s-a blocat ceva canale....plus ca are polipi.........Noaptea trecuta a facut iar temperatura 39.5....E greu dar sper sa ii treaca cat mai repede.....Azi fratele meu a plecat si Tudu o cauta pe verisoara lui de 1 an si 9 luni...Chiar noaptea trecuta o striga in somn....E tare dulce....

Alice...Mara e ok...si da...o alaptez cat pot de mult ...Cred ca este ferita de boli tocmai de anticorpii din lapticul meu....Doar ca eu am o mare problema cu laptele pentru ca Mara doarme mlt si eu nu mai pun pompa nici daca ma impusti...Ieri a dormit de la 14 la 20.30....si apoi de la 22 la 4 a mancat si a poi a dormit pana la 11....Cum naiba sa mai produc lapte daca ea doarme atat?????...


Si apropo de nesomn si Mara are dimineti cand sta treaza de la 5 la 7 dimineata si face vocalize....si daca ma vede ca inchid ochii tiuie de doua ori si daca nu reactionez incepe sa urle...Vrea conversatie frate nu se distreaza singura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La noi adormitul dureaza cam o ora, indiferent ca e somnul de amiaza sau de noapte, ca e f obosit sau nu prea. Atata se foieste de incaruntesc. Vorbeste numai in soapta, castie ca tb sa fie liniste. Si ii spun sa se linisteasca, e ora de somn, sa se intoarca. Si il intorc spre o parte sau altaz el zice- de ce ma impingi? No, apoi se joaca cu mainile, i le despart, ii spun gata, ne linistim si dormim. Bine; se intoarce. Apoi isi freaca picioarele unul de celalalt. Apoi da cu mana pe perna si atata se joaca cu ea, de incep sa ii spun gata, pe un ton usor ridicat. Si apoi chestionarul- mama esti suparata? Ti-a trecut? Degeaba ii spun ca mi-a trecut pe un ton normal, ca zice nu cred. Si pana nu ii zic pe un ton mieros nu ma crede. Si iar se foieste, si se suceste, si povesteste sau canta in soapta. Si isi baga degetele prin gura. apoi iar intrebari- unde e tata, ce masina se aude afara, cine bate ( ca se aude galagie de sus) si lista continua... Ioi, si zilnic e la fel!!! Cand vine ora somnului, deja is irascibia!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput